DAJ CYNK

Polkomtel przeszacował bazę abonencką

12.08.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3785

Ważne 0

0

Polkomtel dokonał przeszacowania swojej bazy abonenckiej. W wyniku tej operacji, w I kwartale 2009 roku wykazuje teraz 293 tys. klientów abonamentowych więcej, zmniejszając o tyle samo liczbę kart prepaid.

Polkomtel dokonał przeszacowania swojej bazy abonenckiej. W wyniku tej operacji, w I kwartale 2009 roku wykazuje teraz 293 tys. klientów abonamentowych więcej, zmniejszając o tyle samo liczbę kart prepaid.

Polkomtel w oficjalnych wynikach za I kwartał 2009 roku i II kwartał 2009 roku podawał liczbę klientów abonamentowych odpowiednio na poziomie 6,691 mln i 6,702 mln. Na wczorajszej konferencji prasowej, w prezentacji wyników za ostatnie 6 kwartałów, liczby te były już większe - wynosiły odpowiednio 6,974 mln (wzrost o 293 tys.) i 7,025 mln (wzrost o 323 tys.). Całkowita liczba kart SIM nie zmieniła się, bo wzrost bazy abonenckiej został zrównoważony spadkiem bazy prepaid. Po tym okresie Polkomtel zaprzestał publikowania oficjalnych wyników, aż do wczoraj.

Różnica wynika ze zmiany metodologii raportowania spowodowanej przygotowaniem spółki do IPO - mówi TELEPOLIS.PL rzecznik Polkomtela Katarzyna Meller nie ujawniając, na czym ta zmiana metodologii polega.

Jeszcze inną metodologię stosuje Vodafone, aktualny posiadacz 24,39% akcji Polkomtela. W swoich raportach podaje, że w I kwartale 2009 roku Polkomtel miał 6,749 mln klientów abonamentowych, a w II kwartale 2009 roku - 6,755 mln. Po II kwartale bieżącego roku Polkomtel oficjalnie podaje, że ma 7,422 mln klientów abonamentowych, a Vodafone - że 7,143 mln.

Operatorzy dokonują czasem korekt podawanych przez siebie danych. PTC w II kwartale 2009 roku przeniosła klientów usług m2m (ang. machine-to-machine) z bazy abonamentowej do prepaid, także wstecznie korygując dane.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~Arek
1

2010-08-14 17:51:34

No wiadomo, chcieli pokazać że mają jak najwięcej... Że jak najmniej straci no ale to nie jest prawda. Plus ma się tak sobie w sumie nie ma się czym chwalić...

Odpowiedz

17. ~Poll
-1

2010-08-13 12:08:33

@15 a takse napisałem. Podliczamy, sumujemy, dzielimy a zapomnieliśmy o telemetrii

Odpowiedz

15. ~
1

2010-08-13 02:42:49

@14: super, że niby korzystasz tylko po co nam taka wiedza?

Odpowiedz

14. ~Poll
0

2010-08-12 22:45:16

@3 Tak o telemetrii zapomnieliśmy a sam z tego dobrodziejstwa korzystam

Odpowiedz

13. ~ExSimplusowiec
1

2010-08-12 22:36:03

Dlatego zmieniajmy sieci i przechodzmy z numerem tam gdzie taniej! Dzieki temu rynek bedzie bardziej konkurencyjny.

Odpowiedz

12. ~Praktyk
1

2010-08-12 21:49:15

Sierpień - ubyło 3 kolejnych klientów z Plusa na rzecz innego opa. Dopóki nie zmnienią ofert ( w tym Simplusa) potrafiący liczyć będą zmieniali sieć. Dodatkowy atut to do Play ..., drożej. U mnie i moich znajomych już nie. :P Sponsorowanie opów zarabiających więcej na rozmowach do Play to nie dla mnie. Nie lubię być robiony "na szaro".

Odpowiedz

11. ~
1

2010-08-12 20:51:33

to niech nam pani meller powie,pod rygorem opowiadania bajek,dlaczego dane vodafone sa inne i na czym polega roznica.mirekb

Odpowiedz

10. ~ExSimplusowiec
1

2010-08-12 19:38:56

Jak nie wiadomo o co chodzi,to pewnie chodzi o... Przeciez przedszkolak widzi ze Polkotelowi wyparowuja klienci na rzecz Play i MVNO.Skoro tak,to lepiej udawac przelewajac liczby z jednego wora do drugiego i mnozac wirtualnie klientow.

Odpowiedz

9. hainasz
1

2010-08-12 18:59:24

Przyznam, że niezbyt zrozumiała sytuacja, w czasach zaawansowanych systemów bilingowych operatorów. Uzyskanie takich informacji z dokładnością co do sztuki powinno być bajecznie proste.

Odpowiedz

8. ~greg
1

2010-08-12 18:22:48

Coś mota ten Plus i kombinuje. I tak tak że mało z tego można zrozumieć. Chyba sami już nie wiedzą ile klientów mają.

Odpowiedz

7. ~titq
0

2010-08-12 17:05:36

a moze to wynik noweli prawa telekomunikacyjnego, wedlug ktorego klient prepaid to teraz tak jak abonent?

Odpowiedz

6. ~dt
-1

2010-08-12 16:36:11

@5 - suma się nie zmienia tylko składniki mają inne wartości więc o czym ty mówisz?

Odpowiedz

5. ~metodox
1

2010-08-12 16:29:33

Wypowiedź pani rzecznik wygląda tak, że Plus nie jest już największą siecią, ponieważ metodologia liczenia klientów tak działaw związku z czym, należało zmienić metodologię aby wyszło na nasze???

Odpowiedz