DAJ CYNK

Prawie 1,2 mld dolarów kary dla ZTE

09.03.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7

Ważne 2

1

ZTE zawarł porozumienie z Departamentem Handlu i Departamentem Sprawiedliwości USA, na mocy którego wypłaci zadośćuczynienie w kwocie 1,19 mld dolarów.ZTE zawarł porozumienie z Departamentem Handlu i Departamentem Sprawiedliwości USA, na mocy którego wypłaci zadośćuczynienie w kwocie 1,19 mld dolarów.

ZTE w latach 2010 - 2016 łamał zasady embarga nałożonego przez Stany Zjednoczone na sprzedaż technologii dla Iranu i Korei Północnej. W przypadku komunistycznego kraju chodzi o w sumie 283 dostawy składające się głównie z serwerów i routerów.

Firmie udało się uniknąć pozwów sądowych i cała sprawa zakończyła się ugodą. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron. Stany Zjednoczone otrzymują zastrzyk finansowy, a ZTE dzięki temu uniknie zakazów sprzedaży swoich urządzeń na terenie kraju, które zapewne zostałyby wprowadzone w przypadku skierowania sprawy do sądu.

Na celownikiu amerykańskich urzędów jest teraz drugi z chińskich gigantów - Huawei. W tym przypadku chodzi o eksport urządzeń do Iranu, Korei Północnej, Sudanu, Syrii i Kuby.

Źródło tekstu: ZTE; The Verge; wł

Komentarze
Zaloguj się