W przeciągu miesiąca właściciel portalu o2.pl i komunikatora Tlen zamierza wystartować z komercyjnymi usługami głosowymi przez Internet. Usługi mają być nawet kilka razy tańsze niż u tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych. Telefonia internetowa o2.pl to wynik współpracy z alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym. Do tego typu usług przygotowują się również inne portale. Interia planuje uruchomienie usług VoIP w przyszłym roku.
Połączenie lokalne i międzystrefowe będzie kosztowało ok. 10 groszy netto za minutę. Ceny połączeń z numerami komórkowymi będą nie większe niż 80 groszy za minutę (być może 60 groszy). Przez Tlenefon będzie można dzwonić również za granicę i zza granicy. Minutowy koszt takiego połączenia wyniesie ok. 30 groszy.
Użytkownik będzie mógł zakupić publiczny numer telefonu, co pozwoli mu na wykonywanie i odbieranie połączeń do i z sieci stacjonarnych oraz komórkowych za 5 zł miesięcznie, nie jest to jednak warunek konieczny korzystania z usługi. W ofercie Tlenofonu dostępny będzie również faks (który działa już w strefie warszawskiej), poczta głosowa oraz prezentacja numeru.
O planach telefonii internetowej wspominała również Interia.pl, ale swoją usługę chce zaoferować dopiero w przyszłym roku. Takie rozwiązania są również w polu zainteresowań Onetu i Wirtualnej Polski.
Źródło tekstu: Puls Biznesu
Szkoda, że minister nie jest taki szybki jeśli chodzi o uregulowanie hulajnóg elektrycznych, umarzan ...
Mam nadzieję, że masz świadomość swoich słów i ewentualnych skutków za fałszywe, bezpodstawne i brak ...
Szacun za pierwsze zdjęcia w sieci z S21 Ultra. Po cichu liczyłem, że może teraz bez większego szumu ...
O to ostatnie bym się nie martwił. Wystarczy, że zobowiążą hosting do udostępnienia danych właścicie ...
@ marcin19883 . Trochę Ciebie poniosło. Android rzeczywiście jest systemem operacyjnym o otwartym ko ...
[NetWorkS! Orange/T-Mobile] Modernizacja, rozbudowa, konfiguracja sieci - cz. 2.
[KARTA] T-mobile VS Orange
Plush ABO - nowa oferta abonamentowa
RCS w polskich sieciach.
Sieć 5G - cz. 2. (od 2020 r.)