DAJ CYNK

Przetarg na 800 MHz pod LTE dopiero za 2 - 3 lata

06.09.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2773

Ważne 0

0

W tym roku UKE nie wyrobi się z przetargiem na częstotliwości 800 MHz, które służyć miały do budowy dalekosiężnych sieci LTE. Przetarg ruszy dopiero w 2013 - 2014 roku - poinformowała Puls Biznesu Anna Streżyńska, szefowa UKE.

W tym roku UKE nie wyrobi się z przetargiem na częstotliwości 800 MHz, które służyć miały do budowy dalekosiężnych sieci LTE. Przetarg ruszy dopiero w 2013 - 2014 roku - poinformowała Puls Biznesu Anna Streżyńska, szefowa UKE.

Decyzja o przesunięciu terminu przetargu ma m.in. na celu sprawienie by zainteresowały się nim odpowiednie podmioty z punktu widzenia konkurencyjności rynku. Przetarg robiony na szybko i bez odpowiedniego przygotowania przyciągnąć może jedynie podmioty marginalne na rynku albo zasiedziałych operatorów, a tego UKE nie chce.

Przesunięcie terminu przetargu to także efekt opieszałości MON, które przedstawiło najbardziej pesymistyczny z dyskutowanych kalendarzy uwalniania widma częstotliwości. Ostatnie pasma częstotliwości MON chce oddawać aż do 2017 roku.

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Komentarze
Zaloguj się
11. ~etam
0

2011-09-07 12:11:59

dużo za wcześnie wojsko dopiero odda 2017, telefonów z lte narazie jak na lekarstwo, 3g u nas jest dość słabe

Odpowiedz

10. ~mirekb
0

2011-09-06 20:45:44

to wszystko w4 na rekę.w pismach do uke sami pisali ze za wczesnie na przetarg na lte.w sumie sie nie dziwie z 3g u nas śrenio a co dopiero lte na 800??niech w3 stawia u900 bo na nic wiecej liczyc nie mozna..500masztow aero2 do u900/lte to net stacjonarny,choc dobre i to.potrzeby sa wieksze

Odpowiedz

9. ~
0

2011-09-06 19:20:57

@4 dokladnie. prezes uke calkowicie sie skompromitowala swoja strategia przetargowa. nie dosc ze panstwo mniej zarobilo na przetargach to jeszcze osmieszono urzad. w przetargu czestotliwosci powinno dostac p4 i ktos z w3 komu brakuje. caly swiat sie konsoliduje a ta za przeproszeniem babina ze wsi rozdrabnia rynek. tu chodzi o siec dostepowa a kolejne czestotliwosci nic nie dadza.

Odpowiedz

8. ~
0

2011-09-06 16:18:59

Strezynska jest juz na wylocie i tyle, po wybrach stanowisko przypadnie koalicjantowi po w zaleznosci kti nim bedzie.

Odpowiedz

7. ~ala
0

2011-09-06 15:50:02

AŻ taki + jest miedzy 800 a 900? nie wydaje mi się... może CDMA 512kbps w całym PL by było taniej?

Odpowiedz

6. musslik
0

2011-09-06 15:28:49

A wykluczenie cyfrowe terenów wiejskich i podmiejskich rośnie, żenada...

Odpowiedz

5. ~BOBEK
0

2011-09-06 12:32:51

podziękujmy MON za opóźnienie naszego kraju. pomyślcie tylko jakby wyglądało nasze życie, gdyby ten internet działał, wszytsko szybciej byśmy robili, przecieżto są mniejsze koszty w przedsiębiorstwach, całą gospodarka na tym ucierpi. szkoda

Odpowiedz

4. ~
0

2011-09-06 11:19:16

Niech już UKE nie kombinuje z tymi nowymi podmiotami bo już z przetargiem na 1800 MHz i 900 tak kombinował że w efekcie wszystko trafiło pod skrzydła pana Solorza. Oczywiście przez podstawione spółki bądź przejęcia. Na świecie w tym w Europie następuje konsolidacja a UKE dąży do rozdrobnienia rynku. Jest już 7 choć tak de fakto 4 podmioty i chyba nie ma miejsca na więcej na rynku mobilnym. Tym bardziej że nie ma czym handlować bo zasób częstotliwości na 800MHz jest bardzo skromny. A Solorz ucieka konkurencji w tej technologii. Może o to chodzi?Niech już UKE nie kombinuje z tymi nowymi podmiotami bo już z przetargiem na 1800 MHz i 900 tak kombinował że w efekcie wszystko trafiło pod skrzydła pana Solorza. Oczywiście przez podstawione spółki bądź przejęcia. Na świecie w tym w Europie następuje konsolidacja a UKE dąży do rozdrobnienia rynku. Jest już 7 choć tak de fakto 4 podmioty i chyba nie ma miejsca na więcej na rynku mobilnym. Tym bardziej że nie ma czym handlować bo zasób częstotliwości na 800MHz jest bardzo skromny. A Solorz ucieka konkurencji w tej technologii. Może o to chodzi?

Odpowiedz

3. ~ala
0

2011-09-06 10:06:12

Kwestia obronności kraju? A My mamy zorganizowane wojsko? Wiemy iż w lotnictwie wojskowym bałagan, ciekawe jak w innych jednostkach. Aby nie było "blokady" na pasma, bo ktoś w za biurkiem robi coś by robić... Taka moja mała opinia.

Odpowiedz

2. LuiN
0

2011-09-06 08:49:24

1 - na 800 MHz jest bardziej dalekosiężna od tych na 1800 i 2600 MHz.

Odpowiedz

1. ~
0

2011-09-06 08:45:04

sieć LTE jest dalekosiężna? Od kiedy?

Odpowiedz