DAJ CYNK

Poseł PiS interpeluje do premiera ws. wyjazdów prezes UKE

16.01.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5066

Ważne 17

2

Poseł PiS Maciej Małecki zwrócił się do premiera z interpelacją ws. kosztów wyjazdów zagranicznych prezes UKE Magdaleny Gaj. Według PiS, w 2013 roku spędziła ona 84 dni w zagranicznych delegacjach.

Poseł PiS Maciej Małecki zwrócił się do premiera z interpelacją ws. kosztów wyjazdów zagranicznych prezes UKE Magdaleny Gaj. Według PiS, w 2013 roku spędziła ona 84 dni w zagranicznych delegacjach.

Małecki tłumaczył, że do zbadania ponadnormatywnej aktywności prezes UKE skłoniły go m.in. doniesienia medialne. Zwrócił się w tym celu do (byłego już) szefa MAiC Michała Boniego, a z - jak ocenił - niepełnej odpowiedzi jaką otrzymał z resortu wynika m.in., że prezes UKE spędziła w 2012 roku w delegacjach zagranicznych 71 dni, a w roku 2013 - 84 dni.

Jeżeli dodamy do tego 26 dni ustawowego urlopu to wychodzi, że prezes UKE mogła być nieobecna w urzędzie tu, na miejscu co drugi dzień - zaznaczył Małecki.

Powołując się na pismo z MAiC, poinformował, że prezes UKE spędziła m.in. 20 dni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, 10 dni w Chinach, 8 dni na Sri Lance, 7 dni w Bahrajnie, a ponadto wyjeżdżała również m.in. do Gruzji, Turcji, Burkina Faso, czy Meksyku. Jak mówił, w piśmie jakie otrzymał z MAC podpisanym przez wiceminister Małgorzatę Olszewską "ukryto" koszty podróży prezes Gaj, o które pytał.

Podatnicy mają prawo wiedzieć, jak wykorzystywane są ich pieniądze, ile kosztują wyjazdy zagraniczne urzędników. W związku z tym przygotowałem kolejną interpelację tym razem do premiera - powiedział Małecki.

W interpelacji skierowanej do szefa rządu polityk PiS ponawia pytanie o koszty wyjazdów zagranicznych prezes UKE, pyta też o efekty tych wizyt. Poseł PiS poinformował ponadto, że zwróci się do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie działalności UKE (i prezes Magdaleny Gaj) m.in. pod kątem gospodarności.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
36. ~jerzy
0

2014-01-19 21:02:31

No przecież nikt na tym forum chyba nie wierzy, że ta pani ma jakiekolwiek kwalifikacje aby zajmować to stanowisko !!! w Polsce od lat realizuje się światła myśl lenina, że państwem może rządzić sprzątaczka a co do streżyńskiej to ile procesów wygrała z tpsa ??? tam gdzie faktycznie chodziło o pieniądze ?? zero ta z kolei niczego nie udaje !! dorwała się do koryta jak donek i doi !!!!

Odpowiedz

35. ~rynek
0

2014-01-18 10:43:36

CHCEMY ABY M. GAJ WYJECHAŁA DO ZARZĄDU ITU. jak najszybciej, bez względu na koszty

Odpowiedz

34. ~Nowak
0

2014-01-17 22:30:46

Szkoda, że depesze PAP-u w Telepolis podlegają "obiektywnym" skrótom. Co innego w Interii, gdzie znalazło się miejsce zarówno na opinię PiS-u jak i Prezes UKE. "Gaj powiedziała w czwartek PAP, że uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach telekomunikacyjnych jest jednym z zadań prezesa UKE. - Nowoczesne technologie są jednym z głównych sektorów gospodarki współczesnego świata. Dzięki temu, że uczestniczę w międzynarodowym dialogu dot. telekomunikacji, Polska może udostępniać częstotliwości dla rozwoju szybkiego internetu. Wszystkie uzgodnienia międzynarodowe doszły do skutku dzięki temu, że jako pierwsza jeszcze na stanowisku wiceministra odpowiedzialnego za telekomunikację, a później regulatora, rozpoczęłam dialog na poziomie międzynarodowym - powiedziała. - Nie decyduję o miejscach organizacji konferencji. O tym decyduje ONZ, a nie Polska. Nasz kraj w 2013 roku organizował globalne forum regulatorów, rok wcześniej odbyło się na Sri Lance, a w tym roku odbędzie się w Bahrajnie. Uczestnictwo w tych wydarzeniach to jedno z moich zadań. Dlatego dziwi mnie podważanie prowadzonych przeze mnie działań - dodała".

Odpowiedz

2014-01-17 14:29:39

może planuje wdrożenie TD-LTE w paśmie 2,3GHz i doświadczenia Sri Lanki będą kluczowe

Odpowiedz

2014-01-17 14:26:32

http://en.wikipedia.org/wiki/Telecommunications_in_Sri_Lanka

Odpowiedz

31. ~zaciekawiony
0

2014-01-17 13:34:14

ciekawe!, czego interesujacego mogła się pani Prezes dowiedzieć na Sri Lance?

Odpowiedz

2014-01-17 13:01:08

przesada. na świecie jest jeszcze tyle miejsc, w których są świadczone usługi telekomunikacyjne lub pocztowe, w zakresie któych można wymienić ciekawe doświadczenia, które mogą okazać się cenne dla polskiego rynku, w których ani UKE ani MAiC jeszcze nie było. takie USA na przykład.

Odpowiedz

29. Hose
1

2014-01-17 11:54:47

Przy posturze tej pani to wyjazd kosztuje pewnie x2 lub nawet 3. Tanie państwo...

Odpowiedz

28. ~Engoe
0

2014-01-17 11:26:31

No niestety, Polska to takie dziecko z downem, trzeba je kochać ale cudów to nie należy się spodziewać...

Odpowiedz

27. ~Engoe
0

2014-01-17 09:48:55

@22 Tez mysle ze tego nie dozyje. Wladza w Polsce glownie opiera sie na "nachapaniu" sie przez okres w ktorym rzadza, jak najwiecej. Opozycja wyszukuje bledow ekipy rzadzacej i tak sie kreci ten bajzel. Trzeba tylko czekac az nie bedzie co krasc, moze wtedy sie opamietaja;)

Odpowiedz

26. ~do Red_PL i 25
0

2014-01-17 09:46:40

Ale to będzie ciężkie bo nic nie robiła. Próbuje się ustosunkowywać, że to niezbędne dla jej działalności, ale to masakryczne bzdury są. Ta Pani powinna zostać wyrzucona bo prawda jest taka, że przez ponad 2 lata swojej kadencji nie zrobiła nic, a jedynie podróżowała po świecie. Red_PL - pewnie co do większości działaczy z PiS masz rację, ale akurat z tego co pamiętam Prezes UKE z PiS (po chyba Streżyńską Pis nominował) nie jeździła nigdzie i nawet Viviane Reding przyjechała do Polski się z nią spotkać. Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz, a potem sobie odpuść:)

Odpowiedz

25. ~
0

2014-01-17 09:42:09

Prezes powinna się ustosunkować do zarzutów, mówiąc konkretnie co na tych wyjazdach robiła. Rzecz w tym, że tego typu różne konferencje są często organizowane w turystycznie atrakcyjnyh miejscach, czasem też egzotycznych.. Wystarczyłoby, żeby napisała co tam się konkretnie działo, czy byli tam też jej odpowiednicy z krajów regionu itd.

Odpowiedz

24. Red_PL
-1

2014-01-17 09:39:52

Każdy kto przy żłobie to szaleje. Jak prezes UKE była z PiS to pewnie też jeździłaby gdzie się da. Norma taka, jak się może to się korzysta. A pisiorowi żal że to nie on jeździ :)

Odpowiedz

23. ~ziutasek
0

2014-01-17 09:34:34

Nie ona jedna szaleje za budżetowe a struzik itp. po prostu realizują hasło wyborcze "oby żyło się lepiej" a przecież nie mówili komu ;-) Najdroższą podróżą służbową jest "misja w Afganistanie" zapłacimy za koszty sprzętu, transportu i żołdu najemników za ich mundurowe emerytury i renty, odszkodowania dla rodzin i ustawę o weteranach a zyskamy ? Tyle co z podróży pani prezes ...

Odpowiedz

22. ~Darek
0

2014-01-17 09:34:14

No cóz, "wybrańcy Narodu" mają przywileje z których korzystają do woli kiedy mogą, bo po wyborach może być różnie. Nie sądzę, że doczekamy sie przy władzy ludzi , którym naprawdę zależy na tym kraju i na nas obywaletach, a nie dbają tylko o własne tyłki. Może w przyszłym wieku , albo po jakiś "rozboorach".

Odpowiedz