DAJ CYNK

Problemy P4 i Aero2 we wschodniej Polsce

06.02.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11761

Ważne 17

4

Od poniedziałku sieci HSPA+ P4 i Aero2 (czyli także Polkomtela), działające w pasmie 900 MHz, są mocno zakłócane przez ukraińską sieć CDMA. Downlink stacji CDMA zakłóca uplink HSPA+.

Od poniedziałku sieci HSPA+ P4 i Aero2 (czyli także Polkomtela), działające w pasmie 900 MHz, są mocno zakłócane przez ukraińską sieć CDMA. Downlink stacji CDMA zakłóca uplink HSPA+.

Jak informuje Aero2, sieć jest zakłócana na terenie województw: podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz części mazowieckiego.

Aero2 i P4 zawsze mieli problem z ukraińską siecią CDMA, jednak od kilku dni zakłócenia bardzo nasiliły się. Jest to związane najprawdopodobniej ze zjawiskiem duktów troposferycznych, które potrafią wzmacniać sygnał odległych stacji. Zjawisko to wykorzystują często krótkofalowcy.

Źródło tekstu: wł

Tagi: aero2 p4
Komentarze
Zaloguj się
48. ~M.
0

2014-02-12 19:56:45

@47 - a dlaczego uważasz, że Krasnobród to ponad 25% kraju?

Odpowiedz

47. ~Przemo
0

2014-02-11 21:55:02

Widząc pozwolenie z 30 czerwca 2013r na nadawanie zasięgu Aero2 w Krasnobrodzie zamówiłem kartę Aero2 i co? Kasę wydałem na marne.. do dziś nie ma żadnego nadajnika! Zgłaszałem w UKE ale ich to nie interesuje.. To po co to piszą że w 75% kraju mają zasięg?????! Skoro to nieprawda.

Odpowiedz

46. ~Artur
0

2014-02-09 03:12:35

Od 2 lutego siedzę w Przemyślu i co chwile żongluję kartami na modemie Huawei E3131. Mobile Vikings miał na speedtest 5mb/s Orange miał do 7mb/s Play oczywiście miał 4mb/s i się skończył pakiecik to spadł do 1mb/s Aero2 jak to Aero2 - 512kb/s Co godzine aero2 rozłącza, a tak poza tym to reszta wporządku.

Odpowiedz

45. ~ABC
0

2014-02-08 12:06:33

O ile zasięg sieci w Korczowej mnie nie dziwi, wręcz myślę, że jest tam jakość sieci ukraińskich bardzo dobra to już Chełm jest zastanawiający. Do tego jeżeli jest prawdą, że telefon wybrał automatycznie roaming, to siła sygnału względem Orange musi być bardzo duża. Ciekaw jestem co na to Orange. Składaliście reklamacje? Niech zgadnę. Po wielu testach ... "U nas jest OK" ...

Odpowiedz

44. ~J
0

2014-02-07 21:22:24

Ja mam aero2 na modemie wbudowanym w laptopa Acer. Rzeczywiście, chyba w poniedziałek lub wtorek nie miałem internetu przez kilka godzin.

Odpowiedz

43. ~Jagu
0

2014-02-07 21:18:38

Zapomniałem dodać, że ma telefon w Orange

Odpowiedz

42. ~
0

2014-02-07 21:18:09

No w końcu wyjaśnienie. 22-100 Chełm, problemy z Aero od początku tygodnia. Co ciekawe jeden modem łączy mniej problemowo (E173), drugi (E3131) prawie wcale.

Odpowiedz

41. ~Jagu
0

2014-02-07 21:14:50

Mój brat w Chełmie (ponad 20 km od granicy ukraińskiej) 2 razy zapłacił za roaming.

Odpowiedz

40. ~Jagu
0

2014-02-07 21:14:44

Mój rat w Chełmie (ponad 20 km od granicy ukraińskiej) 2 razy zapłacił za roaming.

Odpowiedz

39. ~Artur
0

2014-02-07 10:16:23

Zapomniałem dodać, że siedzę w Przemyślu.

Odpowiedz

38. ~Artur
0

2014-02-07 10:15:13

od niedzieli korzystam z aero2 i play oraz mobile vikings i nie mam zakłóceń. Wszystko działa jak należy ;) wiadomo aero2 czasem coś zerwie...

Odpowiedz

37. ~
0

2014-02-07 01:22:44

może były więzień Janukowycz kazał psuć Polsce sygnał za poparcie EuroMajdanu :)

Odpowiedz

1

2014-02-06 20:30:42

@35 Magda Travel preferuje chyba inne kierunki podróży ;) Ukraina nie jest trendy.

Odpowiedz

35. ~
1

2014-02-06 19:53:08

Gdzie jest UKE i nasi politycy? Dlaczego nie interweniują na Ukrainie? Od czego oni są, od czego są oni?

Odpowiedz