DAJ CYNK

Polkomtel nie weźmie Exatela

05.01.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2341

Ważne 0

0

Polkomtel nie złożył oferty na zakup Exatela, termin na to minął 4. stycznia. Zgody nie wyraziła rada nadzorcza - pisze Puls Biznesu.

Polkomtel nie złożył oferty na zakup Exatela, termin na to minął 4. stycznia. Zgody nie wyraziła rada nadzorcza - pisze Puls Biznesu.

Statut Polkomtela mówi, że przejęcia muszą być zatwierdzane przez akcjonariuszy posiadających razem co najmniej 70% akcji, w tym przez wszystkich posiadających co najmniej 17%. Oznacza to, że wszyscy akcjonariusze z osobna musieli wyrazić zgodę na przejęcie. Sprzeciwił się brytyjski Vodafone, do którego - być może - dołączył Orlen.

Co ciekawe, w radzie nadzorczej Polkomtela jest Tomasz Zadroga - prezes PGE, właściciela Exatela. W rozmowie z Pulsem Biznesu stwierdził, że wstrzymał się od głosu w tej sprawie.

Prezes Polkomtela Jarosław Bauc był zainteresowany przejęciem Exatela i widział liczne synergie. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

We wcześniejszej fazie procesu sprzedaży, PGE wykluczyło Netię i GTS, o czym szerzej pisaliśmy m.in. w tej wiadomości. Później wycofał się Mediatel, który miał wsparcie finansowe Netii. Wszyscy komentowali później cały proces jako nieprzejrzysty, teraz być może wrócą do gry. Zainteresowanie już wyraziła Netia.

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Komentarze
Zaloguj się