DAJ CYNK

Polskie portale pozazdrościły Skype

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 832

W przeciągu miesiąca właściciel portalu o2.pl i komunikatora Tlen zamierza wystartować z komercyjnymi usługami głosowymi przez Internet.

W przeciągu miesiąca właściciel portalu o2.pl i komunikatora Tlen zamierza wystartować z komercyjnymi usługami głosowymi przez Internet. Usługi mają być nawet kilka razy tańsze niż u tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych. Telefonia internetowa o2.pl to wynik współpracy z alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym. Do tego typu usług przygotowują się również inne portale. Interia planuje uruchomienie usług VoIP w przyszłym roku.

Połączenie lokalne i międzystrefowe będzie kosztowało ok. 10 groszy netto za minutę. Ceny połączeń z numerami komórkowymi będą nie większe niż 80 groszy za minutę (być może 60 groszy). Przez Tlenefon będzie można dzwonić również za granicę i zza granicy. Minutowy koszt takiego połączenia wyniesie ok. 30 groszy.

Użytkownik będzie mógł zakupić publiczny numer telefonu, co pozwoli mu na wykonywanie i odbieranie połączeń do i z sieci stacjonarnych oraz komórkowych za 5 zł miesięcznie, nie jest to jednak warunek konieczny korzystania z usługi. W ofercie Tlenofonu dostępny będzie również faks (który działa już w strefie warszawskiej), poczta głosowa oraz prezentacja numeru.

O planach telefonii internetowej wspominała również Interia.pl, ale swoją usługę chce zaoferować dopiero w przyszłym roku. Takie rozwiązania są również w polu zainteresowań Onetu i Wirtualnej Polski.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Przewiń w dół do następnego wpisu