DAJ CYNK

Powstało BenQ Mobile

10.11.2005

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1025

Ważne 0

0

1. października rozpoczęła działalność firma BenQ Mobile - łącząca potencjał działu telefonów komórkowych Siemensa oraz organizacyjnych i technologicznych możliwości BenQ.

1. października rozpoczęła działalność firma BenQ Mobile - łącząca potencjał działu telefonów komórkowych Siemensa oraz organizacyjnych i technologicznych możliwości BenQ.

Nowa firma wykorzysta uzyskany w wyniku partnerstwa efekt synergii i poważnie zaznaczy swoją pozycję w sektorze telefonów komórkowych. Udział BenQ Mobile w światowym rynku szacowany jest obecnie na poziomie 5,2% i plasuje firmę na szóstym miejscu w międzynarodowym rankingu producentów telefonów komórkowych. Według przedstawicieli spółki, BenQ Mobile będzie dążyć do objęcia jednej z czołowych pozycji na rynku urządzeń bezprzewodowych. Pomóc ma w tym m.in. nastawiona na klienta organizacja oraz strategia rozwoju nowych produktów, a także bezpośrednie korzyści wynikające z komplementarnego partnerstwa - renoma, doświadczenie oraz jakość marki Siemens wraz z potencjałem w branży elektroniki użytkowej BenQ Corporation.

W skali światowej reakcje na start działalności BenQ Mobile były bardzo pozytywne. Spółka zapowiedziała bogatą ofertę produktów o nowatorskich funkcjach, produkowanych z wysokiej jakości komponentów oraz atrakcyjnie i nowocześnie zaprojektowanych. Dotychczasowa oferta zostanie wzbogacona o telefony komórkowe działające w technologii UMTS, smartfony oraz urządzenia multimedialne (m.in. odtwarzacze MP3 i aparaty cyfrowe). Nowe, opracowane przez BenQ Mobile modele zaprezentowane zostaną wiosną 2006 r.

BenQ Mobile wykorzysta uzupełniający się dostęp do regionalnych kanałów dystrybucyjnych Siemensa i BenQ wzmacniając w ten sposób pozycję na kluczowych rynkach Europy, Azji i obu Ameryk. W Polsce oraz wybranych krajach Europy Wschodniej struktura BenQ Mobile reprezentowana jest przez nowoutworzoną spółkę BenQ Poland Sp. z o.o, a jej kompetencje obejmują m.in. koordynację w zakresie sprzedaży, marketingu, dostaw oraz serwisu. BenQ Poland, obok naszego kraju, nadzoruje sprzedaż i dystrybucję w krajach takich, jak Ukraina, Łotwa, Litwa, Estonia, Białoruś, Azerbejdżan, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Tadżykistan, Turkmenistan oraz Uzbekistan i odpowiada za prowadzenie jednolitej strategii sprzedażowej oraz marketingowej (kanały dystrybucji, klienci, mierniki marketingowe). Z uwagi na potencjał tych rynków stanowi ważny pion w strukturze BenQ Mobile. W Polsce - w zakresie sprzedaży telefonów komórkowych - BenQ Mobile plasuje się na drugiej pozycji.

Spółka BenQ Poland wchłonęła także wydzieloną z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Oprogramowania jednostkę odpowiedzialną za projektowanie, tworzenie oraz testowanie oprogramowania i aplikacji na potrzeby urządzeń mobilnych. Ponad dwustuosobowa kadra Centrum pracująca dla BenQ Poland posiada doświadczenie w zakresie realizacji zaawansowanych projektów teleinformatycznych i będzie silnym wsparciem dla rozwoju multimedialnych produktów.

Wrocławska placówka stanowi wizytówkę naszego potencjału w zakresie rozwoju oprogramowania na potrzeby całej grupy. Jesteśmy dumni z faktu, że to polscy inżynierowie mają wpływ na tak zaawansowane produkty, jak np. telefony UMTS. W przeciągu najbliższych 12 miesięcy prawdopodobnie podwoi się liczba osób we wrocławskim ośrodku - powiedział Dietmar Lerch, dyrektor zarządzający BenQ Poland.

BenQ Mobile produkować będzie telefony komórkowe zarówno w azjatyckich zakładach BenQ, jak i fabrykach przejętych od Siemensa, zlokalizowanych np. w Niemczech. BenQ posiada prawo do korzystania z logo Siemensa przez 18 miesięcy, począwszy od 1. października tego roku, oraz do stosowania go jako części nazwy przez 5 lat począwszy od tej daty. BenQ Mobile przejęło także wszelkie zobowiązania wynikające z umów podpisanych wcześniej przez dział telefonów komórkowych Siemensa, w tym gwarancyjnych oraz serwisowych. W rezultacie obsługa klientów biznesowych oraz indywidualnych w zakresie wszystkich telefonów komórkowych Siemensa prowadzona jest w niezmienionym, wysokim standardzie.

Źródło tekstu: BenQ

Komentarze
Zaloguj się
1. ~
0

2005-11-11 11:47:17

Goracy ten news. Po poltora miesiaca od wydarzenia... ;-(

Odpowiedz