DAJ CYNK

Poseł pyta o negatywny wpływ BTS-ów

06.04.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5998

Ważne 0

0

Włocławski poseł PiS Łukasz Zbonikowski złożył interpelację do minister zdrowia Ewy Kopacz w sprawie BTS-ów. Pytał, jakie są aktualne badania dotyczące negatywnych skutków elektromagnetycznych fal, czy nasze normy nie są zbyt liberalne i czy nie może trzeba ograniczyć możliwości stawiania masztów - pisze Gazeta Pomorska.

Włocławski poseł PiS Łukasz Zbonikowski złożył interpelację do minister zdrowia Ewy Kopacz w sprawie BTS-ów. Pytał, jakie są aktualne badania dotyczące negatywnych skutków elektromagnetycznych fal, czy nasze normy nie są zbyt liberalne i czy nie może trzeba ograniczyć możliwości stawiania masztów - pisze Gazeta Pomorska.

Z roku na rok jest ich coraz więcej, budzą obawy i powszechne protesty mieszkańców. Są już kraje, gdzie maszty stawia się poza terenami mieszkalnymi, obserwuje się bowiem zwiększone dolegliwości układu krążenia, kłopoty ze snem, depresje, bóle, zawroty głowy itd. - mówi poseł.

W odpowiedzi minister przekonuje go, że fale elektromagnetyczne są dziś powszechnym zjawiskiem w naszym życiu. Występują wszędzie, tylko w różnym natężeniu. Nasze normy są surowe i nie ma potrzeby ich zaostrzania, a nerwice, czy bóle głowy mają złożone przyczyny i niekoniecznie muszą być związane z działaniem fal elektromagnetycznych.

Zbonikowski nie kryje, że odpowiedź jest ogólnikowa i wcale go nie przekonała, a problemem powinien zająć się rząd.

Trzeba przeprowadzić niezależne badania, nie za pieniądze operatorów komórkowych. Zbadać wpływ fal w dłuższych okresach czasu. I postawić pewne ograniczenia tym masztom, bo dziś można je stawiać dosłownie wszędzie - dodaje Zbonikowski.

Źródło tekstu: Gazeta Pomorska

Komentarze
Zaloguj się
78. WitekT
1

2010-04-16 11:14:37

77: a od kiedy anteny promieniują w dół? Paradoksalnie, mieszkańcy ostatnich pięter są NAJMNIEJ napromieniowani. A mieszkańcy całego blogu dostają więcej od telewizorów niż od sieci komórkowych...

Odpowiedz

77. ~
-1

2010-04-16 11:07:09

Na dachu wierzowca, ktory stoi obok mojego, jest BTS (moze nawet kilka). I co? I pewnego dnia osoba, ktora mieszka na ostatnim pietrze poszla na tomografie komputerowa. Tam radiolog nie mogl uwierzyc, jak mozna byc tak napromieniowanym. Wiec szkodliwosc jest, a zasieg tej szkodliwosci to inna kwestia. Podobnie jest ze stacjami benzynowymi. W srodku osiedla ich nie ma, ale ze musza byc, to sa w jakiejs odleglosci od nich. Proste? Proste, ale trzeba umiec to ogarnac.

Odpowiedz

76. ~pawcio
1

2010-04-15 10:33:53

Niech sobie pan poseł robi badania za swoje pieniadze

Odpowiedz

75. ~s
2

2010-04-11 11:54:11

i mój rOzum podpowiada mi, żeby uczyć się na błędach popełnionych w przeszłości! Jak to już było podniesione - kiedyś eternit był cudem techniki budowlanej, a co dziś neokids wiedzą o "cudowności" powyższego? Co do minister zdrowia IIIRP - kopci faje ino siwo, zawsze znerwicowana, roztrzęsiona... taki wzór i autorytet jak jej psiapsiółki Hall i Pitera, nic tylko uwierzyć w profesjonalizm.

Odpowiedz

74. ~starzec ze wsi
0

2010-04-11 11:46:58

Jak to mówią dzieci neo - komórka to postęp... nie wolno ograniczać. Natomiast ja nie należę do grupy gołowąsów gapiących się w 3"LCD w oczekiwaniu na kolejną "porcję wiedzy od ziomali" z Grona, mam swój rzum i wiem że na krótką metę możemy się nie przejmować promieniowaniem.

Odpowiedz

73. fussy
2

2010-04-10 15:29:28

Popieram TOMEK0. Niestety wciąż nie ma rzetelnych badań dotyczących wpływu pola elektromagnetycznego na organizmy żywe. Mój kolega robił z tego prace dyplomową i tak naprawdę danych jest niewiele. I prawie zawsze finansowane przez operatorów. Jednak od postępu nie ma odwrotu. Przyszłość to duża ilość pikokomórek zapewniających niezbędne pasmo przenoszenia (bezprzewodowy dostęp do Internetu),a także pozwalające na równomierne napromieniowanie. Natomiast wątpliwości należy mieć zawsze. Jeśli którykolwiek z posłów z jakiejkolwiek partii je ma może zawsze zapytać.

Odpowiedz

72. ~klimass
1

2010-04-07 22:34:38

@71 - jak to powiedzial moj wykladowca - wszyscy jestesmy testerami :)

Odpowiedz

71. TomekO
3

2010-04-07 20:42:27

Problem jest skomplikowany. Badania finansowane przez koncerny telekomunikacyjne dowodzą że zgodnie z normami przy emisji temperatura ciała nie wzrasta ( bodaj o więcej niż 0,1 stopnia C) to takie oddziaływanie nie ma wpływu na organizm. Niezależne badania dowiodły np. na roślinach że takie oddziaływanie ma na nie wpływ i poddane takiemu działaniu uruchamiają mechanizmy obronne. Chyba też proste organizmy badali i jak dobrze kojarzę były blokowane jakieś białka w receptorach ? Badania takie są pracochłonne i bardzo kosztowne a koncernom telekomunikacyjnym raczej nie zależy na ich prowadzeniu bo udowodnili co im jest na rękę. Realnie patrząc to obecnie działa tyle sieci zaczynając od routera WiFi za ścianą u sąsiada poprzez sieci komórkowe że tego nazbiera się kilkadziesiąt w najbliższym otoczeniu. Pożyjemy zobaczymy. Badania są w toku.

Odpowiedz

70. ~klimass
-1

2010-04-07 20:14:01

Tak, wypierdolmy jeszcze wiecej pieniedzy z naszych kieszeni na *** badania, ktore i tak nie beda obiektywne i ktos sie na ty dorobi. A co mamy sobie zalowac. To nic, ze te zlodzieje z ZUS i NFZ juz i tak tyle nakradli, zrobmy badania bo ludzi bola glowy! Drogi Panie nic-nie-znajacy-sie-na-technice PISowcu, zajmij sie tym o czym masz pojecie i nie wymyslaj. Kiedys moce w miastach byly duzo wieksze, teraz przy UMTS i zageszczeniu stacji moce sa duzo mniejsze w miastach, zeby nie bylo zaklocen. Zasada jest taka, ze jak nie wiesz to sie nie odzywasz a politycy niewiele maja wspolnego ze sprawami technicznymi. Dowiedz sie najpierw co to w ogole jest fala elektromagnetyczna i na czym to polega jak dziala, a nastepnie poczytaj troche o obecnej sytuacji, a nie wstales pewnego dnia i sobie pomyslales: te pudeleczka jakos sie komunikuja, wiec te fale pewnie powoduja wszystko najgorsze. Nie znajac dokladnych parametrow stacji, norm, przeprowadzonych juz wczesniej za granica badan itp itd, nie powinienes sie w ogole odzywac.

Odpowiedz

69. ~tajfun
-1

2010-04-07 16:07:14

procz immunitetu ma on tez pewnie zolte papiery:) to jeden z tych co to pewnie glosuja za ustawowym zakazem stawiania bts w uzdrowiskach

Odpowiedz

68. ~
-1

2010-04-07 12:16:19

Posellista najwidoczniej chciał się komuś przypodobać. Interpelacji na temat wpływu nadajników było przez ostatnie 2 lata sporo i na każde ministerstwo udzieliło tej samej odpowiedzi - nie ma wpływu na zdrowie. Po co pytał skoro odpowiedź padła już tyle razy? Miał w tym jakiś interes.

Odpowiedz

67. ~gth
1

2010-04-07 09:01:57

Taka ciekawostka:w Lublinie prezydent po protestach jakie miały miejsce z wieżą PTC wymyślił że chce zlikwidować wszytskie BTSy znajdujące się w mieście a operatorzy maja wybudować nowe stacje dookoła Lublina (oczywiście w terenach niezabudowanych).

Odpowiedz

66. ~PL01
1

2010-04-07 07:26:46

A mi jest po prostu wstyd za tego Pana, który reprezentuje moje województwo.

Odpowiedz

65. ~
1

2010-04-07 03:22:54

@PIS - czy wy tam wszyscy w tej wstecznej partii jesteście najarani czy co? Najlepiej niech jaśnie panujący kartofel wyda edykt zabraniający używania fal elektromagnetycznych w życiu codziennym. I wszyscy Polacy jak Kunta Kinte - na drzewa. Panie i Panowie z PISuaru oczywiście jako pierwsi. Dajcie przykład Narodowi! He, he! Debili jednak nie brakuje...

Odpowiedz

64. tesla
2

2010-04-06 23:27:15

Wypuścili jakąś większą grupę z wariatkowa, czy co? Takiego nawału oszołomstwa nie było tu już dawno... Do tych którzy telefonię mobilną uważają za wielkie zło- zapytajcie ilu osobom życie uratował tel alarmowy 112, ile osób zostało odnalezione w górach tylko dlatego że miały przy sobie komórkę? Rentgen w szpitalu też jest zabójczy, ale ratuje życie, bo wiadomo jak go używać. @31 masz na to jakieś dowody? Nie to zamilcz. @39 to zdanie o dipolu.. to ma jakieś rozwinięcie? To że w dipolu się indukuje to się zgodzę, ale gdzie to dowodzi szkodliwości czegokolwiek? Przecież tak działają wszystkie anteny! @45 zakazy są dla bezpieczeństwa kierowców, maja zapobiec ewentualnym porażeniom. Oczywiście pod liniami WN są wyznaczone strefy bezpieczeństwa w których nie można się osiedlać- oczywiście ze względu na PEM. Ele co to u licha z instalacjami GSM??

Odpowiedz