DAJ CYNK

Ponad 1 mld urządzeń z modułem WiFi

15.04.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1973

Ważne 0

0

W 2011 roku ponad 1 mld sprzedanych urządzeń wyposażonych będzie w moduły WiFi. Do 2015 ich liczba się podwoi - wynika z prognoz przedstawionych przez firmę analityczną IHS iSuppli.

W 2011 roku ponad 1 mld sprzedanych urządzeń wyposażonych będzie w moduły WiFi. Do 2015 ich liczba się podwoi - wynika z prognoz przedstawionych przez firmę analityczną IHS iSuppli.

W 2010 roku nabywców znalazło ponad 880 mln urządzeń z wbudowanym modułem WiFi. W tym roku wynik ten zostanie poprawiony o około 35% i osiągnie około 1,2 mld urządzeń. W 2012 - około 2,2 mld. W 2010 roku 15,6% wszystkich sprzedanych urządzeń zdolnych do obsługi bezprzewodowej transmisji danych posiadało moduł WiFi. Tym roku wkaźnik ten wyniesie 19,7%, natomiast w przyszłym - 28,1%.

IHS iSuppli zbadało urządzenia z 28 kategorii. Wśród nich znalazły się urządzenia, z których wszystkie lub prawie wszystkie posiadają moduł WiFi Należą do nich m.in. tablety, rutery czy mobilne konsole do gier, do drugiej - przenośne komputery oraz stacjonarne konsole. Kolejną stanowią te, w których odsetek ten jest relatywnie niewielki i to właśnie one zanotują w najbliższym czasie dynamiczny wzrost.

Wśród urządzeń, które coraz częściej będą wyposażone w moduły WiFi, znajdą się m.in. komputery pokładowe w pojazdach. Od 2010 do 2015 roku osiągną one roczny wzrost na poziomie prawie 100% (około 98,2%). Dotrzymywać im kroku będą również telewizory LCD, które w tym samym czasie mają notować roczne wzrosty na poziomie ponad 75% (77,2%). Znaczny wzrost jeśli chodzi o obecność modułów WiFi zanotują w najbliższych latach również aparaty fotograficzne oraz kamery, odtwarzacze DVD czy czytniki książek.

Obecnie klienci poszukują urządzeń, które w naturalny sposób zapewnią im łączność z siecią bez względu na miejsce, w którym aktualnie się znajdują. Mają im to zapewnić m.in. moduły WiFi coraz częściej montowane w elektronice użytkowej. Z czasem staną się one nieodzownym elementem urządzeń elektronicznych - uważa Jagdish Rebelio, starszy analityk w IHS.

Źródło tekstu: cellular-news, iSuppli, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~
0

2011-04-17 16:33:12

do 15 - ajfon 4 ?

Odpowiedz

15. ~Chłopak z wioski
0

2011-04-17 14:22:50

Czy jest jakiś telefon z wifi a/b/g/n?

Odpowiedz

14. ~
-1

2011-04-17 09:38:48

WiFi radiówki HotSpoty i tym podobne uświadczy się ale w aglomeracjach miejskich. Ja mam hospota w tym hotelu znanym tu, tylko że on działa w obrębie wjazdu przed hotelem. Żadna komórka czy to smarfon czy nie, nie złapała sygnały dalej niż od 100 m od nadajnika w górę. Laptop łapał z większej odległości ale też nie było cudów. Jednak GSM jest lepsze, nawet te marne EDGE, ale jest. Przykładowo za 300-400z·ł jest sprzęt do radiówki i jak ona działa każdy wie. Ja mam 8 km do Białej Rawskiej, gdzie są sady i pagórki, nie ma widoczności nie ma sygnału nie ma sygnały nie ma internetu. W GSM za ten sprzęt co bym wydał do radiówki/hostpota który i tak by nie działał przy takich odległościach jakie mam. Kupiłbym modem z 2G/3G/4G i bym był bardziej zadowolony bo zawsze bym się połączył z siecią jak nie na tej częstotliwości to na innej. Ja wiem że WiFi jest popularne lecz nie mogę liczyć u siebie na tą technologie. siebie na to.

Odpowiedz

13. ~szarit
-1

2011-04-17 02:01:31

Wi-fi fajna rzecz,ale ma wady,np.lubi się wieszać do tego wrażliwe jest na brzydką pogodę,miałam i przeszłam na kabel stabilność większa,a szybkość bez zmian,wi-fi ma sens jak się ma więcej niż jeden komputer w innych przypadkach kabel lepszy bo stabilniejszy,a co do sąsiadów ja mam 6-8z włączonymi nadajnikami,wszyscy z hasełkami zabezpieczonymi.Co do komórki z wi-fi aby korzystać musiałabym szukać hot-spotów by korzystać co jest bez sensu a w domu siedzieć i neta przeglądać na komórce to żart,laptop o niebo wygodniejszy i szybszy,w terenie np.leśnym wi-fi nie uświadczysz zasięg gsm może,ale jak już jest to zwykły net z pakietu jest dużo lepszym rozwiązaniem.Po prostu na wi-fi tak jak smartfony panuje moda i tyle.

Odpowiedz

12. ~dt
1

2011-04-17 00:20:33

to fajnie ale czy jest telefon z WiFi na 5 i 2,4 ? Na 2,4 robi sie tlok a z 5 korzysta znacznie mniej osob.

Odpowiedz

11. a_lex
-1

2011-04-16 22:58:32

Każdy orze jak może - ja sobie wyobrażam, bo korzystanie w domu nie ma sensu, a poza domem to na zwykłą komórkę z jej niedużym transferem wygodniejsze jest GSM, niż poleganie na przygodnym zasięgu. Ale nie wiem, nie korzystam :)

Odpowiedz

10. ~trekkis
1

2011-04-16 16:35:33

wifi drogie? Toz jest w komorkach za 350-400zl.. I ja sobie komorki bez wifi nie wyobrazam juz :) podstawa :)

Odpowiedz

9. ~do 8
1

2011-04-16 16:23:42

Dokładnie. W Polsce ciężko dostać router wifi z 250 mW (w Polsce tylko do 100 mW), a na takim zachodzie bez problemu. Niech wyłączą nadajniki radiowe i telewizyjne, przecież mnie napromieniowują. Tak samo z GPS niech nie będzie niczego. Sygnał z GPS dociera w każdy zakątek świata na zewnątrz budynków. Niech nie będzie niczego.

Odpowiedz

8. ~Piotr
1

2011-04-16 13:53:00

@7 każdy może uruchomić swoje urządzenie WiFi w dowolnej ilości jeśli tylko zachowa wymagane obostrzenia, tj. zachowa strefę ochronną I stopnia - gęstość mocy nie większa niż 0.1 W/m2. Przez strop czy ścianę od sąsiada, masz naprawdę małą szansę że natężenie S będzie przekroczone (jeśli tylko sąsiad posługuje się sprzętem, który kupił w polskich sklepach i nie stosuje silnie kierunkowych anten). Warto podkreślić, ze w innych krajach UE obostrzenia te są znacznie mniej restrykcyjne niż w Polsce.

Odpowiedz

7. ~Calm7
-2

2011-04-16 13:02:50

6, Wybacz, ale majac z 3-5 sasiadow z wifi wlaczonym non-stop to juz przesada i przerabane.. Chcesz miec wifi? To okej, miej. Ale do cholery dlaczego ja mam byc biernym radiowcem z kazdej strony? Nie powinno tak byc. Sygnal Twòj - ale TYLKO w Twoim mieszkaniu. A nie, ze i w moim, bez mej zgody...

Odpowiedz

6. ~do 5
2

2011-04-16 12:28:34

od 5 lat korzystam z Wi-Fi i jak dotąd nic się nie dzieje. Nie wymyślaj jak ekolodzy przy budowie autostrad

Odpowiedz

5. ~long hooi
-2

2011-04-16 09:16:48

Sami sobie fundujemy promieniowanie w domciu.Po latach moze miec to katastrofalne skotki.I nie bedzie to zapewniam tylko oberwanie wiazadelek moszny.Sam mam wi-fi i z 7 odbiornikow z tym modulem.

Odpowiedz

4. ~
0

2011-04-15 23:45:51

Ja nie mam wifi aczkolwiek chciałbym sie pobawić tą siecią tylko że telefon jest strasznie drogi.

Odpowiedz

3. ~xxxxxx
1

2011-04-15 20:54:42

Dobra sprawa te Wi-Fi. Mogę sobie puszczać filmy z laptopa na TV poprzez Samsung PC Share. :)

Odpowiedz