DAJ CYNK

Qualcomm Atheros prezentuje Skifta

26.10.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2958

Ważne 0

0

Skifta to aplikacja dla systemu Android umożliwiająca pełen dostęp do muzyki, zdjęć oraz plików wideo zapisanych w chmurze i na serwerach DLNA.

Skifta to aplikacja dla systemu Android umożliwiająca pełen dostęp do muzyki, zdjęć oraz plików wideo zapisanych w chmurze i na serwerach DLNA.

Skifta sprawia, że każde urządzenie oparte na systemie Android stanie się globalnym pilotem umożliwiającym użytkownikom dostęp do ich muzyki, plików video oraz zdjęć zapisanych na domowych dyskach lub w chmurze zarówno w domu - poprzez łącze Wi-Fi - jak i poza domem - dzięki sieci 3G.

Dzięki wsparciu 3G i Wi-Fi oraz nowemu plug-in’owi dla Mac, Windows a także Linux’a fani Skifta mogą w prosty sposób wykorzystać swoje urządzenia oparte na systemie Android do uzyskania dostępu do prywatnych zasobów multimediów zapisanych na domowych komputerach bez konieczności wykorzystywania jakiejkolwiek dodatkowej aplikacji.

Skifta to pierwsza aplikacja posiadająca certyfikat DLNA Certified zdolna transferować treści w streamingu do miliona urządzeń Digital Living Network Alliance (DLNA) oraz Universal Plug and Play (UPnP) na świecie, wliczając w to telewizory, zestawy stereo IP-connected (jak systemy Sonos), konsole PlayStation 3, komputery osobiste wyposażone w system Windows 7 oraz tysiące innych urządzeń elektroniki użytkowej połączonych z siecią.

Bezpośrednio po wybraniu zdjęcia, piosenki lub filmu video zapisanego na smartfonie lub tablecie Android użytkownicy mogą udostępnić je do jakiegokolwiek współpracującego urządzenia wykorzystując Skifta. Żadne kable, dodatkowe zgrywanie czy zapisywanie nie są konieczne. Użytkownicy tylko zaznaczają swój ulubiony kontent wybierają podłączone urządzenie i naciskają przycisk PLAY.

Unikalną cechą platformy Skifta jest funkcja Channel library, która eliminuje potrzebę wykorzystywania wielu aplikacji do uzyskania dostępu do ich multimediów znajdujących się w chmurze. Skifta Channels daje także dostęp do następujących serwisów: Facebook Photos, Picasa, Flickr, Photobucket, Soma.fm, Napster, ShoutCast, Revision 3, TED Talks i wielu innych.

Skifta 1.0 dla Android jest dostępna do ściągnięcia za darmo z Android Market dla smartfonów i tabletów opartych o system Android (2.2 lub wyższy). Aplikacja Skifta dla urządzeń stacjonarnych umożliwiająca zdalny dostęp do zasobów zapisanych w domu (PC, Mac oraz Linux) jest dostępna na stronie www.skifta.com.

Źródło tekstu: Qualcomm Atheros

Komentarze
Zaloguj się
0

2011-10-26 17:27:06

fajna opcja

Odpowiedz