DAJ CYNK

Polkomtel znów przeszacował swoją bazę i zyskał ponad 300 tys. kart SIM

01.03.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5442

Ważne 0

0

Polkomtel znów przeszacował swoją bazę aktywnych kart SIM. Tym razem zwiększył jednak ich całkowitą ilość, a nie sam split bazy, co skutkuje przyrostem aż o ponad 300 tys.

Polkomtel znów przeszacował swoją bazę aktywnych kart SIM. Tym razem zwiększył jednak ich całkowitą ilość, a nie sam split bazy, co skutkuje przyrostem aż o ponad 300 tys.

Na początku stycznia prezes telekomu Jarosław Bauc informował, że operator ma 13,74 mln aktywnych kart SIM, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Dane te pokrywały się z tymi podawanymi przez Vodafone. Teraz mowa o 14,056 mln.

Jak podaje Parkiet powołując się na Katarzynę Meller, rzecznikę operatora, po aktualizacji w sieci Polkomtela na koniec 2010 roku działało 7,46 mln kart abonamentowych (spadek o 22 tys. względem wcześniejszej wypowiedzi Bauca) i 6,596 mln kart prepaid (wzrost o 339 tys.). Przy założeniu, że przeszacowanie nastąpiło tylko w IV kwartale i nie dotknęło III kwartału, oznaczałoby to, że w IV kwartale Polkomtel pozyskał 9 tys. kart abonamentowych i aż 349 tys. kart prepaid.

Szerzej o obrazie polskiego rynku kart SIM na koniec 2010 roku pisaliśmy w tej wiadomości. Obraz rynku zostanie zaktualizowany w momencie uzyskania przez nas odpowiedzi, które zadaliśmy Katarzynie Meller - którą z wartości Polkomtel zaraportował do GUS.

Polkomtel w połowie zeszłego roku przeszacowywał już swoją bazę kart SIM, przypisując wszystkie aktywacje typu Mix do abonamentowego. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Parkiet, wł

Komentarze
Zaloguj się
41. ~
0

2011-03-02 12:03:00

Kajtek kto to jest plebs?

Odpowiedz

39. ~Kajtek
0

2011-03-02 09:23:10

@38 Jeżeli jedynym argumentem dla tych ludzi jest fakt,że ktoś mało dzwoni, a nie to że minuta w innym PRE-PAIDZIE JEST 6 RAZY TAŃSZA, to rzeczywiście dużo jeszcze czasu potrzeba, abyśmy stali się szanowanym krajem w EU, a nie zaściankiem obywatelskim, które można w każdej materii robić w bambuko. Nie neguje postawy ludzi w sile wieku, którzy mogą poza szablonem TVP nie znać się na kanonach i trendach panujących w telekomunikacji, ale maja w końcu wnuków, dzieci? Wczoraj na poczcie stałem godzinę bo każdy "klient" przede mną poza kupnem znaczków, które notabene tak jak środki antykoncepcyjne na zachodzie kupuje się z automatu, nie zapuszczając korzeni, wpłacał pieniądze na konto. Przecież takie przelewy można zrobić w większości w domu? No, ale jak 25% obywateli nie ma konta w banku, a niektórzy kojarzą internautów z ludźmi pijącymi piwsko przed monitorem i oglądającego filmy podejrzanej treści, a potem 47% głosujących daje przyzwolenie i wierzy w przemianę to dlaczego na tym nie mają korzystać operatorzy, którzy mamią stawkami rzędu 0,50-0,70 gr? Da się jeszcze trochę wydoić bo jest przyzwolenie na dojenie...POMIJAM FAKT, ŻE NAJTAŃSZY KOD PLAY PRZEDŁUŻA KONTO O 455 DNI, a GG AIR o 90 + 30 za 10 PLN...

Odpowiedz

38. ~
0

2011-03-02 08:43:07

@34; SamiSwoi jest dla mnie zagadką ;) Nie rozumiem jak można na tych warunkach korzystać z sieci ale są takie osoby. Sam znam 3 osoby, które mają SS i twierdzą, że jest co prawda drożej ale tyle co dzwonią to im to nie przeszkadza a chyba za 80zł konto ważne mają 7m-cy. Tutaj widać, że ludzie nie lubią zmian a kwota jaką zaoszczędzą jest niewielka. @35; Play rozwija się bo musi jeśli chce zarabiać a do tego ma dotację. Era ma przedłużeniówkę bardzo ciekawą więc skupiają się na tym żeby nie było odejść. Dobre wyniki Orange i Plusa trochę mnie dziwią.

Odpowiedz

37. Blank
0

2011-03-02 08:35:58

16, biorąc pod uwagę nick osoby z 3 i totalne bzdury jakie wypisuje, sądzę, że każda jego wypowiedź to czysta ironia.

Odpowiedz

36. ~
0

2011-03-02 08:35:55

Zawsze Plus bardzo chwalil sie liczba userow mobilnego netu. Teraz tego nie widac. Nie sa juz liderem?

Odpowiedz

35. Dinoko
0

2011-03-02 08:15:05

Jakby na to nie patrzeć P4 rozwija się najlepiej. Orange dzięki dobrej komunikacji dalej skutecznie wciska kity. Plus w desperacji rozdaje kasę ale to raczej nie pomaga. Erze pomóc może tylko rebranding. Dla mnie największym rozczarowaniem jest ciągle bierna postawa spółek kierowanych przez Pana Zygmunta. Czyżby przereklamowany gigant na glinianych nogach?

Odpowiedz

34. ~Kajtek
0

2011-03-02 08:09:20

@31 Niezła ironia z samego rana płaska stawka w postaci 0,66 PLN/min, przepraszam teraz po podniesieniu podatku vat o jeden grosz, również cen budzi respekt :] Kiedyś owszem fajne promocje w postaci 0,12 PLN na stacjonarne. 3 lata temu sam korzystałem teraz szmelc dla cudaków, kombatantów, beretów i plebsu ;-)Normalnie PLUS GSM nie ma za grosz wstydu taka fajną markę zniszczyli kosztem TURBODYMOMENA, który też jest niewypałem totalnym. Zastanawia mnie jednak co się stało z PREFIXEM 885 i 887 czyżby rzeczywiście SAMI SWOI posiadali 2 mln klientów?? Ja stawiam 20 tys. chociaż w zeszłym roku podobno było jeszcze 300-500 tys.

Odpowiedz

33. ~
0

2011-03-02 07:26:42

Jeszcze tak z jedno przeszacowanie i będą liderami ;).

Odpowiedz

32. ~
0

2011-03-02 06:23:58

Możecie drwić, krzyczeć, skakać i tańczyć a im w dodatku jeszcze przybywa jeleni. Abonamenty rządzą się swoimi prawami i może to być sprawa indywidualna, choć rzadko, ale oferty na karte to dramat w całej rozciągłości. Nic tylko rozbijać orzechy głową po analizie ich prepaidów.

Odpowiedz

31. ~
-1

2011-03-02 06:02:18

Wyniki Plusa potwierdzają uniwersalność i kompleksowość oferowanych taryf. SS tak wysmiewane przez nielicznych ma płaska stawke na połączenia kom. i połączenia na stacjonarne bez zabawy w pakiety dlatego userów przybywa

Odpowiedz

30. ~Misiek
0

2011-03-02 01:22:09

Skąd ta różnica? ktoś niechlujnie policzył wcześniej?

Odpowiedz

29. ~Abonent
1

2011-03-01 23:53:28

Tuskowo-Baucowe cuda... Zrobiło się więcej? To już jest Irlandia?

Odpowiedz

28. ~Piko
0

2011-03-01 21:45:25

"Naczelny" albo ktoś kto coś wie kiedy Polkomtel zaprezentuje ofertę razem z Nordiskiem , czyli internet CDMA , coś takiego jak u Orangutana . Nadajniki stoją i nic się nie dzieje , a kiedy komercyjny start oferty ?

Odpowiedz

27. ~
0

2011-03-01 21:36:34

chyba niedoszacował???

Odpowiedz

26. ~
0

2011-03-01 21:18:27

To zrobił słaby interes bo nie kupił kart playa, za pół ceny sam brałem ale dawno temu. Sms premium nie używam to nie widzę sensu brać żadnych kart nawet za ćwierć ceny, ze starterów playa zresztą nie da się wysyłać póki nie doładujemy za ileś tam zł.

Odpowiedz