DAJ CYNK

Proboszcz zagłusza sygnał GSM w świątyni

13.04.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8768

Ważne 0

0

Proboszcz Bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach, ksiądz infułat Jakub Gil, zainstalował w świątyni jammer, czyli zagłuszacz sygnału GSM. Ma to uniemożliwić parafianom korzystanie z komórek podczas nabożeństw.

Proboszcz Bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach, ksiądz infułat Jakub Gil, zainstalował w świątyni jammer, czyli zagłuszacz sygnału GSM. Ma to uniemożliwić parafianom korzystanie z komórek podczas nabożeństw.

Dość często użytkownicy komórek zapominają o wyłączeniu ich w kościele. W ostatnim czasie założyliśmy w naszej świątyni specjalny regulator sygnałów GSM. Teraz już nie powinno być zakłóceń sygnałowych w bazylice - powiedział proboszcz.

Sygnały przychodzących połączeń przeszkadzały w mszach, zakłócenia od urządzeń słuchać było także w głośnikach. Mimo widocznych tabliczek nakazujących wyłączenie telefonów komórkowych, parafianie nie stosowali się do zaleceń.

Źródło tekstu: PAP, wł

Komentarze
Zaloguj się
78. ~roberto
0

2014-04-08 13:31:30

tych zagłuszaczy jest teraz od groma wystarczy dobrze w necie poszukać i znajdujesz masę sprzętuhttp://www.germano.com.pl/43-zagluszacze tutaj mają tego pełno i to różne rodzaje

Odpowiedz

77. ~Hehehe
0

2011-04-14 15:38:34

I dobrze zrobił księdzulo! Takie zagłuszacze powinny być w każdej szkole, każdym sklepie i urzędzie. Dobrze by było, gdyby jeszcze wynaleziono zagłuszacz muzyki, bo smarkacze chodzący z komóreczkami i puszczoną na głos muzyką, już mnie wnerwiają.

Odpowiedz

76. ~benek
0

2011-04-14 15:35:11

Panie Vaclawie, chodzenie do Kościoła nie jest obowiązkowe! Jeśli ktoś nie wie po co tam się chodzi to poprostu nie powininien chodzić. Poza tym telefon ma taka funkcję jak wyłączenie dźwięku, ale ludzie nie myślący nie korzystają z niej. Bardzo dobry pomysł, oby wcielono go w każdym kościele. Prawdziwy, dojrzały chrześcijanin i tak nie zrezygnuje z chodzenia do świątyni z tego powodu.

Odpowiedz

75. ~popieracz
0

2011-04-14 14:29:33

dobry pomysł proboszcza, niech trwa w realizacji. Niektórych trzeba uczyć kultury batem i to jest ten przykład. Nie po to jest komórka, żeby pracowała ciągle jak sztuczne płuco na OIOM.

Odpowiedz

74. ~ZICO
0

2011-04-14 14:02:54

#9: Żal mi cię człowieku z powodu twojej maleńkości. Czy do kościoła przychodzi sie po to, żeby gadać przez komórkę? Twoja wypowiedź trąci Świadkiem Jehowy. Szkoda, że jak biblijny faryzeusz wypowiadasz się na temat zupełnie ci obcy. Jeśli to miałabyc prowokacja to cieńko ci to wyszło. #17: Masz chociaż pojęcie na temat prowadzania dzieci do kościoła, że zabierasz głos w tej sprawie? Po twojej wypowiedzi widzę, że nie bo równie głupiej już dawno nie słyszałem. #43: Uwierz mi, że Bosch też ma tę przypadłość a jest wielokrotnie droższy niż Rduch, który w gruncie rzeczy jest bardzo dobrym systemem. No i Rduch pisze się wielką literą, bo to nazwisko właściciela firmy :-)

Odpowiedz

72. ~
0

2011-04-14 07:07:53

Niech robią co chcą zgodnie z zasada wolnoc tomku w swoim domku. Do kościoła nie chodze bo nie mam po co ale pomysł tego księdza moim zdaniem jest świetny.

Odpowiedz

71. Dina
0

2011-04-13 22:09:45

Bardzo słuszna decyzja. Ja idąc do kościoła co prawda biorę ze sobą telefon (tak w razie czego), ale zawsze go wyciszam, również w urzędzie, kinie, teatrze, kawiarni, itp. Niestety, na tych, którzy są na bakier z kulturą nie ma bata, więc trzeba zagłuszać sygnał aby uniemożliwić przeszkadzanie innym.

Odpowiedz

70. ~Kandydat na papieża
0

2011-04-13 21:57:45

I słuszne kroki wielmożny ksiądz proboszcz poczynił. Sam niejednokrotnie zastanawiałem się, czy nie sprawić sobie jakiegoś zagłuszacza w czasie podróży autobusem.

Odpowiedz

69. ~zum
0

2011-04-13 19:49:32

@68 Ale wzmacniacz tylko przekazuje dalej sygnał operatora, nie dodaje nic ''od siebie'' do transmisji. A zagłuszacz tak.

Odpowiedz

68. ~j3sion
0

2011-04-13 17:47:40

Jak to jest z wzmacniaczami sygnału? Też nadają w paśmie koncesjonowanym ale działanie jest odwrotne.

Odpowiedz

67. ~
0

2011-04-13 17:43:26

Ciekawe czy umts/ dcs też zagłuszy? Bo jak nie to może być zonk ;-)))

Odpowiedz

66. wlo
2

2011-04-13 17:08:16

I dobrze! Ludzie za grosz kultury nie mają, więc trzeba ich kultury takimi metodami uczyć. Tylko czy to nauka? Myślę, ze do kościoła idzie się nie po to, żeby w czasie mszy przez telefon rozmawiać?

Odpowiedz

63. kwistas
0

2011-04-13 16:54:18

Przecież taki zagłuszacz dobrze promieniuje, więc gdzie ci strajkujący?

Odpowiedz

62. ~zum
0

2011-04-13 16:37:47

@60 Lekturę prawa. Jammer to tak naprawdę nadajnik radiowy nadający specyficzny sygnał, w paśmie koncesjonowanym. Prawo nie zabrania posiadania takiego nadajnika, zabrania nadawania bez koncesji. Czyli używanie jammera to kryminał. Przez każdego poza konkretnymi służbami. "Sługa" "boży" do tych ostatnich nie należy. Jest moim zdaniem ostatnią bezczelnością że się jeszcze chwali takową instalacją. Chyba czuje się bezkarny.

Odpowiedz

61. ~
0

2011-04-13 16:36:00

Co tu się wyrabiało że co najmniej drugie tyle komentarzy wyleciało?

Odpowiedz