DAJ CYNK

Przyspiesza Cyfrowy Polsat

12.10.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 13

Ważne 0

0

Cyfrowy Polsat przyspieszy prędkość swojego internetu mobilnego oferowanego dzięki współpracy z Aero2 i przy użyciu jego infrastruktury.

Cyfrowy Polsat przyspieszy prędkość swojego internetu mobilnego oferowanego dzięki współpracy z Aero2 i przy użyciu jego infrastruktury.

W dość enigmatycznym zaproszeniu na prezentację, która ma odbyć się 15. października, wspomniano tylko o zastosowaniu technologii MIMO (ang. Multiple Input Multipe Output), czyli użyciu paru anten nadawczych i odbiorczych przy pojedynczej transmisji. Dodano, że technologia jest już dostępna dla klientów Cyfrowego Polsatu.

Technologia MIMO może być zastosowana zarówno przy HSPA+ (Release 8 wprowadza MIMO z użyciem pary anten po obu stronach i pasma 2x2 MHz i kodowania 64QAM, co pozwala osiągnąć prędkość do 42 Mb/s), jak i w LTE. Aero2 posiada komercyjnie działające sieci korzystające z obu technologii - na 900 MHz HSPA+ i na 1800 MHz z LTE. W pierwszym przypadku (najbardziej prawdopodobnym) Zygmunt Solorz-Żak wspominał o przyspieszeniu do końca roku, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. W drugim - prezes Aero2 Adam Kuriański wspominał o problemach z komercyjną dostępnością modemów LTE działających na 1800 MHz, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się