DAJ CYNK

Prawie działające Ubuntu na HTC Touch Pro2

10.03.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3033

Ważne 0

0

Niezawodnym programistom z XDA-Developers udało się przeportować system operacyjny Ubuntu na telefon HTC Touch Pro2.

Niezawodnym programistom z XDA-Developers udało się przeportować system operacyjny Ubuntu na telefon HTC Touch Pro2.

Mimo iż sam system ma się uruchamiać na większości urządzeń bez problemu, to jednak poszczególne jego elementy nie działają poprawnie. Jak informują programiści z XDA, w tej wersji systemu nie skorzystamy z modułu WiFi, dźwięku czy funkcji zarządzania energią.

Występują też problemy z poprawnym działaniem klawiatury - nie skorzystamy na niej z klawisza Fn, tak więc alternatywne znaki nie będą dostępne. Poza tym nie działać ma również wiele innych funkcji, jednak szczegóły na ten temat nie zostały podane.



Źródło tekstu: xda-dev, pocketnow, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~reval
0

2011-06-21 10:28:24

W pełni popieram Longmana! Też mam tego pingwina na swoim lapku...moim zdaniem najlepsze distro, ale oczywiście bez KDE4 :)

Odpowiedz

15. ~pablo
0

2010-03-10 13:28:48

tak nadal wolimy androida bo jest systemem dostosowanym do telefonow smartfonow,jak bym chcuał miec linuza to bym go zainstalował na laptopie

Odpowiedz

14. ~pytajnik
-1

2010-03-10 12:45:47

to po co to robia skoro tyle bledow?

Odpowiedz

13. quzo
0

2010-03-10 12:26:36

@9 to też nie jest odpalone na WM :) zresztą to jest tylko kwestia zrobienia boot loadera, a co do newsa to z miesiąc wcześniej zrobili to dla X1 i tam działa wifi

Odpowiedz

12. ~TrustNoOne
0

2010-03-10 12:21:51

@ 11 - rob to samo co ta grupa to sie dowiesz dlaczego niezawodni..

Odpowiedz

11. ~
-1

2010-03-10 11:59:15

Jacy oni niezawodni, jak kluczowa fuckjonalność nie jest dostępna?

Odpowiedz

10. ~Patryczek
0

2010-03-10 11:50:56

a po co to wam?, telefony są za słabe na razie na takie coś

Odpowiedz

9. Mordrag
0

2010-03-10 11:43:51

@7 skoro system w telefonie nic nie ma do tego to odpal Ubuntu na androidzie cwaniaku...

Odpowiedz

8. ~
0

2010-03-10 11:40:54

5. adnroid jest przeciez na linuxsie ;)

Odpowiedz

7. quzo
0

2010-03-10 11:35:05

@5 a co ma do tego system w telefonie buhaha

Odpowiedz

6. cerebrus
2

2010-03-10 11:04:30

goście z XDA są jak zwykle niezawodni, kiedyś Peter Chou CEO HTC powiedział "że z nimi nie da się żyć ale bez nich byłoby jeszcze trudniej"

Odpowiedz

5. Mordrag
-1

2010-03-10 11:03:14

Nadal wolicie androida ?

Odpowiedz

4. piotros
1

2010-03-10 10:18:04

"przeportować system operacyjny"? Matko...

Odpowiedz

3. SirmarK
0

2010-03-10 09:52:32

#2. ta, autor to chyba czytal w miedzyczasie cos innego.

Odpowiedz