DAJ CYNK

Qualcomm i Baidu razem ulepszą inteligentnego asystenta Baidu

09.12.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4180

Ważne 2

0

Nie we wszystkich krajach dominuje Google. W Korei Południowej czy Rosji popularne są Naver i Yandex, a w Chinach na tronie zasiada Baidu. Tym razem chińska firma porozumiała się z Qualcommem. Razem ulepszą DuerOS.Nie we wszystkich krajach dominuje Google. W Korei Południowej czy Rosji popularne są Naver i Yandex, a w Chinach na tronie zasiada Baidu. Tym razem chińska firma porozumiała się z Qualcommem. Razem ulepszą DuerOS.

Podczas Snapdragon Technology Summit na Hawajach, Qualcomm ogłosił nawiązanie współpracy z Baidu. Celem porozumienia jest ulepszenie DuerOS, czyli inteligentnego asystenta autorstwa Chińczyków. Na czym konkretnie ma to ulepszenie polegać? Asystent zostanie zoptymalizowany pod kątem działania na urządzeniach z procesorami typu Snapdragon (dotyczy to również najnowszego Snapdragona 845).

DuerOS zadebiutował na początku 2017 roku i już można go znaleźć na telefonach, w telewizorach czy nawet w lodówkach na obszarze całych Chin. Baidu nie ukrywa, że chce by pewnego dnia ich produkt opuścił Państwo Środka.

Źródło tekstu: androidcentral, wł

Komentarze
Zaloguj się