DAJ CYNK

PTC zaprasza do Muzeum Powstania Warszawskiego

28.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

PTC, operator sieci Era, została sponsorem koncertu oraz płyty WAWA2010.pl wydanej z okazji obchodów 66 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

PTC, operator sieci Era, została sponsorem koncertu oraz płyty WAWA2010.pl wydanej z okazji obchodów 66 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

PTC od czterech lat angażuje się w wydarzenia upamiętniające Powstanie Warszawskie. Plenerowy koncert z cyklu Pamiętamy 44 odbędzie się 30. lipca o godzinie 20:30 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

W tym roku MPW zaprosiło do współpracy młodą, debiutującą piosenkarkę i kompozytorkę Karolinę Cichą. Na scenie, jak i na płycie towarzyszyć jej będą znani artyści, m.in., Czesław Mozil - znany jako Czesław Śpiewa, Tymon Tymański, Tomasz Budzyński czy Mamadou Diouf, wokalista pochodzący z Senegalu i mieszkający w Polsce.

Muzycy opowiedzą historię Warszawy poprzez interesujące wykonanie w duetach na nowo zaaranżowanych, znanych piosenek o stolicy. Utwory te powstawały zarówno w okresie międzywojennym, jak i po wojnie. Nie zabrakło więc "Marszu Mokotowa", ani "Snu o Warszawie" Czesława Niemena - muzycznej wizytówki stolicy.

Występom gwiazd będą towarzyszyć multimedialne efekty świetlne, materiały archiwalne i nowoczesne wizualizacje. Projekt WAWA2010.pl ma sprowokować do refleksji na temat tożsamości miasta oraz przybliżyć i zdefiniować jego dynamiczny rozwój.

Źródło tekstu: Era

Komentarze
Zaloguj się