DAJ CYNK

Polsat chce telewizji publicznej bez reklam

09.03.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8114

Ważne 15

5

Cyfrowy Polsat wydał specjalne oświadczenie w sprawie nowego projektu ustawy abonamentowej.



Cyfrowy Polsat wydał specjalne oświadczenie w sprawie nowego projektu ustawy abonamentowej.

Pełna treść oświadczenia:
Cyfrowy Polsat od wielu lat wspiera ideę finansowania mediów publicznych z opłat abonamentowych uiszczanych przez wszystkie podmioty wymienione w obecnie obowiązującej ustawie o opłatach abonamentowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu reklamy jako źródła przychodu mediów publicznych.

Media publiczne powinny być więc finansowane wyłącznie z opłat abonamentowych uiszczanych przez wszystkich odbiorców radia i telewizji, tak aby realizowały one jedynie cele związane z misją publiczną. Odpowiednie bazy danych, które mogą być podstawą do powszechności płacenia abonamentu, są w posiadaniu organów państwa. Natomiast projekt przedstawiony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie wspiera powszechności płacenia abonamentu, gdyż wprowadza rozwiązanie, które traktuje obywateli w sposób wybiórczy i ma dotyczyć tylko części społeczeństwa.

Dotychczasowa niemoc instytucji zobowiązanych do poboru abonamentu ma zostać zastąpiona nakazem przekazania przez dystrybutorów płatnej telewizji danych osobowych swoich klientów Poczcie Polskiej SA. Uznajemy taką propozycję zmian legislacyjnych za niezgodną z zasadą konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa, a ujawnienie chronionych danych osobowych klientów płatnej telewizji za naruszającą ich prawa konsumenckie i osobiste.

Osiągnięcie konsensusu rynkowego w sprawie przyjęcia rozwiązań nowej ustawy abonamentowej uważamy za stosunkowo proste, pod warunkiem stosowania tych samych reguł wobec wszystkich obywateli, bez rozróżniania, czy są klientami sieci kablowych, platform satelitarnych, platform internetowych czy też naziemnej telewizji cyfrowej.


Zobacz: Państwo zajrzy do portfeli abonentów płatnej telewizji

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat

Komentarze
Zaloguj się
54. ~Rad
-1

2017-03-14 16:43:32

Pracowałem w call center Polsatu. Jak myślicie dlaczego chcą tak zrobić ? Bo łatwiej będzie sprzedawać im telewizję. Klienci nie będą mieli obiekcji typu : Czemu mam płacić dla Polsatu i dla Państwa jednocześnie? Kombinatorzy ten polsat.

Odpowiedz

53. ~Pracownik CP
0

2017-03-13 13:29:22

Reklamy na chwilę obecną stanowią około 70-80% dochodów każdej ze stacji telewizyjnych. Wszyscy wypowiadają się, że jest ich za dużo itd, a z drugiej strony nie ma co oglądać w telewizji. Gdyby każdy z nas spojrzał na to jakie koszty są związane z wykupieniem licencji na ,,nowy film" (ok.100-150mln), wyprodukowanie talent show (ok. 50mln), opłacenie pracowników, licencji, dokumentów i wiele wiele innych to może byłoby większe przekonanie do reklam. Telewizja na tą chwilę jest niestety zaśmiecona przez nisko-budżetowe produkcje pokroju Trudnych Spraw. Fakt faktem, TVPis próbuje szerzyć swoją propagandę drogą radiowo-telewizyjną i biedni starsi ludzie wierzą w każde słowo wypowiedziane z czarnego pudła. Nie zmienia to jednak faktu, że u naszych zachodnich sąsiadów obowiązek radiowo-telewizyjny trwa od bardzo dawna, dzięki czemu z tych pieniędzy są wykupywane m.in. transmisje wydarzeń sportowych, kulturalnych itd.

Odpowiedz

52. ~ja nie oglądam od wielu lat
-1

2017-03-10 21:42:32

@49 A działania TVP przed PIS to nie była kosztowna reklama innych opcji opłacana z kieszeni Polaków? Ludzie otwórzcie oczy!

Odpowiedz

51. paolo
-1

2017-03-10 16:17:18

CP już dziękujemy za ten kit który próbują tu wciskać! z jednej strony nie chcą aby TVP puszczała reklamy bo wtedy cześc zysków poszłaby do TVP a z drugiej strony twierdzą, że przekazanie ich bazy abonentów Poczcie Polskiej to łamanie prawa.Istna hipokryzja! w każdym razie tak czy siak moja umowa z CP przeszła na czas nieokreślony więc 28 kwietnia kończę z nimi współpracę i mogą sobie moje dane skasować z systemu i TVP może mi skoczyć.A kablówkę mam ale zbiorczą ze spółdzielini gdzie z nikim umowy nie podpisywałem (tylko tel do spółdzieli, że chcę, przyszedł monter, zmienił wstyczki w skrzynce na klatce schodowej i kablowka jest i nowa pozycja na rach za czynsz) więc nie mają prawa nic nikomu przekazać bo ja oficjalnie i nieoficjalnie żadnej umowy z nimi nie podpisywałem!A nawet jak coś będą chcieli przekazac to i im podziękuję i zostanie cyfrowa naziemna i internet i co mi zrobią?

Odpowiedz

50. ~Ogi
-1

2017-03-10 11:14:42

Jak to było....????"Oglądam sobie spokojnie reklamy w polszmacie, a tu mi film puścili..." ;)

Odpowiedz

49. ~ja nie ogladam
2

2017-03-10 11:14:04

@48 - tvp nie serwuje wiadomosci odkad u wladzy jest pis. Najbardziej bezstronne serwisy informacyjne ma Polsat, który jawnie utrzymuje się z reklam. TVP reklamy ma choć nie powinna. Obecne działania TVP to kosztowna kampania reklamowa pisu oplacana z kieszeni wszystkich Polaków.

Odpowiedz

48. ~ja oglądam
-2

2017-03-10 11:07:52

TVPod Wiadomości poprzez TVP Info aż do ulubionego serialu w jakiejś obcej tv. Nie widze w TVP żadnych reklam zaś w tej solorza tv kanapki reklamowe 3x w kóło Macieje wróżą nic dobrego.

Odpowiedz

47. ~Piła
2

2017-03-10 10:50:56

Zakodowanie TVP rozwaliłoby ją zupełnie. Kurski i Gliński dobrze o tym wiedzą i dlatego kombinują nad dodatkowym podatkiem. Kto jeszcze słucha TV? Głównie ludzie starsi, bo nie opanowali internetu. Mało kto z tej grupy wiekowej ma smartfona, tablet czy komputer. I to oni głównie finansują tych żałosnych misjonarzy. Dlatego PIS knuje nad tym, aby młodszych zmusić do płacenia. Tylko, że zmusza nas już do zbyt wielu rzeczy. Coś przeważy i ruszą lawinę. Abonament to nie ogródki działkowe, które chcieli zachachmęcić. Abonament dotyczy całego społeczeństwa.

Odpowiedz

46. ~
-1

2017-03-10 09:31:39

Zajumanie setek miliardow z OFE albo mega wał z FOZZ tak samo wam przeszkadzał jak ten abonament dla tvp? A może po prostu nie macie o tym pojęcia i teraz meczycie medialny temat tworząc g...oburze.

Odpowiedz

45. ~
2

2017-03-10 08:36:39

jeśli platformy cyfrowe i "kablarze" (jak to w tvpis minister kultury") odpowiednio nie wpłyną na ta ustawę to odbije się ona (negatywnie) wlasnie na nich

Odpowiedz

44. ~gość
2

2017-03-10 08:05:52

Zakodować tę tzw publiczną telewizję, chcesz to ogladać, zgłaszasz się płacisz i ci odkodują, zobaczymy te kolejki chętnych po tę płatną propagandę.

Odpowiedz

43. ~gość
1

2017-03-10 08:03:55

Jak nie jestem entuzjastą Solorza i jego biznesów i spółeczek tak zgadzam się z ich stanowiskiem. Telewizja publiczna i radio chcą abonamentu? Tak, jak nie będą emitować wogóle reklam. Albo reklamy i likwidacja abonamentu. Tzw. bełkot o jakiejś "misji" mnie nie interesuje, tv i radio to przede wszystkim tuby propagandy i manipulacji kolejnych rządów. A ja tego wogóle nie oglądam.

Odpowiedz

42. ~40
0

2017-03-10 02:53:14

Na razie płacisz za manie telewizora czy radia 1x. Po zmianie będziesz płacił za lokalizację/adres. czyli masz 10 lokalizacji będziesz płacił 10x. Tylko jak być jednocześnie w 10 lokalizacjach?

Odpowiedz

41. ~#39
0

2017-03-10 02:49:07

Chyba mało świadomy. Co się zmieni w TVP w zależności od opcji politycznej? Będzie bardziej wartościowa? Fantasta jakiś z Ciebie.

Odpowiedz