DAJ CYNK

Polska jednym z pierwszych krajów, gdzie będzie sklep z aplikacjami Samsunga

29.04.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6

Ważne 0

0

Samsung, wraz z telefonem Wave z systemem Bada, wprowadza sklep z aplikacjami. Polska będzie pierwszym z 8 krajów, w którym ten sklep się pojawi na przełomie maja i czerwca.

Samsung, wraz z telefonem Wave z systemem Bada, wprowadza sklep z aplikacjami. Polska będzie pierwszym z 8 krajów, w którym ten sklep się pojawi na przełomie maja i czerwca.

Część aplikacji ma być bezpłatnych. 70% ceny aplikacji będzie trafiało do twórcy aplikacji, pozostałe 30% - do podziału pomiędzy Samsunga i operatora, jeżeli zakup odbędzie się poprzez jego stronę. Trwają już rozmowy z sieciami komórkowymi, także polskimi.

Sklep z aplikacjami nie będzie jedynym źródłem aplikacji - można będzie także instalować aplikacje z poziomu karty pamięci. Aplikacje dopuszczane do sklepu mają być testowane pod względem działania i funkcjonalności, ma to się jednak odbywać szybciej i sprawniej niż u konkurentów.

Samsung liczy, że do końca roku w sklepie będzie dostępnych około 2 tys. aplikacji z polskim językiem interfejsu. W tym celu uruchamia konkurs dla twórców - w polskiej edycji do wygrania jest ponad 450 tys. zł, a w światowej - prawie 3 mln dolarów. Dodatkowo, Samsung obiecuje zapewnić duże wsparcie promocyjne zwycięskim aplikacjom.

Pierwszym telefonem, który będzie wyposażony w system Bada, jest model Samsung S8500 Wave (cena na wolnym rynku - około 1,6 tys. zł). Kolejny ma się pojawić w czerwcu (ma być popularny i rocznie w Polsce sprzedawać się na poziomie kilkuset tys. sztuk, 2G i 1 zł w najtańszych taryfach u operatorów), następny we wrześniu. Do końca roku na rynku ma być dostępnych jeszcze kolejnych kilka modeli z tym systemem operacyjnym.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się