DAJ CYNK

Problem z Internetem? Sprawdź ustawienia DNS!

16.02.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 35504

Ważne 0

0

Internauci zgłaszają problemy z nieotwierającymi się stronami internetowymi. Najczęściej nie jest to wina operatorów, tylko routerów, które trzeba odpowiednio skonfigurować.

Internauci zgłaszają problemy z nieotwierającymi się stronami internetowymi. Najczęściej nie jest to wina operatorów, tylko routerów, które trzeba odpowiednio skonfigurować.

Problemy występują najczęściej u osób, które korzystają z routerów firmy TP-Link. Aby Internet prawidłowo działał, należy zmienić ustawienia DNS w routerze.

Nie otwierają się strony, gdy na routerze ustawione jest (domyślnie) automatyczne pobieranie DNS. Naszym klientom, borykającym się z tym problemem zalecamy zmianę ustawień domyślnych i ręczne wpisanie naszych adresów DNS (62.233.233.233 oraz 87.204.204.204) a klientom innych sieci poleciłbym doraźne wpisanie np. adresów Google DNS (8.8.8.8 oraz 8.8.4.4). - radzi Karol Wieczorek z Netii.

Źródło tekstu: blog.netia.pl

Komentarze
Zaloguj się
31. ~baba
0

2014-04-19 16:28:12

siec Vectra - od kilku dni nie mialem dostepu do stron WWW w jednym komputerze - adresy serwerow DNS pobieral automatycznie - jak zmienilem na 8.8.8.8 / 8.8.4.4 wszystko wrocilo do normy. Czy te pajace w Vectra panuja nad sytuacja ?

Odpowiedz

30. ~LAzi
0

2012-03-04 12:53:03

a co poradzicie na problem ze: komputery w sieci nie widzą i nie łączą się po nazwie, ale po ip tak?? jedna siec, jeden ruter, jedno wifi, 3 kompy, jedna nazwa grupy roboczej, ip testowalem automatyczne i recznie wpisywane.???? HELP

Odpowiedz

29. ~Stmt
0

2011-07-19 14:18:05

A co jezeli mam taki problem a z routerem wszystko w porzadku ? caly czas bylo ok, niedawno bratanek mi wsiadl na kompa jak mnie nie bylo i cos chyba pozmienial, do tej pory moge odpalac stronki tylko przez IE 64x, zadne komunikatory ani gry online nie dziala.

Odpowiedz

28. ~abc
0

2011-03-05 15:41:55

O problemie z DNSami można poczytać także na polskich stronach: http://forum.programosy.pl/nie-laczy-mi-z-niektorymi-stronami-ww w-vp932477.html http://peb.pl/logi-do-sprawdzenia/986731-nie-otwieraja-sie-niekt ore-strony.html

Odpowiedz

27. ~Pest
0

2011-02-17 16:12:53

Rok temu kupiłem bezprzewodowy router TP-link za 69zł i niemal zapomniałem o jego istnieniu. Leży na parapecie, ''rozsyła'' internet na 2 laptopy + 3 smartphone i nigdy przenigdy nie miał zwieszki.

Odpowiedz

26. ~
0

2011-02-17 15:17:58

moze sie niektorym wydawac bzdura ale autor ma racje mam od kilku lat internet z vectry i ok 1 roku tplink wr740 od jakis 2 tyg mialem problem z jedna strona ktora do tej pory dzialala bez problemu co dziwniejsze polacznie z netem z ominieciem routera rozwiazywalo ten problem metoda prob i bledow doszedlem do tego ze problemem sa dns niby router pobieral je sam ale strona nie chciala sie otworzyc po wpisaniu recznie adresu dns innego niz vectra poskutkowalo

Odpowiedz

25. ~Sloniowatty
0

2011-02-17 13:09:33

Ludzie, dajcie sobie spokój z internetem ery na kablu TP. Mam to badziewie od pół roku i zdarza się, że działa. No, może trochę przesadziłem, więcej działa niż nie działa. Jednak po upływie terminu umowy wracam z powrotem do TP, bo wolę zapłacić więcej za coś co działa niż połwę ceny za coś co działa na pół gwizdka. Bez żadnej ściemy, bez emocji, szczerze odradzam internet z Ery na łączach tp. Mieszkam w Poznaniu, mam umowę na 6MB.

Odpowiedz

24. ~
0

2011-02-17 09:03:05

A ja mam SpeedTouch. Tani, ma bramkę Voip, wifi działa w Netii na kablach tp i nigdy nie miałem z nim problemu. Nigdy mi się nie zawiesił a mam go już 2 lata. Nie wszystko co reklamowane to dobre. Niestety.

Odpowiedz

23. ~wiedzący
0

2011-02-17 08:28:32

@21. Router może pobierać konfiguracje dla protokołu IP na różne sposoby. W przypadku Netii najczęściej dzieje się tak poprzez protokół PPP. W sieciach kablowych popularniejszy jest DCHP. Teoretycznie wszystko powinno działać bezbłędnie, ale sam miałem przypadki, że czasami nie były pobierane dane dla DNS w Netii. Ale sprzęt to był firmy AirLive. TP-Link są bardzo popularne i przypuszczalnie dla tego zwalają na nie winę ;).

Odpowiedz

22. ~wiedzący
0

2011-02-17 08:24:44

@19. Zamykają serwis populacja.pl po 28. lutego. Taka informacja znajduje się na blogTP oraz użytkownicy otrzymywali mailem. Przenoszą klientów na FB, cokolwiek miałoby to znaczyć ;(.

Odpowiedz

21. ~maxy
0

2011-02-17 07:54:05

Pytanie? Jeśli DNS ustawione jest automatycznie to na jakiej zasadzie router pobiera te DNS''y, bo przeważnie dostawcy neta podają swoje dns''y celem ich wpisania w konfiguracji.

Odpowiedz

20. ~ktos
0

2011-02-17 07:09:18

Moze to przypadek ale od jakiegos czasu siedze za granica i tutaj korzystam z TP-Linka. Od kilku dni wariuje. Co jakis czas net pada. Nawet 1 minute temu.. :/ Czasami pomaga ponowne polaczenie (po kilku minutach) a czasami odlaczenie od sieci.

Odpowiedz

19. ~me
-1

2011-02-17 06:33:01

Ostatnio sie nie otwiera strona populacja.pl chca ja zamknac czy co? 2 zl im szkoda z tych pakietow....

Odpowiedz

18. ~
1

2011-02-17 03:19:34

Właśnie miałem to w zeszłym tygodniu z TP-LINK W8960N zgłosiłem nie ładujące się do końca strony, a przy okazji problemy z prędkością o ile w nocy 14 - 15Mb/s to w dzień czasami spadało do 1 - 2Mb/s. I co na infolinii przyjęli zgłoszenie i wysłali info. rzekomo do techników, czyli TP. W niedziele przyszedł sms: ( Dział techniczny informuje o usunięciu awarii. W związku z brakiem możliwości technicznych sugerowana zmian prędkości ). A jeszcze w zeszłym roku miałem nawet w dzień 15Mb/s do 16 w nocy, widać strasznie zapchane ma centrale TP bo parametry linii od początku jak mam praktycznie nie uległy zmianie. Ale na infolinii Netii nikt mnie o tych problemach nie poinformował.

Odpowiedz