DAJ CYNK

PTC wraca wyrokiem sądu do Elektrim Telekomunikacji

27.08.2005

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1131

Ważne 0

0

Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił w piątek zmienić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym na korzyść Elektrimu Telekomunikacji, co oznacza, że wpis dokonany na wniosek Deutsche Telekom i Elektriumu staje się nieważny, a ET jest właścicielem 48% udziałów w PTC.

Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił w piątek zmienić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym na korzyść Elektrimu Telekomunikacji, co oznacza, że wpis dokonany na wniosek Deutsche Telekom i Elektriumu staje się nieważny, a ET jest właścicielem 48% udziałów w PTC.

Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił uchylić zaskarżone postanowienie o wpisie do KRS - powiedziała przewodnicząca składu orzekającego Anna Jasińska.

Sąd w uzasadnieniu podał, że sąd I instancji nie uwzględnił wszystkich okoliczności istotnych w sprawie m.in. tymczasowego zarządzenia o zakazie zmian właścicielskich w spółce.

Wniosek o zmianę wpisu w KRS złożyli członkowie nieuznawanego przez Elektrim i Deutsche Telekom zarządu PTC Ryszard Pospieszyński Jonathan Eastick oraz Bogusław Kułakowski i Dariusz Oleszczuk.

Będziemy próbowali odzyskać kontrolę nad spółką. Mam nadzieję, że osoby, które do tej pory uzurpowały sobie prawo do bycia członkami zarządu zaakceptują postanowienie sądu - powiedział Ryszard Pospieszyński - według przywróconego wpisu w KRS - członek zarządu PTC.

Piątkowa decyzja sądu oznacza, że wpis w KRS dokonany pod koniec lutego 2005 r. na wniosek Deutsche Telekom i Elektrimu stał się nieważny. Wpis w KRS, który stanowił, że Elektrim jest właścicielem 48% udziałów w PTC został zmieniony i tym samym, według KRS, automatycznie właścicielem pakietu 48% udziałów w PTC stał się Elektrim Telekomunikacja.

Spór pomiędzy Vivendi i Elektrimem Telekomunikacja z jednej strony, a Deutsche Telekom i Elektrimem z drugiej o własność 48% udziałów w PTC trwa od kilku miesięcy. Przed zmianą wpisu w KRS, udziały te były własnością Elektrimu Telekomunikacja, wspólnego przedsięwzięcia Elektrimu i Vivendi.

Elektrim jednak we współpracy z Deutsche Telekom, powołując się na grudniowy wyrok wiedeńskiego sądu arbitrażowego, doprowadził pod koniec lutego br. do zmiany w radzie nadzorczej i zarządzie PTC, a następnie do zmiany w rejestrze sądowym, na skutek których stał się bezpośrednim właścicielem 48% PTC.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
1. ~gosciu
0

2005-08-27 11:37:05

Czytajac to co o strategii PTC ma do powiedzenia zarzad popierany przez Vivendi mozna dojsc do wniosku, ze w Paryzu Vuvka popiera skrajna prawice, a w RP bedzie dotowala kampanie LPR. Na www.zarzadptc.pl pisza: Wizja rozwoju PTC według Vivendi * Utrzymanie polskich marek Era i Heyah oraz inwestycja w nie, * Utrzymanie integralności firmy i jej ekspansja w oparciu o potencjał wszystkich udziałowców. Inwestycje w obszarze telefonii stacjonarnej. * Wzmocnienie polskiej tożsamości firmy. Utrzymanie centrum decyzyjnego w Polsce.

Odpowiedz