DAJ CYNK

Polkomtel nie był liderem przychodów w 1Q2010?

13.05.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3567

Ważne 0

0

Według Telekomunikacji Polskiej, w I kwartale łączne przychody sieci komórkowych skurczyły się o 6,6% w porównaniu z analogicznym okresem 2009 roku. To może oznaczać, że z pierwszego miejsca spadnie Polkomtel, a na nie wskoczy Centertel - pisze Rzeczpospolita.

Według Telekomunikacji Polskiej, w I kwartale łączne przychody sieci komórkowych skurczyły się o 6,6% w porównaniu z analogicznym okresem 2009 roku. To może oznaczać, że z pierwszego miejsca spadnie Polkomtel, a na nie wskoczy Centertel - pisze Rzeczpospolita.

Biorąc pod uwagę fakt, że w I kwartale 2009 roku operatorzy komórkowi mieli w sumie 6,19 mld zł przychodów, to w tym było to około 5,78 mld zł. Znane są już wyniki Centertela i PTC, a rzecznik P4 Marcin Gruszka mówi, że przychody operatora Play idą zgodnie z planem (czyli 2 mld zł w całym roku), co pozwala szacować jego przychody w I kwartale na 400-450 mln zł.

Jeśli przyjąć powyższe założenia, wpływy Polkomtelu mogły się skurczyć nawet o ponad 10%, do 1,8 mld zł. 14. maja wyniki skonsolidowane ogłasza jeden z udziałowców Polkomtela - KGHM.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się
40. ~ZICO
0

2010-05-14 13:17:00

#19: Ja też przerabiałem wszystkich a teraz jestem w PLUSIE i muszę powiedzieć, że jestem najlepiej treaktowany-zwłaszcza jeśli chodzi o oferty dla stałych klientów. W PTK czy PTC faktury na kwoty 200-300zł nie robiły na nich żadnego wrażenia i traktowali mnie na równi z tymi, którzy płacili po 50zł. W PLUSIE przynajmniej w moim przypadku jest zupełnie inaczej i takie kwoty grają już tam jednak jakąś rolę.

Odpowiedz

39. ~Poll
0

2010-05-14 10:09:12

@38 jakie by nie porównywac to tak jest . Kazdy operator ma kilka taryf, Play takze.

Odpowiedz

38. ~Bodo
0

2010-05-14 09:34:47

31. zależy jakie taryfy porównujesz jeśli chodzi Ci o promocje Na Lata i najniższy abonament to faktycznie takie warunki są. Natomiast już w "Więcej Minut w TanioRozmownych" masz lepsze warunki, taryf Plusa jest 5 więc nie uogulniaj.

Odpowiedz

37. noved
1

2010-05-14 09:15:49

"Rzepa" coby nie mówić to nie jest "Fakt" czy inny tabloid, więc może faktycznie jest coś na rzeczy w tych ich prognozach i rzeczywiście Centek wysunie się na prowadzenie...

Odpowiedz

36. ~
1

2010-05-14 09:10:08

walka na aktywne karty sim sie konczy..zysk sie liczy a kto bedzie nr1 to nieistotne,przez blisko 14lat gsm w pl kazdy z w3 sie oblowil po rowno.mirekb

Odpowiedz

35. ~PC
0

2010-05-14 07:42:23

Jednak Plus uzyskał wyższe o 14M przychody od Centka... źródło: dzisiejszy raport KGHM

Odpowiedz

34. ~
0

2010-05-14 06:50:31

o Erze cd http://gielda.onet.pl/era-widziana-oczami-audytora,18727,3224591 ,1,prasa-detal

Odpowiedz

33. ~draconito
1

2010-05-14 06:19:39

@xxx haracz to 100% przychodów Play zadowolony? To twój operator ciągnie od ciebie tą większą kasę niż wynikało by to z mtr do Play. Play nie działa na rynku od miesiąca i chyba każdy jest świadomy ile zapłaci za połączenie do tej sieci.

Odpowiedz

32. ~xxx
-1

2010-05-14 01:12:43

''Rzecznik P4 Marcin Gruszka mówi, że przychody operatora Play idą zgodnie z planem'' - jaka część dochodów Play to haracz który Play ściąga z każdej osoby nieświadomie dzwoniącej do Play i zmuszonej do płacenia więcej niż do innych sieci?

Odpowiedz

31. ~michoo
1

2010-05-14 00:42:54

A w biznesie - 60 gr za minute, 12,20 za kilka darmowych numerow. Umowa bez telefonu - abonamant o CALE 15% taniej. Dla porownania Play: 20-29 groszy za minute, polaczenia wewnatrz firmy za darmo, na stacjonarne za darmo, do innych z Play za darmo (w Plusie do Play jest 80 groszy). Do tego daja podwojony pakiet minut przez caly okres umowy (np. 170 ekstra minut miesiecznie, w Plus 150 minut jednorazowo!), lub abonament z znizka 50% przez 12 miesiecy z nowym telefonem! Bez telefonu, 57% znizki na abonament z pocalowaniem reki. Trzeba byc skonczonym idiota, by w obecnej sytuacji zostac w Plusie.

Odpowiedz

30. AS
0

2010-05-14 00:09:01

@26 wibra. A nie prościej zamemu sobie sprawdzić biling? Po co do tego infolinia??

Odpowiedz

29. ~pabloki
1

2010-05-13 23:43:25

popieram rcicho. abonamenty dla firm dobre bo placicie tam za jakosc. ja mam w play i ostatnio slabiuuuuutko siec dziala...

Odpowiedz

28. ~
1

2010-05-13 22:38:05

@abo dla firm w porownaniu do play czy orznac to katastrofa

Odpowiedz

27. rcicho
1

2010-05-13 22:30:24

Poczekamy na wyniki Plusa na pewno będzie to ciekawa lektura. Ogólnie co mogę powiedziec o Plusie to bardzo dobry iPlus, dosc dobre abo na firmę, słabe abo dla indywidualnych, zbyt dużo przeróżnych na ogół słabych pre-paidów (kilka Twoich Profili, 36,6, Sami Swoi). Plus ma jednak potencjał.

Odpowiedz