DAJ CYNK

Polkomtel składa wniosek do premier Ewy Kopacz

30.09.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4994

Ważne 5

3

Polkomtel przekazał premier Ewie Kopacz wniosek o uchylenie rozporządzenia ministra Andrzeja Halickiego ws. skrócenia trwającej aukcji LTE.

Polkomtel przekazał premier Ewie Kopacz wniosek o uchylenie rozporządzenia ministra Andrzeja Halickiego ws. skrócenia trwającej aukcji LTE.

Zobacz: [Aktualizacja] Halicki podpisze własną wersję rozporządzenia.

Rozporządzenie narusza przepisy Konstytucji RP oraz wynikające z nich podstawowe zasady demokratycznego państwa prawa. Narusza zasadę zaufania obywateli do Państwa oraz do tworzonego przez nie prawa, a także podważa konstytucyjny zakaz niedziałania prawa wstecz oraz narusza zasadę swobody prowadzenia działalności gospodarczej - argumentuje Polkomtel.

Operator przytacza opinie prawne pięciorga wybitnych polskich konstytucjonalistów prof. dr hab. Marka Chmaja, prof. dr hab. Stanisława Hoca, prof. nadzw. dr hab. Anny Młynarskiej - Sobaczewskiej, prof. nadzw. dr hab. Sabiny Grabowskiej oraz dr hab. Ryszarda Piotrowskiego, którzy jednoznacznie określili rozporządzenie wprowadzone przez ministra Andrzeja Halickiego jako niezgodne z Konstytucją RP.

Zobacz: Stanowisko Polkomtelu w sprawie decyzji ministra MAiC.

Polkomtel wymienia też dalej, że krytyczne stanowiska i pisma do premiera przedstawiły również izby gospodarcze (jak Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej, Business Centre Club, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej) czy inni przedsiębiorcy jak P4 czy T-Mobile Polska, z którymi Polkomtel konkuruje.

Zobacz: P4 składa wniosek do premier Ewy Kopacz
Zobacz: Sawicki: minister powinien wybrać wariant Rady ds. Cyfryzacji, a nie swój.

W piśmie nie brakuje też krytyki prezes UKE, Magdaleny Gaj, która uruchomiła niewłaściwie przygotowany proces - ani od strony prawnej, ani od strony organizacyjnej. Polkomtel uważa, że aukcja powinna zostań unieważniona i przeprowadzona od początku zgodnie z prawem.

Źródło tekstu: Polkomtel

Komentarze
Zaloguj się

2015-10-02 13:17:42

@29Wprost przeciwnie, Pan ZSZ to najlepsze, co spotkalo +. Pogonil z firmy nierobow i darmozjadow, zlikwidowal bizantyjskie przywileje i rozbuchana biurokracje unoweczsnil oferte (SmartDom nie ma odpowiednika).Widac to po wynikach operatora, za rzadow ZSZ pobity zostal rekord EBIDTA.

Odpowiedz

2015-09-30 19:32:38

@12 Już odpowiadam merytorycznie :) Jeżeli aukcja zakończy się szybko to rząd może obiecywać gruszki na wierzbie a na pytania "skąd weźmiecie kasę..? " odpowiedzą z aukcji... bo ją właśnie szybko i skutecznie zakończyliśmy :) tak działa PO. Więc nie opowiadaj, że nie ma szans aby wybory nie mogły mieć nic wspólnego z tą aukcją.

Odpowiedz

30. ~uzytkownik LTE
1

2015-09-30 18:52:09

Nie mam nic do programu smart dom, jednak proszę Was wszystkich o dokładne sprawdzenie prędkości LTE w Waszym miejscu zamieszkania. Niestety u mnie po okresie próbnym i transferze rzędu 10-16 mb, założono mi lejek 0,5 mb . Na próbę moich reklamacji dotyczącej spadku prędkości internetu, dostałem odpowiedź, że zapchane są wszystkie nadajniki !!!!!! Czekam na rozpatrzenie reklamacji juz 2 m-c . Nie mam więcej pytań :( Jeżeli już smart dom to telefon + tv, omijajcie LTE szerokim łukiem - przykro mi , że tak piszę ale tak właśnie jest ...

Odpowiedz

29. ~Mieetek
1

2015-09-30 18:37:23

Dostali 5MHz za darmo , w aukcji nie uczestniczą, to co "trują" na tych swoich kanałach informacyjnych , jedno i to samo . Plus to niestabilna sieć że masakra . Przełącza zasięg na wszystko co możliwe . Jest LTE , za sekundę HSPA+ po drodze HSDPA za chwilę 3G . Raz LTE na 800 pokazuje mi download 10Mb/s a za sekundę 0,5 Mb/s też na LTE . A kiedyś była to najbardziej stabilna i przewidywalna sieć w PL a Solorz to spieprzył .

Odpowiedz

28. wlo
0

2015-09-30 16:38:10

Polkomtel wypisał się z aukcji, że nie może wg Was zajmować stanowiska ws. zmiany przepisów aukcyjnych? Nie. Mimo wstrzymania się od składania ofert na pewnym etapie, ich oferta jest jak najbardziej ważna ;-)

Odpowiedz

27. ~
-2

2015-09-30 16:23:57

26, pozyjesz dluzej to mniej rzeczy bedzie Cie dziwic.pawelec, zyj dalej tymi statystykami i oceniaj na ich podstawie a ja korzystam i takze uwazam, ze w Plusie jest najlepsza siec a jak dla mnie takze oferta. Za trzy uslugi w Plusie place tyle ile w Play za sam telefin. Nic nie przerywa, w koncu brak komunikatow o nieodebranym polaczeniu a LTE mam bez limitu wiec twoje teksty wkladam miedzy bajki. Naczytales sie dzieciaku forum i powtarzasz glupoty. Korzystam i jestem zadowolony zarowno z jakosci jak i ceny. Teraz doszly setki minut na połączenia do UE wiec kolejny atut.

Odpowiedz

26. ~pabloki
-1

2015-09-30 16:15:51

ale że polkomtel również pisze do Kopacz ...to mnie dziwi.

Odpowiedz

25. ~
2

2015-09-30 15:30:10

@24hahah najlepsza sieć? Ty tak na serio? Sieć, która podłącza pół dużego miasta pod radiolinię 180Mb/s i ta która zamiast pozbywać się radiolinii i zastępować je światłowodami robi na odwrót, mało tego - zmieniając radiolinie na te o niższych prędkościach? Ten który w "nolimicie" daje lejek po 50GB lub na chybił trafił? Ta, która jedną stację ma full wypas pasm na radiolinii 180Mb/s, a obok stację GPRS only na radiolinii 300Mb/s? Ta, która ma w trasie jedną stację only U900, a obok 2G only, a jeszcze dalej LTE1800+2G?

Odpowiedz

24. ~
-3

2015-09-30 15:14:22

21, mnie to nie dziwi. Plus od zawsze miał najlepsza sieć a od niedawna także bardzo atrakcyjne ceny.

Odpowiedz

23. ~
-3

2015-09-30 15:02:42

Brawo Polkomtel. Tych rządzących nieudaczników trzeba w ten sposób uczyć. Szkoda tylko, ze odszkodowania dla operatorów zapłacą podatnicy a nie banda nieudaczników ktora dorwała sie do wladzy

Odpowiedz

22. ~
1

2015-09-30 14:42:49

@21a zrobili chociaż porządne przełączenie LTE1800 -> LTE800? Poczekaj aż inni dostaną to pasmo. Zrobią to lepiej :)

Odpowiedz

21. Spacedust
-1

2015-09-30 14:22:20

LTE800 Plusa wymiata w Poznaniu - - zasięg wszędzie maks. nawet w metalowej windzie jest 4/5 kresek.

Odpowiedz

20. ~
2

2015-09-30 13:16:30

@19 - świetne uzasadnienie działalności ZSZ. Na zasadzie " wszyscy kradną, to ja też będę kradł. Ale będę krzyczał dokoła, że żądam uczciwości". Brawo Ty.Nie pracowałem u ZSZ i nie zamierzam. Analizuję tylko jego prymitywny lobbing oparty na zakłamaniu i tyle.

Odpowiedz

19. ~
-2

2015-09-30 13:10:22

18, chyba cie wywalili z pracy z Grupy CP, bo twoja żółć wylewana tutaj nie jest normalna.Sferia otrzymała pasmo w ramach rekompensaty gdyż państwo polskie obawiało się kar. Co do struktury firm Solorza, to wcale się nie dziwię. W tym kraju nie można prowadzić całkiem uczciwie biznesu. Jak dorośniesz i spróbujesz sam prowadzić firmę, to zrozumiesz o czym piszę.

Odpowiedz

18. ~
3

2015-09-30 12:52:05

@16 - cóż za pyszna rada, poszukaj w google. Czyli nieoficjalnie jest? Czy również nieoficjalnie Solorz będzie przekazywał NetNetowi pieniądze na zakup częstotliwości? Pod stołem w teczce mu je przekaże, nieoficjalnie?Ja doskonale wiem, czym jest NetNet i po co tuż przed aukcją powstała ta firma wydmuszka, mieszcząca się w jednym pokoju. Doskonale również wiem, na jakich pokrętnych zasadach, za przysłowiowy psi grosz grupa Solorza dostała już 800kę.Chodzi mi tylko o wskazanie zakłamania i obłudy Solorza, który krzyczy o równe, rynkowe i konstytucyjne zasady gry, a nie przeszkadza mu to, że na nierynkowych zasadach sam dostał wcześniej cenne pasmo. Nie przeszkadza mu to również powołać wydmuszkę NetNet tylko po to, by sztucznie podbijała cenę w aukcji. Spółka mieszcząca się w jednej teczce, nie mająca nic, żadnej infrastruktury ani doświadczenia.Zakłamanie ZSZ i prymitywny lobbing. Tyle.

Odpowiedz