DAJ CYNK

Producenci tabletów w odwrocie?

20.06.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2813

Ważne 0

0

Producenci mniej popularnych tabletów zmniejszają swoją aktywność w tym segmencie rynku - wynika z informacji, do których dotarł serwis DigiTimes. Pozostają tylko najwięksi, którzy zdążyli zagarnąć dla siebie znaczącą część rynku.

Producenci mniej popularnych tabletów zmniejszają swoją aktywność w tym segmencie rynku - wynika z informacji, do których dotarł serwis DigiTimes. Pozostają tylko najwięksi, którzy zdążyli zagarnąć dla siebie znaczącą część rynku.

Wśród producentów, którzy zdążyli zaznaczyć swoją obecność na rynku, oprócz Apple’a, jest tylko Samsung - do niego należy 10% udziałów. Tymczasem pozostali, tacy jak Motorola, RIM, LG czy HTC zamierzają zmniejszyć inwestycje w rynek tabletów.

W zamian za to bardziej mają się skupić na rynku smartfonów, w szczególności tych z systemem Android na pokładzie. W tym celu zwiększają oni swoje nakłady na działy badań i rozwoju nad najbardziej zaawansowanymi, od 4- do 5-calowymi smartfonami z tym systemem.

Podobny kierunek miały obrać firmy, które są podwykonawcami tabletów dla głównych producentów (tzw. ODM). Dotyczy to w szczególności małych firm, gdyż tylko giganci rynku podwykonawców - tacy jak Foxconn Electronics, Quanta Computer, Compal Electronics czy Inventec - są w stanie zebrać większą liczbę zamówień na produkcję tego typu urządzeń.

Źródło tekstu: DigiTimes, wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~Singel
0

2011-06-21 11:50:17

@Maniiiek ciekawe jaki Ty niedziurawy system preferujesz?Apple padały na zawodach hakerskich po kilku minutach,a Windowsy mają niezałatane dziury od kilku lat.Bez antywirusa nie a po co wchodzić do internetu.

Odpowiedz

19. wlo
0

2011-06-20 22:03:21

moda! moda! moda! do tego jakość... apple, samsung - co tu gadać - to zdecydowanie wyższa jakość niż pozostałość z półki "no name" z etykietką sprzedacy ;-)

Odpowiedz

18. Maniiiek
2

2011-06-20 13:26:34

@17 RIM celuje głównie do pewnej grupy użytkowników. Jakoś Android do mnie nie trafia jako system korporacyjny.

Odpowiedz

17. ~
1

2011-06-20 11:42:59

@14 Sadzac z roznych medialnych przeciekow wydaje sie ze teraz RIM znalazl sie na celowniku wielkich. Byc moze po nauczce z Nokia Google nie przysnie tym razem i bedzie ich bronic przed wpadnieciem w objecia MS :-) W perspektywie 2-3lat rysuje sie rynkowy duopol amerykansko (Google, Apple, MS) chinski (HTC, ZTE, Huawei). Pozostalym bedzie ciezko.

Odpowiedz

16. ~Szymon
-1

2011-06-20 11:22:25

2---> internaucie chodzilo o 5 calowy ekran w telefonie a nie jak napisac smartphone xD

Odpowiedz

15. ~fism
-2

2011-06-20 11:15:39

@14: to był chyba skrót myślowy - BB z aplikacjami z Androida :)

Odpowiedz

14. Maniiiek
1

2011-06-20 11:00:37

@7 czemu RIM miało by sobie zszargać opinię tak dziadkowskim systemem? Proszę Cię... firma która słynie z bezpieczeństwa danych ma korzystać z najbardziej dziurawego pod tym względem systemu na rynku?

Odpowiedz

13. naxton
0

2011-06-20 10:54:30

widać musi się odrodzić rynek na zwykłe, proste, i solidne telefony do dzwonienia bez bajerów, wtedy może zacznie się zwiększać sprzedaż tabletów… Funkcje i zastosowania tabletów i smarfonów się dublują, na dodatek tablety są mniej wygodne do tego by mieć je zawsze przy sobie, często brak 3G i wciąż niedopracowany Android – stąd ta niska sprzedaż

Odpowiedz

12. ~
-1

2011-06-20 10:36:41

dałem 1000 za galaxy i taką cenę uważam za przystępną

Odpowiedz

11. ~fism
0

2011-06-20 09:46:10

@negros: tylko wielkość ekranu powinna decydować o cenie? Bzdura roku. Dziwne, że np. x301 kosztuje więcej od T520. Co to w ogóle za wyznacznik?

Odpowiedz

10. Q!
1

2011-06-20 09:44:01

@mk13 - wcale nie takie zabawne. Zauważ, że najwięcej kosztuje wejście w nowy segment rynku i stworzenie pierwszego produktu. Każdy kolejny to koszt bez porównania mniejszy (m.in. ze względu na doświadczenie zdobyte przy produkcji pierwszego).

Odpowiedz

9. ~negros
3

2011-06-20 09:42:38

HTC Flyer na początku kosztował 3199 złotych! Wyświetlacz tylko 7"! Należy zachowując spokój odwrócić się od takiego tabletu!

Odpowiedz

8. ~
2

2011-06-20 09:42:07

smartfon to nazwa poprawna

Odpowiedz

7. ~Andrzej
-1

2011-06-20 09:40:09

czekam na Rimy z androidem!

Odpowiedz