DAJ CYNK

Ponad 250 klientów testuje Internet FTTH Orange o prędkości 200 Mb/s

27.05.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5998

Ważne 1

9

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska pochwalił się na swoim blogu, że Internet FTTH Orange testuje już ponad 250 klientów sieci.

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska pochwalił się na swoim blogu, że Internet FTTH Orange testuje już ponad 250 klientów sieci.

Testy ruszyły ponad miesiąc temu w wybranych lokalizacjach Warszawy. Klienci otrzymują pełny pakiet usług sieci Orange, który obok światłowodowego Internetu zawiera usługi telewizji cyfrowej, w tym nieograniczony dostęp do wideo na życzenie, Telewizję Tu i Tam oraz multiroom. Wszystko to do końca sierpnia za darmo.

Po zakończeniu darmowych testów sieć wystartuje z komercyjną ofertą. Obecnie w zasięgu światłowodowego Internetu Orange jest około 12,5 tys. gospodarstw domowych. Do końca tego roku liczba ta zwiększy się do 20 tys., a w kolejnym etapie "światełko od Orange" wyjdzie też poza Warszawę.

Źródło tekstu: Orange

Tagi: ftth orange
Komentarze
Zaloguj się
35. Maciek.K.
0

2013-07-22 08:53:50

Tia, 250 wybrańców testuje 200 Mb, a w tym czasie pozostali użytkownicy mają poniżej 1 Mb :) Rozbudowa sieci Orange/TP to ściema wielka, jakoś tego nie zauważyłem u siebie, stare drewniane słupy nadal straszą, linie regularne zrywane w sezonie letnim przez kombajny pracujące w polu albo przez wysokie samochody, żenada i nędza, wielkie słowa o rozbudowie sieci, nie poparte żadnymi konkretnymi działaniami. Skończyłem z nimi w ub. roku i już nie wrócę, podłączyłem sobie radiówkę z airmax i skończyły się problemy z niestabilnym, wolnym łączem, zapomniałem co to przerwy w dostawie.

Odpowiedz

34. ~Tomasz Dawidowski
0

2013-07-12 15:06:13

Witam, a co powiecie na 400Mb - taką właśnie prędkość można uzyskać w sieci airmax.pl polecam firmę http://www.speedtest.net/result/2831875288.png Pozdrawiam

Odpowiedz

33. Gormar
0

2013-06-27 11:33:27

@32. Nie wiedziałem, że jeszcze nie udało się TePsie rozwiązać problemów z GGC. Ja korzystam z łącza, które ma dostęp do sieci Netii a oni przynajmniej 20Gbps łącze do GGC i transferu z YouTube mniejszego niż 1MB/s (8Mb/s) raczej nie widuje a oglądam materiały tam zamieszczone zawsze w możliwie najlepszej dostępnej jakości (1080p) a na tablecie 720p. Już nawet zapomniałem, co to jest znak buforowania. Tyle, że osoba pisząca komentarz numer 30 wyraźnie podkreśliła, że jej YT - "nie działa". Z tego wyciągnąłem wniosek, że kompletnie nic nie może tam obejrzeć. Nie domyśliłem się, że to wynika jedynie z braku cierpliwości do szybkości funkcjonowania tej usługi w sieci TPSA :).

Odpowiedz

32. ~do Gomar
0

2013-06-27 10:26:29

poczytaj sobie w internecie o youtube + neostrada albo o o youtube + orange to się dowiesz jaka to masakra szczegolnie w szczycie

Odpowiedz

31. Gormar
0

2013-06-25 22:10:45

@30. Z jakiego powodu YouTube nie działa? Nie jest to przypadkiem wina twojego komputera?

Odpowiedz

30. ~HL
1

2013-06-25 21:34:33

Ok. Jestem jednym z tych 250 testerów. Na tę chwilę ogóle wrażenia: przeglądanie internetu - działa normalnie, bez szaleństw w porównaniu do 10 razy wolniejszego (teoretycznie) UPC. YouTube - nie działa. I to w zasadzie dyskwalifikuje tę usługę.

Odpowiedz

29. ~Kwoka
0

2013-05-31 14:24:03

" Orange testuje już ponad 250 klientów sieci." Został wytypowany mój blok z około 240 mieszkaniami. Część nie podpisała umowy inni nie mają technicznej możliwości. Czyli oprócz mojego bloku musi być jeszcze co najmniej jeden.

Odpowiedz

28. ~gjkg
0

2013-05-29 22:53:33

A Orange Francuskie to już w większości miast i miasteczek oferuje FTTH i bardzo szybko rozbudowuje sieć a w Polsce testy dla 250 wybrańców jak by nie mogli skorzystać z doświadczenia Francuzów. Pod tym linkiem jest mapa gdzie mają FTTH Paryż prawie w całości pokryty! http://abonnez-vous.orange.fr/residentiel/infos/zones-raccordees .aspx

Odpowiedz

27. ~pw
0

2013-05-28 15:21:10

myślę, że chwalić to możnabybyło się np. za zlikwidowanie opłaty za utrzymanie łącza, ulepszenie infrastruktury tam, gdzie jest słabe aby 10 Mbit nie było szczytem szczęścia itp.

Odpowiedz

26. ~Antek
0

2013-05-28 14:11:38

200 Mb/s raj dla archiwizatorów neta.

Odpowiedz

24. ~colir
0

2013-05-28 09:41:29

@23 - mają swoje GGC - i to nie jedno...

Odpowiedz

23. ~Maq
0

2013-05-28 08:37:25

Co mi z jeszcze szybszego łączą skoro na vdsl 40mbits YouTube przy jakości 320p zacina się nie mówiąc już o HD. Niech najpierw poprawia wyjście na świat i postawia Google Cache, a nie dają coraz wyższe prędkości których nie bardzo jest jak wykorzystać w rzeczywistości

Odpowiedz

22. ~Jacek
0

2013-05-28 08:19:27

@ czy szybszy tu bym polemizowal bo bardzo czesto predkosc ktora podaja nijak ma sie do rzeczywistosci to po pierwsze a po drugie czy taniej?Skad mozemy to wiedziec skoro nie ma oferty w sprzedazy.Przeciez nigdzie nie ma cennika itd tak wiec mowienie ze cos jest tansze nie znajac ceny konkurencji jest po prostu zaklamaniem

Odpowiedz

21. ~dav
0

2013-05-28 08:00:40

250 klientow buahahha pewnie wszyscy w jednym budynku...

Odpowiedz

20. ~pabloki
0

2013-05-27 23:17:50

...i jeszcze dodam że skoro usługa bedzie w miastach to po co ten zamęt? W miastach są kablówki ktore oferują szybszy net i taniej.

Odpowiedz