DAJ CYNK

Problemy z aktualizacją WP7

22.02.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3487

Ważne 0

0

Wczoraj Microsoft udostępnił pierwszą aktualizację do systemu Windows Phone 7. Część użytkowników smartfonów Samsung Omnia 7 ma jednak z nią duży problem - podczas przeprowadzania uaktualnienia wszystko się zawiesza, a niektóre telefony przestają działać i stają się całkowicie bezużyteczne...

Wczoraj Microsoft udostępnił pierwszą aktualizację do systemu Windows Phone 7. Część użytkowników smartfonów Samsung Omnia 7 ma jednak z nią duży problem - podczas przeprowadzania uaktualnienia wszystko się zawiesza, a niektóre telefony przestają działać i stają się całkowicie bezużyteczne...

Żeby było śmieszniej celem tej aktualizacji jest... udoskonalenie procesu aktualizacji;).

Aby dokonać uaktualnienia należy podłączyć telefon do komputera i uruchomić program Zune. Aktualizacja przebiega 10-etapowo i trwa ok 30-40 minut. Problemy pojawiają się na przełomie 6. i 7. etapu, kiedy tworzona jest kopia zapasowa pamięci smartfonu. Pasek postępu dochodzi do 99-100% i pojawia się komunikat:

Błąd przywracania. Twój telefon nie może być używany w obecnym stanie. Na tym komputerze nie ma zapisanej kopii zapasowej. Telefon może się zrestartować po odłączeniu i powrócić do normalnego stanu.

Niestety, taki błąd u części użytkowników Omnii 7 powoduje całkowite zablokowanie urządzenia, które już nie daje się uruchomić.

W takim przypadku Microsoft oficjalnie zaleca wyciągnięcie baterii i ponowne jej włożenie. Jeżeli to nie poskutkuje należy wykonać tzw. twardy reset telefonu przy pomocy przycisków na obudowie.

Poprawka poprawki, która ma ulepszać proces instalacji przyszłych poprawek, ma się pojawić w ciągu trzech dni.

Więcej na temat aktualizacji WP7 pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Neowin.net, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~tell
0

2011-02-23 19:47:31

"Wspaniałe" uczucie! Uruchamiasz na swoim cacuszku proces na który nie masz żadnego wpływu i w końcowej jego fazie słyszysz: g. z tego będzie! Przepraszamy. Może by było wtedy lepiej gdyby ten ich przysłowiowy 1000 inżynierów był faktycznie z Microsoftu a nie z dziesiątek firm podwykonawczych nie wiadomo z jakiej części świata. A później po złożeniu tego w kupę takie oto kwiatki.

Odpowiedz

24. ~Angel_of_Deart
0

2011-02-23 11:11:24

@20 - życzę oczywiście miało być... Co za wstyd xD

Odpowiedz

23. tolez
0

2011-02-23 10:32:21

@18: to ja może przypomnę o padającym WiFi w iPhone''ach po aktualizacji softu.

Odpowiedz

2011-02-23 09:23:38

A tak z innej beczki: czemu na portalu nie było słowa o telefonie Samsung OMNIA 7?

Odpowiedz

21. ~XXXK
0

2011-02-23 09:21:03

Microsoft Windows i wszytko jasne. Android to Linux i nie ma z tym najmniejszych problemów. Trzeba być idiota aby kupić telefon z systemem tej firmy.

Odpowiedz

20. ~Angel_of_Death
0

2011-02-23 09:11:58

Microsoft - i wszystko jasne ^^ Czy trzeba tu dodawać coś więcej? ^^ Jakieś 1,5 roku temu przesiadłem, się na Macintosha i uwierzcie mi, od tego momentu jestem zdrowszy, praca z Maczkiem sprawie mi przyjemność i zapomniałem jak wygląda proces defragmentacji oraz reinstalacji systemu :P Na starym kompie stacjonarnym Ubuntu - kolejne rozwiązanie problemu ^^ Microsoft, a Nokia wraz z nim idą na dno... Czego jdnemu i drugiemu rzycze obserwując jaki chłam ostatnio produkują :)

Odpowiedz

19. ~MS
0

2011-02-23 09:10:53

Kupowanie telefonu z M$ to farsa. Z Windowsa korzystam tylko dlatego że muszę, ale żeby z własnej nieprzymuszonej woli kupować cokowlwiek innego od nich!? Czysty idiotyzm.

Odpowiedz

18. ~Mac os X
0

2011-02-23 08:40:52

Teraz widać różnicę między Microsoftem, a Apple.

Odpowiedz

17. ~
0

2011-02-23 08:12:14

system jest ok...microsoft nie jest głupi ernov - głupi co najwyżej jesteś ty i samsung bo coś zamieszali...podobnie jak użytkownicy pc mający tysiące różnych konfiguracji od tysięcy producentów i płaczący że coś nie działa....dziwne że tylko samsung ma ten problem

Odpowiedz

16. ~
0

2011-02-23 08:09:10

Ta aktualizacja uwala telefony. Wiec kopii bezpieczenstwa nie ma do czego wgrac.

Odpowiedz

15. ~
0

2011-02-23 07:28:45

@13 - przecież każda mysląca osoba robi kopię zapasową przed aktualizacją, a tutaj cały dyskomfort W NAJGORSZYM RAZIE spradza się do resetu ustawień do domy,ślnych - pewnie można wgrać obraz telefonu z powrotem.

Odpowiedz

14. Rogi
0

2011-02-23 06:47:15

Chyba będą musieli zrezygnować z funkcji kopiuj-wklej w tej aktualizacji.

Odpowiedz

13. piwosz
0

2011-02-23 06:38:21

ciekawa informacja:-) chyba bym kogoś udusił za uceglenie mi telefonu wraz ze strata wszystkich danych. to jakiś koszmar... odszkodowanie? raczej nie w PL.

Odpowiedz

12. ernov
0

2011-02-23 03:30:45

Głupi Microsoft :/ Przez ich aktualizację aktualizacji też mi się wszystko zawiesza - zawiesiła mi się kurtka w szafie, ręcznik na wieszaku, pranie na suszarce... Ale najgorsze jest to, że z tego wszystkiego wyszła jedna wielka zawiesina...

Odpowiedz

11. ukefake
0

2011-02-23 01:18:34

po takiej akcji, kazdy nastepny kto bedzie aktualizowal system sam zrobi sobie na wszelki wypadek 3 kopie zapasowe ;)

Odpowiedz