DAJ CYNK

Pracownicy strajkują, Foxconn wstrzymuje produkcję iPhona

08.10.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5763

Ważne 0

0

Po doniesieniach o porysowanych iPhonach 5, Apple chce wzmocnienia norm jakości przez Foxconn, w którego fabrykach nowy smartfon jest produkowany. Pracownicy się buntują i rozpoczęli strajk.

Po doniesieniach o porysowanych iPhonach 5, Apple chce wzmocnienia norm jakości przez Foxconn, w którego fabrykach nowy smartfon jest produkowany. Pracownicy się buntują i rozpoczęli strajk.

W fabryce w chińskim Zhengzhou strajkuje od 3 do 4 tys. pracowników. Powód - nowa polityka jakościowa Apple dopuszcza defekty nie większe niż 0,02 mm. Pracownicy skarżą się, ani nie zostali przeszkoleni, ani nikt nie konsultował z nimi tych zmian. Obie rzeczy nie wpłynęły dobrze na morale załogi.

Na razie obyło się bez zamieszek, ale "rozmowy" pomiędzy pracownikami i kontrolerami jakości skończyły się w kilku przypadkach bójkami i zniszczeniem mienia. Produkcja iPhona w tej fabryce została w związku z tym wstrzymana.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Engadget, wł

Komentarze
Zaloguj się
45. ~
0

2012-10-10 18:34:20

@10 ja mam nokię 5230 wyprodukowaną na węgrzech :D Ale wolałbym np.galaxy S advance wyprodukowanego w chinach

Odpowiedz

44. ~tello
0

2012-10-08 23:54:28

Jeśli najbogatszej na świecie firmie w tej branży (40mld dolców wolnego kapitału) "nie stać" (moralnie) zapłacić za pracę tych klika stów więcej chińskiemu monterowi to kogo ma stać na tym świecie bardziej jak nie ich??? Chyba że płacą FoxConnowi jak trzeba ale cash trafia do kieszeni towarzyszy z KPCh.

Odpowiedz

43. ~LepikPL
0

2012-10-08 23:51:45

HTC Desire - ku zdziwieniu "Made i China". A wydawało mi się że Tajwany nie robią wielu interesów z Chinolami. Pora się dokształcić z geoekonomii.

Odpowiedz

42. ~
0

2012-10-08 23:23:49

@10 6mcy temu N8 Made in Finland

Odpowiedz

41. ~
0

2012-10-08 18:37:02

Oni tam zaraz w Foxconn przez Apple masowe samobójstwo popełnia wyzyskiwanie ludzi i jeszcze mają do nich pretensje

Odpowiedz

40. ~...
0

2012-10-08 18:07:19

@39 Wysil się i zobacz, że można uważać "a" za guano bo jest zrobione w Chinach i jednocześnie nie wypowiadać się na temat "b", które też jest zrobione w Chinach. Dalej chcesz gratulować? Komu- sobie?

Odpowiedz

39. ~Piotrek
0

2012-10-08 15:22:05

tak apropo to nokia też przenosi się do chin i jak ktoś powie że iphone jest *** zrobiony bo jest robiony w chinach to nic tylko pogratulować

Odpowiedz

38. ~znajomy
0

2012-10-08 14:10:57

Hehe:) Oby srajphone''y zniknely z powierzchni ziemi. Nie wiem co ludzie widza w tym amerykanskim belkocie za TAAAAAKA kase...

Odpowiedz

37. ~aco
0

2012-10-08 13:49:47

Oj tak :) niech strajkują! tam nie ma żadnego patentu ! no chyba ze nie dostaną wypłaty na miskę ryżu :/

Odpowiedz

36. ~cdthjo
0

2012-10-08 13:14:31

co za ulga:-) oby nie doszlo juz do wznowienia produkcji, kto mial to sie nachapal.......

Odpowiedz

35. ~...
0

2012-10-08 12:49:29

@M@jkel cokolwiek powiesz, cokolwiek.

Odpowiedz

34. ~...
0

2012-10-08 12:43:47

@30 Ten oportunizm i obłuda są wręcz symptomatyczne dla zachodniej cywilizacji. Ci be, tamci be, ale jak interes trza robić to się robi. A potem wysyłamy caritasy i inne takie. I jeden za drugim tylko powtarzać umie- to nie ja, to ONI. Ci źli. Ja nie ma mam wyjścia. Muszę tak robić, bo ONI mnie zmuszają. Kiedy ludzie zrozumiecie, że świat jest taki a nie inny, bo my tacy a nie inni jesteśmy.

Odpowiedz

33. PLANET
0

2012-10-08 12:40:59

gsmpro: co innego fabryki, ktorych jednak troche poza Chinami jest, co innego - czesci. Praktycznie NIE MA sprzetu telekomunikacyjnego, w ktorym jakas czesc nie bylaby produkowana w Chinach.

Odpowiedz