DAJ CYNK

Prezes Motoroli zapowiada koniec Samsunga

09.02.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 13505

Ważne 7

12

Według przewidywań prezesa Motoroli, dni Samsunga są policzone. Firma z samego szczytu ma spaść do poziomu BlackBerry i Nokii.

Według przewidywań prezesa Motoroli, dni Samsunga są policzone. Firma z samego szczytu ma spaść do poziomu BlackBerry i Nokii.

W wywiadzie dla Forbesa Rick Osterloh, prezes Motoroli, nie wróży dobrej przyszłości Samsungowi. Dlaczego tak uważa?
Zdaniem Osterloha co siedem lat odchodzi osoba będąca na szczycie rynku. Tak było w przypadku Nokii i BlackBerry. Według prezesa Motoroli ludzie przestali widzieć sens kupowania smartfonów za 600 dolarów w momencie, kiedy za połowę niższą kwotę są w stanie nabyć konkurencyjny model innej firmy. To zdanie wyraźnie nawiązuje do ostatnich sukcesów chińskiego Xiaomi.

Osterloh dodał również, że obecny właściciel działu mobilnego Motoroli, Lenovo, zamierza rozszerzyć swoją obecność o 10-15 krajów do końca tego roku. Lenovo na dzień dzisiejszy jest oficjalnie obecne w ok 50 krajach. Oczekuje się, że firma powróci do rentowności w ciągu 4-6 kwartałów.

A co na to Samsung? W pocie czoła przygotowuje najnowszą odsłonę serii Galaxy S.

Zobacz: Samsung Galaxy S6 ze słabszym akumulatorem?
Zobacz: Samsung Galaxy S6 będzie wyglądał jak... iPhone 6

Źródło tekstu: Forbes; wł

Komentarze
Zaloguj się
35. ~@adamski8
0

2015-02-12 17:41:12

Masakra - jak można pisać "dzień dzisiejszy" w artykule!!!Redaktor do wymiany (wiele wpadek)!

Odpowiedz

34. fueldo
0

2015-02-12 14:54:36

@UP - Jeśli chodzi o SAMSUNGA jako o całość, to nie ma szans, żeby stała im się krzywda :) Przypomnijmy jakiej firmy podzespoły się znajdują w urządzeniach konkurencji :)Natomiast jeśli chodzi o dział MOBiLE, to fakt że coś się dzieje od połowy zeszłego roku, i to widać. Także kto wie czy niedługo nie będą dodawać S6 do telewizorów bo nie idzie :D

Odpowiedz

0

2015-02-10 23:36:34

Samsung to tak wielka firma, że największą polska to mogliby do sprzątania biurowców u siebie wynająć ( Odpowiada za 1/4 PKB Korei, to tak jakby całe województwo mazowieckie, pomorskie i śląskie było jedną firmą. Gadanie prezesa Motoroli o końcu Samsunga to jakby ciężko chory dziadek mówił, że katarek u wnuka jest śmiertelny. :P

Odpowiedz

32. ~lol...
-2

2015-02-09 19:20:36

Zapomniałem dodać, że mimo to zaraz po note 4 brałbym nexusa 6, lg flexa gdzieś tam dopiero g3 i z3 na końcu jak już nic by nie było do wyboru ..

Odpowiedz

31. ~lol...
-2

2015-02-09 19:16:33

Hmm ale porównując np. Note 4 do jakiejś nowej motki albo chociażby Nexusa 6 to ja np. nie znalazłem niczego co byłoby lepsze niż w Note 4, może poza throtlingiem snapdragona ... Co dla mnie jest bez znaczenia bo wolę exynosa. Ani aparat nie lepszy, system się nie tnie, wyświetlacze amoled ale sporo jaśniejszy note 4,baterie w note można wymienić, jakoś te linie papilarne zczytuje, multimedia podobnie ... A do tego w note s pen i te bajery z nim związane. Jakaś moda na hejt się wdała bo wszyscy marudzą, ide testuje a tu kurde nie ma się do czego przyczepić. Rozumiem, że użytkownikowi androida w applu nie pasi itunes czycoś, ale po androidzie chyba wiedzą co mniej więcej będzie, a i tak zawsze beeee teraz ma ramki z metalu też źle...

Odpowiedz

30. ~
1

2015-02-09 18:19:12

Wygląda, że się naczytał applefana, bo on tutaj nieustannie wieszczy koniec różnych marek - szczególnie Sony i BB, ale Samsungowi też nie odpuszcza.

Odpowiedz

29. czajson
1

2015-02-09 17:54:13

@27 - dobre wsparcie dla telefonów, odpowiednia cena i reklama mogą zrobić wszystko. Motorola jest zaprzeczeniem tego co oferuje Samsung - szybkie aktualizacje, niska cena i czysty Android. Szkoda tylko, że te dwa niby grille głośników psują wygląd przedniego panelu. Poprzednia generacja wyglądała lepiej. No i brak jest możliwości przeniesienia programowego przycisku wstecz z lewej na prawą tak jak to oferuje LG. Dla mnie to bardziej naturalne rozwiązanie.

Odpowiedz

28. ~pabloki
0

2015-02-09 17:38:48

w sumie ma racje ten prezes. przecież samsungi to takie dmuchawce. marketing i reklama plus tanie wzornictwo i w większości przypadków przeciętnej jakości materiały.

Odpowiedz

27. Hose
1

2015-02-09 17:25:15

Prezes firmy z "dna" która przechodzi z rąk do rąk (teraz może Lenovo ją uratuje) zapowiada czyjś koniec? Hipokryzja na maksa.

Odpowiedz

26. nemo2009
2

2015-02-09 15:44:39

Motorola już dawno nie jest amerykańska,jak niektórzy tu piszą,to chińska firma.Motorola to nie tylko logo,to furtka made in China na cały świat.

Odpowiedz

25. motov3
1

2015-02-09 13:59:44

@13Th0mas - Oczywiscie ze sie NOKIA odbije. LUMIE zaczynaja zdobywac coraz wiecej uzytkownikow. Co prawda obecnie juz pod bandera Microsoftu, ale jednak. Sama NOKIA tez nie zasypala gruszek w popiele :) Mimo, ze sie o tym nie pisze - ciezko pracuja nad pomyslem wejscia mobilnego w 2016. Tylko do 2016 Nokia nie moze sprzedawac smartfonow pod swoja nazwa wg umowy z Microsoft. Ja im mocno kibicuje. Wydaje mi sie ze Microsoft podaza troche dziwna sciezka. Oferuja bardzo budzetowe modele (pod marka Microsoft) znaczaco gorsze (poza procesorem) niz modele Lumii sprzed 2-3 lat. Ale zobaczymy :) Mysle tez ze w koncu nastapi przesyt Androidem na rynku. Trend pokazuje ze powoli zaczyna spadac.

Odpowiedz

24. DJ-W
1

2015-02-09 13:32:17

Nic dodać nic ująć ale Samsung się kończy,dosyć odgrzewanych kotletów.

Odpowiedz

23. Maniiiek
1

2015-02-09 12:38:54

@18 bo do Apple go nie chcą, a każdy wie, że gdyby został prezesem innej to by ją specjalnie ubił ku czci i chwale Apple.

Odpowiedz

22. ~zulugula
0

2015-02-09 12:25:05

@1 co ty bredzisz. Co to za przelicznik smartfona na tv lub laptopa. Jak kogoś nie stać to nie kupuje.

Odpowiedz