DAJ CYNK

Polkomtelowi grozi obniżenie ratingu

21.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3352

Ważne 0

0

Agencja ratingowa Standard & Poor's umieściła długoterminowy rating Polkomtela na poziomie BBB plus i krótkoterminowy na poziomie A-2 na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.

Agencja ratingowa Standard & Poor's umieściła długoterminowy rating Polkomtela na poziomie BBB plus i krótkoterminowy na poziomie A-2 na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.

Umieszczenie na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym odzwierciedla fakt, że jeśli kredyt odnawialny (o wartości 1,6 mld zł) nie zostanie zrefinansowany w ciągu trzech miesięcy, prawdopodobnie obniżymy ratingi Polkomtela przynajmniej o jeden poziom - napisał S&P w komunikacie.

Polkomtel poważnie myśli o emisji obligacji o wartości 1 mld euro, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Jeżeli rating zostałby obniżony, oznaczałoby to mniejsze zainteresowanie pożyczkodawców, które należałoby zrekompensować wyższym oprocentowaniem papierów.

Źródło tekstu: PAP, wł

Komentarze
Zaloguj się
32. slavomir.c
0

2010-07-29 12:16:48

Hej fachowcy od inwestycji. Wystaczy spojżejć na mapę zasięgu Plusa i zerwone Plamy (mówiące o zasięgu np. 3G) Plam o dziwo przybywa.... co wiecej pojawiaja się nowe niebiskie (czyli HSPA+). We Wrocku testuje się 41 mbs. taa inwestycje leżą....

Odpowiedz

31. tejerek
0

2010-07-22 22:11:45

~Szalony może było 5 lat temu ale pamiętam bo od dawna czytam telepolis, tylko na forum mniej się udzielam. To nie pocieszyłeś mnie za bardzo. Cóż zanim Plus rozbuduje ten nadajnik to mi się umowa z nimi skończy. Uff

Odpowiedz

30. ~jack
0

2010-07-22 21:52:05

Obniżenie ratingu rzuca nie ciekawe światło na sprzedaż. Mniej mogą sobie życzyć za Plusa niż chcieliby. Oj coraz gorzej z tym całym Plusem.

Odpowiedz

29. ~
0

2010-07-22 11:59:10

Ale bzdury piszecie... Obniżenie ratingu to celowe działania by zaniżyć wartość firmy przed sprzedażą :-( Niby takie złe oferty a firma ma się bardzo dobrze i przynosi duże dochody.

Odpowiedz

28. ~restos
0

2010-07-22 10:35:09

Wcale się nie dziwię z obniżeniem ratingu, skoro Plus ma najdroższe oferty, najdroższe telefony i klienci na niego psioczą na każdym kroku,to co się dziwić.

Odpowiedz

27. ~szalony
0

2010-07-22 08:10:31

Tejerek nie martw się ;) u mnie Plus taksamo od 2lat stanął z 3g , jak napisałem do nich kiedy będą 3g z pozwoleń z 2007/8 realizować to odpisali że w 2011 ! Także poczekaj z dwa lata jeszcze ;) To z tym edge to 5lat temu było , dziś plus niestety jest dużo gorszy niż dawniej.

Odpowiedz

26. ~luku
0

2010-07-22 01:49:04

zastanow sie zanim cos piszesz zadna siec nie da tyle co Play bo maja inne MTR. Play z racji tego ze byl swiezy na rynku ma inny MTR wiec moze zaoferowac wiecej minut.

Odpowiedz

25. ~
0

2010-07-22 01:39:07

Oferty Plusa to porażka, więc się nie dziwię, niezależnie czy taryfy abonamentowe czy na kartę, wszystkie nie są korzystne, daleko im do Play, kompletnie nic nie robią by poprawić ofertę.

Odpowiedz

24. Vincenzo
0

2010-07-22 00:32:53

A ja bym poprosil o powiekszenie zasiegu we Wrocławiu, bo sa miejsca gdzie 3G prawie nie ma. Play ma mocniej rozkrecone nadajniiki pod tym wzgledem.

Odpowiedz

23. ~r
0

2010-07-21 22:38:02

nikt tu raczej nie pochwala niecnych działań Bauca prowadzących do degradacji polkomtela. Ja przynajmniej nie zauważyłem/

Odpowiedz

22. ~
0

2010-07-21 22:17:05

I ile jeszcze przykrych, a jednocześnie naiwnych komentarzy chwalących te niecne działania...

Odpowiedz

21. ~
0

2010-07-21 22:16:40

7 mają dochody bo dają najmniej minut w abo a simplus jest najmniej korzystną ofertą

Odpowiedz

20. ~
0

2010-07-21 22:15:13

W ogóle to po co sprzedawać tak dochodową firmę? Oferty ofertami, nawet jeśli są one słabe (wątpię, np. iPlus to najlepszy internet mobilny) to sprzedają się bardzo dobrze i przynoszą ogromne zyski. Lepiej żeby przynosiły niepolskiej firmie?

Odpowiedz

19. aszbi
0

2010-07-21 22:13:26

Trochę śmiać mi się chce. Teraz czytam o nowej zniżce (50%) dla niepełnosprawnych w Plusie. Wszystko ok, ale warunki są dla większości nie do spełnienia. I pytam po co takie oferty ? nie można chociaż raz iść na rękę nie dość że w Plusie coraz gorzej to tak sobie dobijają gwoździe. Wcale mnie nie dziwi obniżenie ratingu. Dalej niech nic dobrego nie wprowadzają to tylko coraz gorzej może być.

Odpowiedz

18. ~
0

2010-07-21 22:12:58

Przecież nie dałoby się sprzedać po normalnej cenie (jak zwykle), trzeba wziąć w łapę i sprzedać za bezcen.

Odpowiedz