DAJ CYNK

Polkomtel twierdzi, że iPlus jest najszybszy

01.10.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5861

Ważne 0

0

W testach mobilnego internetu w Polsce iPlus uzyskał największą średnią szybkość pobierania danych (4,4 Mb/s) oraz największą maksymalną szybkość pobierania danych (12,6 Mb/s) - podaje Polkomtel w komunikacie prasowym.

W testach mobilnego internetu w Polsce iPlus uzyskał największą średnią szybkość pobierania danych (4,4 Mb/s) oraz największą maksymalną szybkość pobierania danych (12,6 Mb/s) - podaje Polkomtel w komunikacie prasowym.

Przeprowadzone testy są oparte na metodologii zatwierdzonej przez Politechnikę Warszawską (transmisje plików o pojemności 25 MB z użyciem FTP). Pomiarów dokonywano w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz Katowicach (GOP). Przeprowadzone pomiary transmisji danych dotyczyły tylko operatorów telefonii komórkowej (Plus, Era, Orange, Play i Cyfrowy Polsat), a do testów użyte zostały modemy pracujące w technologii HSPA+ (21/28 Mb/s przy pobieraniu; 5,7 Mb/s przy ściąganiu danych).

Pomiary przeprowadzono w punktach stacjonarnych w różnych obszarach miast, z czego 70% pomiarów wykonano wewnątrz, a 30% na zewnątrz budynków. Pomiary odbyły się łącznie w 767 lokalizacjach, a liczba punktów pomiarowych dla każdego z miast była zależna od liczby ludności. Badania zostały przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia br. w dziewięciu największych polskich miastach, a analizy ich wyników dokonał Instytut Telekomunikacji Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Jak podaje w swoim komunikacie Polkomtel, iPlus cały czas osiąga w skali kraju najwyższe średnie (4,4 Mb/s) i maksymalne (12,6 Mb/s) prędkości pobierania danych. Jak czytamy dalej w komunikacie, iPlus ma najniższy odsetek niedających się zrealizować usług FTP (4,4%) i HTTP (1,3%) oraz najmniejszą niedostępność sieci (0,26%).

Wyniki testów przedstawiają poniższe tabele (kolejno: średnie i maksymalne prędkości Internetu, dostępność usług, maksymalne prędkości z podziałem na miasta).



Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się
63. ~dzin
0

2010-10-06 14:03:41

@62, niby tak, ale sa miejsca, gdzie kablowe lacze jeszcze nie dociera. a wtedy takie cdma moze byc jedynym wyjsciem na dobre surowanie po sieci.

Odpowiedz

62. ~
0

2010-10-05 14:51:39

I tak przyszłość to LTE. Skończą się wtedy wszelkie problemy, co najwyżej trzeba będzie wybudować sporo lini światłowodowych by sieć się zwyczajnie nie "zapchała" puki co pozostanę fanem łączy kablowych :)

Odpowiedz

61. ~met0
0

2010-10-04 15:29:46

na dluzsza mete, dyskusja kto, gdzie i jak. nie ma sensu. chyba ze znajdzie sie grupa osob z jednego miasta. wnioski jak dla mnie sa takie. poza miastami orange z cdma, w miastach roznie, ze wskazaniem na duze sieci z darmowym sciaganiem w nocy. w ogolnym rozrachunku zatem - orange.

Odpowiedz

60. ~zenq
0

2010-10-04 13:05:59

co najlepsze majac taryfe swobodny internet w playu, srednio w speedtestach wyciagam 1,7 mbps, po podlaczeniu omnii kabelkiem do kompa. na dedykowanej karcie do play online oczywiscie bylo przyciete do 1 mbps.

Odpowiedz

59. ~prozaq
0

2010-10-04 09:10:22

Można by dyskutować, ja na przykład korzystając z Cyfrowego Polsatu nie mogę powiedzieć, by były powody do narzekań. Fakt, że wszędzie nie próbowałem, więc może i nie ma gdzieś zasięgu, ale to przecież w tym towarzystwie najmłodsza usługa, więc dajmy się jej rozwinąć. A dodatkowym jej atutem jest to, że wchodzi też w skład oferty zintegrowanej z telefonem i telewizją.

Odpowiedz

58. marshmellow
0

2010-10-03 22:34:33

iPlus też w odległości 30 km od dużego miasta działa średnio, co jest wkurzające, ale działa czego nie można powiedzieć o play online, więc jednak widać różnicę. Brakuje jednak w plusie kompresora, który jest jedynie w Erze, ale cóż.

Odpowiedz

57. Szalony
0

2010-10-03 11:18:30

Kwistas ja wiem o tym - ale wiesz pewnie ze parametr jakosciowy EC lacznie z sila pilota ma ogromne znaczenie przy jakosci sygnalu 3G i wynikajacymi z tym problemami - szary czlowiek nawet nie wie co sie dzieje wtedy wazne ze siec dziala a jak to juz nie Play problem - przy -100dBm mam w Plusie EC 3-4 i predkosci 3-5mb/s a w Play przy -80dBm EC -10-12 i 500kb/s :/ Jakosc w dzialaniu sieci Play w wielu rejonach jest fatalna co nie znaczy ze wszedzie tak jest - moze byc tak jak np kolo mnie w Poddebicach - tam 3G Play jest bardzo ladnie zrobione i tylko Play ma 3G . Ale zbaczamy z tematu bo tu jest mowa o Iplusie ;)

Odpowiedz

56. ~a_lex
0

2010-10-03 11:03:46

Wiadomość (SMS) od SimPlus "Dwa razy więcej! Pakiet 40 zł na rozmowy i smsy w Plusie możesz kupić już za 20 zł! Aktywuj pakiet kodem *121*11*53# i korzystaj przez 14 dni". Pytam się - o co chodzi?

Odpowiedz

55. kwistas
0

2010-10-02 22:19:10

-70dBm zapewnia pełną stabilność połączenia oraz jakość, jazda się zaczyna od 95 w górę :)

Odpowiedz

54. Szalony
0

2010-10-02 21:10:35

Tomek w Play to chyba nic nie widza ;) - jak nodeB ma parametr Ecno -10 przy bezposredniej widocznosci i sygnale -70dBm to w Play takze jest normalne ;)

Odpowiedz

53. ~tomek
0

2010-10-02 19:15:19

tak teraz działa Play w Opocznie: http://www.speedtest.net/result/975612449.png http://www.speedtest.net/result/975614615.png Czy oni nie widzą tego w swoich centrach monitorowania sieci?! Dla jasności nie jest to test w EDGE tylko HSDPA. Około 1 w nocy powinno dać osiągnąć się 1Mbps.

Odpowiedz

52. ~mieczyk
0

2010-10-02 14:08:55

Z Orange tak jest niestety nic na razie nie robią zbytniego żeby to poprawić. Co ciekawe w stolicy potrafi przy łączeniu się wykrzyczeć że sieć zajęta. Nie jest to zbyt pocieszające.

Odpowiedz

51. TomekO
0

2010-10-02 10:19:43

@45 ja we wszystkich lokalizacjach z których korzystam mam w Playu 1 mbps więc biorę Playa bo tańszy mimo że Plus ma szybciej. Z testów wynika że Play jest wolny ale wszędzie stabilny. Mnie np. ceną zainteresował Orange Free na Kartę. Co z tego jak u mnie gdzie najczęściej korzystam mam 100 - 200 kbps. a mieszkam w centrum miasta.

Odpowiedz

50. olafos
0

2010-10-02 09:43:35

No bo chyba Era i Plus najbardziej inwestują. Orange wybrało inne drogi inwestycji i robi to dość powoli.

Odpowiedz

49. Pijo
0

2010-10-02 00:20:36

Co do tematu HSPA+ w Orange i Play. Po wcześniejszych deklaracjach na razie cisza u obu operatorów. Można spekulować że problem jest ze strony dostawcy sprzętu - Huawei, no bo czemu sie tak długo ociągają z upgrajedem? Era i Plus działający na NSN i Ericssonie już mają HSPA+.

Odpowiedz