DAJ CYNK

Ponad 42 tys. aplikacji w Android Market

09.04.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4

Ważne 0

0

Szybkość rozwoju sklepu z aplikacjami na Androida budzi respekt. Od początku roku liczba aplikacji w Android Market podwoiła się i obecnie sklep oferuje ich ponad 42 tys.

Szybkość rozwoju sklepu z aplikacjami na Androida budzi respekt. Od początku roku liczba aplikacji w Android Market podwoiła się i obecnie sklep oferuje ich ponad 42 tys.W marcu do sklepu trafiło 9308 aplikacji - to ponad 300 programów dziennie. Patrząc na cząstkowe statystki z kwietnia, tempo to nie spada. Trzy tygodnie temu pisaliśmy o optymistycznych prognozach zakładających około 100 tys. aplikacji w Android Market do końca tego roku - po "zamknięciu" marca, ilość ta stała się bardzo realna.

Wciąż smuci fakt, że polscy użytkownicy telefonów z Androidem nie mają zapewnionego w standardzie dostępu do całej oferty sklepu. Prezentowane są tylko bezpłatne aplikacje, a pomijane bardziej rozbudowane płatne pozycje (około 40% wszystkich programów).

Płatne programy dostępne są obecnie w Australii, Austrii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Holandii, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA i we Włoszech. Oficjalną listę znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: androlib, wł

Komentarze
Zaloguj się