DAJ CYNK

Producent ekspresów do kawy kupi fabrykę Nokii

25.01.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3410

Ważne 0

0

Włoski koncern De'Longhi dogadał się z Nokią w sprawie przejęcia jej rumuńskiej fabryki w Cluj. Transakcja zostanie sfinalizowana jeszcze w I kwartale tego roku.

Włoski koncern De'Longhi dogadał się z Nokią w sprawie przejęcia jej rumuńskiej fabryki w Cluj. Transakcja zostanie sfinalizowana jeszcze w I kwartale tego roku.

We wrześniu 2011 roku Nokia ogłosiła, że finalnie zamknie fabrykę w Cluj, zwalniając ostatnie 2,2 tys. pracowników. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały upublicznione.

Produkcja Nokii w rumuńskim Cluj rozpoczęła się po głośnym medialnie zamknięciu fabryki w niemieckim Bochum na początku 2008 roku. Rumuńska fabryka była jedenastą fabryką Nokii. W czerwcu 2010 roku w fabryce w Cluj pracowało 4 tys. pracowników, a fabryka otwierała nową linię produkcyjną, która zająć miała się bardziej zaawansowanymi telefonami.

De'Longhi jest producentem rozmaitych artykułów użytku domowego, przede wszystkim jednak włoska firma z prawie 110-letnią tradycją znana jest na świecie z jej ekspresów ciśnieniowych do kawy. Do tej pory firma produkowała sprzęt w Chinach, pozostawiając jednak dział projektowy we Włoszech.

Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~
0

2012-01-26 22:01:53

Niestety nawet najlepszy producent telefonów zaczyna zlecać robote chińczykom.Najtańsze modele nokia robione w chinach maja na płytach głównych logo foxconu TRAGEDIA

Odpowiedz

24. ~oommen
1

2012-01-26 11:01:59

Są na dobrej drodze do chin...

Odpowiedz

23. ~bananadj
0

2012-01-26 10:03:18

Ja też bym z chęcią zamieniłbym swoją nokię na expres, więcej pożytku mniej kłopotu.

Odpowiedz

22. ~
0

2012-01-26 10:00:20

Heh, parodia...

Odpowiedz

0

2012-01-26 08:20:22

@ 20 - z Rumunii przenoszą się... kilka km do Mołdawii.

Odpowiedz

20. Kamil_K
0

2012-01-26 00:52:08

Gdzie oni teraz będą tłuc ten swój szajs? Tylko w Indiach??

Odpowiedz

19. ~gekon
1

2012-01-25 23:16:00

przepraszam! nokia? a co to było?

Odpowiedz

18. ~
1

2012-01-25 23:12:55

17. Podobno nie ma głupich pytań... Ale tylko podobno...

Odpowiedz

17. ~gekon
0

2012-01-25 23:08:00

nokia? a co to jest?

Odpowiedz

0

2012-01-25 22:27:28

@ 1 - narkoman... W miescinie to moze ty mieszkasz... Cluj bardzo ciekawe miasto. Przyjedz, zobacz, pomieszkaj i pozniej sie wypowiadaj... Swoja droga czyta sie Kluż.

Odpowiedz

15. ~
0

2012-01-25 21:52:38

za 2 lata..."...jaki masz fon? ja? De longhi e 52,ma opatentowny suwak ekranowy,robi kawe i goli. :)

Odpowiedz

14. ~
-1

2012-01-25 21:08:53

Też wyrzucam Nokie do kosza na śmieci, ten produkt traci w moich oczach wiarygodność.

Odpowiedz

11. Vincenzo
0

2012-01-25 20:54:57

Mam eksperes cisnieniowy DeLonghi i sobie chwale. Dobrze, ze chociaz fabryke wykorzystaja, choc pewnie wiele przerobek bedzie wymagac.

Odpowiedz

10. ~pixel
0

2012-01-25 20:51:54

to się nazywa "cappuccino city"

Odpowiedz

9. ~
1

2012-01-25 20:48:04

Czy to oznacza, że telephony i smartphony renomowanej i rekomendowanej, firmowej marki NOKIA jako pierwsze zaczną parzyć kawę?

Odpowiedz