DAJ CYNK

Polski Magic bez aktualizacji - bo tak

01.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5752

Ważne 0

0

Nadzieje na to, że wreszcie HTC zaktualizuje nam Magika okazały się płonne. Choć w innych krajach aktualizacje się pojawiają i to nawet do wersji 2.2, Polacy ich nie dostaną.

Nadzieje na to, że wreszcie HTC zaktualizuje nam Magika okazały się płonne. Choć w innych krajach aktualizacje się pojawiają i to nawet do wersji 2.2, Polacy ich nie dostaną.

HTC Magic to hit sprzed roku, debiutował na polskim rynku w 15. czerwca 2009, HTC Hero pojawił się niespełna 2 miesiące później. Ten drugi polską aktualizację oprogramowania już otrzymał. Magic aktualizacji Androida do wersji 2.1 czy 2.2 jednak nie dostanie.

Nie dostanie, ale tylko w Polsce. W innych krajach nabywcy telefonu nie zostali pozostawieni sami sobie - aktualizacje otrzymają np. użytkownicy sieci Vodafone czy T-Mobile US. Oni nie zostali nagle pozbawieni wsparcia technicznego przez firmę, której przecież nie tak znowu dawno temu zaufali...

Oferowany w polskim oddziale Orange HTC Magic ma 288 MB pamięci RAM i 512 MB pamięci ROM - dokładnie tyle samo co HTC Hero, który w czerwcu otrzymał polską aktualizację do Androida 2.1. Ba, zaktualizowane przez Vodafone Magiki mają tylko 192 MB pamięci RAM.

Nadzieje na aktualizacje zabiły wpisy pracowników HTC na Facebooku:

Istotnie pojawiają się aktualizacje do Magica, który był brandowany Google (np. dostępny w Vodafone). Jednak Magic'i sprzedawane w Polsce nie będą aktualizowane.

Rzeczywiście, HTC nie planuje aktualizacji dla tego telefonu. Pamiętajcie jednak że platforma Android nie jest własnością HTC lecz Google inc.

Polscy użytkownicy telefonów HTC Magic są oburzeni argumentacją producenta i uważają, że aktualizacja po prostu się im należy. Na Facebooku pojawiła się nawet grupa Niezadowoleni z braku aktualizacji dla HTC Magic w Polsce.

Czy HTC zmięknie pod naciskiem niezadowolonych użytkowników? Teoretycznie da się zaktualizować telefon na własną rękę, jednak po takiej operacji od HTC nie dostaniemy już ani wsparcia, ani darmowych napraw gwarancyjnych.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: test telefonu w dziale artykuły.

Źródło tekstu: Facebook, wł

Komentarze
Zaloguj się
33. reebop
0

2010-07-16 12:41:09

A ja na stronie HTC w UK nie widzę nowych ROMów. Za to ryzykowanie z nowymi ROMami na Magicu, który kosztuje 600 zł to nie to samo co np. na Desire. Ja tam ostatnio próbowałem kilu nowych ROMów. Ten Smoki 0.7.5 (2.1) jest ok. Ja używam CyanogenMod 6.0 RC1 (2.2) i też jest ok.

Odpowiedz

32. ~laston
0

2010-07-02 12:49:11

HTC chyba za dużo modelów na wypuszczał i nieogrania już tego burdelu. Tłumaczenie HTC Polska są co najmniej śmieszne. Wszyscy dostali tylko nie polscy użytkownicy. Fajną reklamę sobie zrobili u nas. A Magic to przecież nie jest jakiś Corby za 300zł tylko smartphone. Wstyd. Ale inni producenci z Androidem też się nie popisują.

Odpowiedz

30. ~
0

2010-07-02 10:24:41

a co tu uscislac nie dostal i tyle. czekam z niecierpliwoscia na froyo do mojego malenstwa

Odpowiedz

29. ~Luk
0

2010-07-02 10:02:38

HTC ERA G2 aktualizacji jeszcze nie otrzymał! Proszę uściślijcie to.

Odpowiedz

28. ~
0

2010-07-02 09:57:23

co wy o tej gwarancji po zmianie softu?? z gwarancji htc: pkt 14.4 "Roszczenia gwarancyjne Kupującego mogą być odrzucone przez HTC w następujących przypadkach:wystąpienie usterek ZWIĄZANYCH z nieoryginalnym lub niewłaściwym oprogramowaniem".

Odpowiedz

27. LuiN
0

2010-07-02 09:22:05

25, galtom - dzięki, poprawione.

Odpowiedz

26. Colin Barbazync
0

2010-07-02 08:57:24

Magic byl (moze jeszcze jest) jednym z najtanszych telefonow z androidem i glupio dostarczac mu update, ktore sprawi ze bedzie ciagle konkurencyjny w stosunku do nowych drozszych telefonow, ktore dla przecietnego uzytkownika nie oferuja wiecej, za to zarobic na nich mozna juz calkiem niezle. Juz sama sytuacja z Hero, ktorey to ma lepsza obudowe, minijacka, czujnik swiatla i lepsza kamerke w porownaniu do Magica a kosztuje prawie dwa razy wiecej - chyba lepszy zysk mozna na nim wygospodarowac...

Odpowiedz

25. galtom
0

2010-07-02 08:38:07

@LuiN: "[...] wsparcia technicznego przez firmę, której przecież tak znowu dawno temu zaufali..." chyba - ..., ktorej przeciez NIE tak znowu dawno zaufali....

Odpowiedz

24. tolez
0

2010-07-02 08:24:41

@18: o ile nie musiałeś łamać bootloadera przy wgrywaniu ROMa to okej, w innym przypadku łatwo zauważą że coś grzebałeś i jak to będzie bardziej wymagająca usterka to zwalą winę na Ciebie i hej.

Odpowiedz

0

2010-07-02 08:17:27

Zostaje tylko tzw. "wiedza tajemna", czyli bawienie się ROMami, tak dalej...ale za to można powgrywać do tego MASĘ dodatków.

Odpowiedz

22. ~mk13
0

2010-07-02 08:08:56

Mam podobne zdanie co Ramirez-a, na samsung zbytnio nie liczcie. Sam mam od nich i550 i ten model nie uswiadczyl zadnej aktualizacji na przestrzeni lat. Co tu porownywac do nokii, ktorej symbiany sa non stop poki co aktualizowane. Z androidem bedzie podobnie, szczegolnie ze Samsung wprowadzil swoj autorski system Bada, wiec na nim bedzie sie skupial i na androida sie wypna.

Odpowiedz

21. Ramirez
0

2010-07-02 08:07:23

pedros77, a jak całkowicie telefon padnie?? To też wgrasz?

Odpowiedz

20. ~Niedoszly klient
0

2010-07-02 07:54:33

No cóż. I w ten sposób stracili klienta, który chciał kupić ich zabaweczkę. Ciekawe czy im się to opłaciło?

Odpowiedz

19. ~wosq
0

2010-07-02 07:52:18

Muszę zapamiętać: HTC nie kupować, HTC nie kupować, HTC nie kupować, HTC nie kupować, HTC nie kupować...chyba zapamiętałem. Przy okazji poćwiczyłem umysł.

Odpowiedz

18. pedros77
0

2010-07-02 07:51:37

Co Wy wszyscy z tą utratą gwarancji? Ja to przerabiałem właśnie z Hero. Miałem zrootowany telefon, wgrany przerobiony rom. Przed oddaniem do serwisu wgrałem oryginalny soft i wszystko było OK. Nie wiem skąd te pomysły o utracie gwarancji.

Odpowiedz