DAJ CYNK

Połowa Polaków kupuje świąteczne prezenty przez Internet

15.12.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2202

Ważne 4

2

Zakupy świąteczne robimy w Internecie i na ostatnią chwilę, ale nieudane zakupy zwracamy dopiero po nowym roku.



Zakupy świąteczne robimy w Internecie i na ostatnią chwilę, ale nieudane zakupy zwracamy dopiero po nowym roku.

Rynek handlu w Internecie dynamicznie się rozwija. Eksperci Sociomantic Labs prognozują, że do końca tej dekady na polskim rynku ma działać już ponad 30 tys. internetowych sklepów, a wartość branży e-commerce wzrośnie z obecnych 40 do ponad 60 mld zł. Tylko w tym roku blisko połowa Polaków zamierza kupić prezenty przez internet - dane Deloitte. Wciąż większość osób z zakupami czeka do ostatniej chwili.

Rynek e-commerce w Polsce rośnie systematycznie rok do roku. Powoduje to zarówno wzrost wydanego towaru, jak i większą liczbę zwrotów. My mamy twarde dane, które pokazują, że w ostatnich trzech miesiącach roku ten ruch wzrasta o około 15%. I mówimy tylko o ruchu do 23 grudnia, ponieważ ostatni tydzień jest praktycznie martwy, co z kolei pokazuje, że ewentualne zwroty następują dopiero w styczniu - analizuje Bartosz Mierzwiak, dyrektor zarządzający w Europie Środkowo-Wschodniej w Logicor.

Do wzmożonego ruchu, na który jeszcze nakładają się niepewne warunki pogodowe, przygotowuje się cała branża logistyczna: zarówno firmy kurierskie, obsługa magazynów, jak i parki logistyczne. Przygotowania trwają kilka tygodni.

Jako doświadczony operator parków wiemy, że do sezonu zimowego należy się przygotowywać odpowiednio wcześnie. My zaczynamy już w październiku. Składają się na to trzy elementy: robimy przegląd całej instalacji teletechnicznej tak, aby wszystko działało sprawnie. Po drugie, sprawdzamy, czy działa odpowiednio sprzęt odśnieżający. Wreszcie, może prozaiczne, ale przygotowujemy zapasy piasku, aby nikt nie złamał nogi bądź nie wpadł w poślizg autem na zakręcie - wskazuje dyrektor Logicor.

Źródło tekstu: newseria

Komentarze
Zaloguj się
19. ~Karolina
0

2017-12-20 23:41:54

Ja w tym roku wszystkie prezenty dla rodziny kupiłam na Najbardziej jestem zadowolona z torebki, którą kupiłam dla siostry. Kupiłam ją w świetnej cenie i okazało się, że torebka prezentuje się absolutnie zjawiskowo;)

Odpowiedz

0

2017-12-16 23:40:52

@16 Otórz to. Zaraz ci wciskają sprzęt z którego mają lepsze prowizje, pokrowce, folie, etui, ubezpieczenia, dodatkowe gwarancje. Po kilku takich zakupach człowiek ma dość. W internecie nikt ci nie marudzi, nikt nie wciska kitu. Tylko internet jest dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą i znają się na sprzęcie.

Odpowiedz

17. ~
0

2017-12-16 23:14:46

Ja też w tym roku postawiłam na świąteczne zakupy przez Internet. Niestety nie mam zdrowia, ani też czasu na bieganie po sklepach, przepychanie się między półkami, długie stanie w kolejkach. Padło przede wszystkim na stronę www.u-stock.pl można tam znaleźć super okazje, mamy bezpieczne płatności bądź przesyłkę pobraniową. Ceny także super okazyjne. Wszystko działa podobnie do popularnego portalu aukcyjnego, ale w moich oczach znacznie lepiej. Przede wszystkim można liczyć na wsparcie administracji, gdyż dostępni są na czacie. Dlatego mogę polecić, bo prezenty mam już w domu i ze wszystkiego jestem zadowolona. :)

Odpowiedz

16. ~
0

2017-12-16 21:00:50

@15 albo i nie, znajomemu wcisneli super chiper gwarancję przy zakupie w jednej sieciówce i wyszła cena +50/

Odpowiedz

15. ~observer
1

2017-12-15 22:28:17

Nie pamiętam już, kiedy coś z elektroniki kupiłem online. Wszystko w normalnym sklepie. Taniej, bezpieczniej i szybciej. Cenowo też można się zdziwić, online bywa dużo drożej.

Odpowiedz

14. ~
0

2017-12-15 22:04:21

orson_dzi: weź zamknij te tagi, bo kursywa w komentarzach

Odpowiedz

13. ~Abonent
-1

2017-12-15 20:12:50

Nie pamiętam już, kiedy coś z elektroniki kupiłem w normalnym sklepie. Wszystko przez internet, nawet raty były w 15 minut bez problemu, bez nachalnego sprzedawcy. Cenowo też można się zdziwić.

Odpowiedz

0

2017-12-15 18:56:38

@11 Od tego masz Ceneo, żeby sobie poszukać taniej... Sklep stacjonarny owszem, zdarza się, że ma taniej, ale nie każdy ma MM czy ME pod domem. Czasami trzeba ekstra dojechać 15km. A czas i paliwo to też pieniądz.

Odpowiedz

11. Maxcio
1

2017-12-15 18:25:42

Już wielokrotnie przekonałem się, że na alledrogo jest znacznie drożej i to z przesyłką niż w sklepie stacjonarnym. Złote czasy minęły. Trzeba się sporo naszukać by znaleźć taniej.

Odpowiedz

10. ~
1

2017-12-15 18:06:17

@9 To po części jest prawda. Ale tylko po części. Jest kilka portali aukcyjnych, ogłoszeniowych, kilka dużych sklepów internetowych i kilka mniejszych polskich. Warto przejrzeć wszystko. Różnice cen potrafią zaskoczyć.

Odpowiedz

9. ~uwazajcie na ceny w zakupach pr
2

2017-12-15 17:35:52

w Polsce przez internet jest juz baaaardzo czesto drozej niz normalne kupowaniew sklepach,wycwanili sie sprzedawcy i wiedza,ze coraz wiecej ludzi szukaprzez internet bo na pewno taniej,a guzik. okazja czyni zlodzieja .......

Odpowiedz

-2

2017-12-15 17:25:28

@7 Nic specjalnego. Nie gram w gry, nie zajmuję się grafiką. Niska półka do domowego użytku z dużym twardym dyskiem.

Odpowiedz

7. ~
2

2017-12-15 17:03:16

@6 Pochwaliłbyś się tymi parametrami.

Odpowiedz

-2

2017-12-15 16:54:12

Właśnie kupiłem laptopa przez internet. Sam dobrałem parametry, unikając marketingowych sztuczek sprzedawców stacjonarnych. Bez stresu, bez szukania miejsca parkingowego, bez przeciskania się w galeriach. Tylko online przed Świętami. Spokojnie, bez stresu i taniej niź w sklepach typu MM.

Odpowiedz

4. toms
2

2017-12-15 16:09:05

I znowu myślenie życzeniowe i lemingowe kreowanie rzeczywistości. Ludzie nie kupują takich bzdur, jak choćby tytuł niniejszej wiadomości. Zejdźcie wreszcie na ziemię!

Odpowiedz