DAJ CYNK

Polkomtel musi zapłacić 840 tys. kary za reklamę iPlusa

26.03.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4201

Ważne 0

0

25. marca Sąd Apelacyjny uznał, że zakwestionowana przez UOKiK reklama Polkomtela iPlus dla ciebie z komputerem wprowadzała w błąd. Wcześniej decyzję Prezesa Urzędu potwierdził Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - pisze Parkiet.

25. marca Sąd Apelacyjny uznał, że zakwestionowana przez UOKiK reklama Polkomtela iPlus dla ciebie z komputerem wprowadzała w błąd. Wcześniej decyzję Prezesa Urzędu potwierdził Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - pisze Parkiet.

W trakcie postępowania zakończonego przez UOKiK w 2008 roku, Urząd zakwestionował wspomnianą reklamę, ponieważ pojawiały się tam hasła, które wprowadzały konsumentów w błąd, m.in. Laptop z modemem iPlus tylko za 1 zł. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. UOKiK nałożył na Polkomtela karę w wysokości 840 tys. zł.

Spółka odwołała się najpierw do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który potwierdził decyzję Prezesa Urzędu następnie złożyła apelację do Sądu Apelacyjnego, który ją oddalił. W wyroku Sąd Apelacyjny w ustnym uzasadnieniu uznał, że treść reklamy wywołuje u konsumentów złudne wrażenie co do możliwości nabycia laptopa i modemu w cenie 1 zł oraz rozczarowanie po uzyskaniu informacji co do rzeczywistego zakresu promocji. Sąd uznał, że kara jest adekwatna, a jej wysokość nie stanowi nadmiernego uszczerbku.

Źródło tekstu: Parkiet

Komentarze
Zaloguj się
33. ~Olaf
0

2010-03-26 21:28:24

Tak bo sprawa dotyczy internetu tych operatorów. Z taką różnicą że tak w ofercie pre a tutaj o laptopa w abonamencie. Kary są dziwne i wg mnie niesprawiedliwe.

Odpowiedz

32. ~wibra
0

2010-03-26 20:44:59

Trzeba czytac regulaminy do konca. Od dawna to wiadomo...

Odpowiedz

31. ~
0

2010-03-26 20:32:35

Era teraz też nie błyszczała.. reklamowali abonament dla firm.. po 10 gr do wszystkich sieci (oczywiście nie dodali że tylko do kilku numerów) no i po 1gr w sieci (też zapomnieli dodać ze tylko 10 numerów).. ŻAL !

Odpowiedz

30. MvT
0

2010-03-26 20:20:35

A ja sobie czekam kiedy np. taki Orlen albo Shell będą dawały auto za 1zł pod warunkiem że u nich się będzię tankowało przez najbliższe dwa lata. We wlewie paliwa zamontują taką zwężkę że nie będzie można tankować nigdzie indziej tylko u nich. Np taka Dacia Logan za 1zł na 5 lat... Kto bierze?

Odpowiedz

29. wlo
0

2010-03-26 18:20:49

~olaf - prawie to samo?

Odpowiedz

28. ~olaf
0

2010-03-26 18:14:05

Jak dla mnie śmieszna kara. To nawet milion złoty nie jest. Uzasadnienie że "nie stanowi nadmiernego uszczerbku". Dziwne tylko że Erze zasunęli ponad 8mln za prawie to samo a tam nikt nic nie zgłosił ani zażalenia napisał. Dziwne te wyroki.

Odpowiedz

27. wlo
0

2010-03-26 16:51:20

blablabla - i dobrze, ze karzą ;-) Poczytaj w wątkach z podobnymi newsami moje stanowsko - wszędzie to samo jest ;-)

Odpowiedz

26. jojo
0

2010-03-26 16:41:16

A ja zauważyłem, że wlo od jakiegoś czasu "sprytnie" wywija się od PRAWA do jakiejkolwiek (sprzecznej z jego "interesem") oceny jego wypowiedzi stwierdzeniem: "nie mów mi co miałem na myśli". W taki sposób głupka z każdego możesz zrobić. ;-)

Odpowiedz

25. blablabla
0

2010-03-26 15:13:05

@23 No a masło ma smak maślany. Niech Ci będzie. Chciałbym Ci tylko zwrócić uwagę, że swoją wypowiedź w tym temacie zacząłeś skomentowaniem newsa słowami " I dobrze" Dalej pytasz się retorycznie"(czy sądy skarżą sa sprzedaż i reklamy telefnów za złotówkę?)" a potem w innym komentarzu( dalej po newsem o konkretnej sprawie) dodajesz "nie pamiętam sprawy jak mówiłem, jednak sprowadza się do tego samego - komputer/telefon/modem ;-)" Dlatego nie dziw się, że odczytałem to tak a nie inaczej, bo nie jestem Tobą i mogę tylko opierać się na Twoich wypowiedziach, a nie na tym o czym myślałeś pisząc je. PS Cenię sobie opinie osób które empirycznie sprawdziły polecaną "usługę". Sam poradni nie posiadam( fusy mówiły co innego?) , ale rozumiem że masz odpowiednie doświadczenia- skoro polecasz takie, a nie inne działania. To do której konkretnie poradni mam się udać? Którą polecasz?

Odpowiedz

24. wlo
0

2010-03-26 14:31:42

~kirkor - wiem ;-) ale ja nie mówię o wprowadzaniu w błąd poprzez ładne ułożenie słów tylko o samym fakcie sprzedaży za złotówkę. Ale może rzeczywiście nie powinienem komentować tego postu... Bo wobec tego czemu porównujecie do sprawy modemu i komputera wysokość kary dla ery za rekalmę o 5 złotych za internet? najszybszy internet - przepraszam

Odpowiedz

23. wlo
0

2010-03-26 14:26:49

blablabla... ja mówię o mojej wypowiedzi nie o newsie ;-) że sprowadza się do jednego czy komputer czy modem - w tym momencie abstrahuję od tej konkretnie sprawy - jak zresztą cały mój pierwy post ;-) Więc jeśłi chcesz mówić mi co miałem na myśli, to najpierw musisz zaprosić mnie do swojej poradni psychiatrycznej albo psychologicznej - zależnie czym suę zajmujesz ;-)

Odpowiedz

22. ~kirkor
0

2010-03-26 14:25:15

@ 18 - jak napisałem wyżej, nie chodzi o to że coś za 1 pln sprzedają, ale że z reklamy wynikało , że 1pln kosztuję lapek+modem, a de facto był tylko modem sprzedawany w tej cenie. "zapomnieli" o przecinku w reklamie ;)

Odpowiedz

21. ~ala
0

2010-03-26 14:23:36

czepia nie czepia - budżet łatać trzeba a i cześć konsumentów bezpieczna.

Odpowiedz

20. blablabla
0

2010-03-26 14:17:40

@18 wlo przeczytaj odnośnik w tej informacji. potem komentuj. Nie sprowadza się to do tego samego.

Odpowiedz

19. ~Tom
0

2010-03-26 14:17:08

Za co uwielbiam ten kraj? Za to, ze w kazdej dziedzinie zycia znajda sie kombinatorzy, ktorzy tylko czekaja jakby tu z klienta zrobic frajera. Tabuny "jogurtow" odpowiedzialnych za promocje danej marki biora ciezkie pieniadze praktycznie za nic. Do tego w polskich telekomach przewazaja wlasnie oni, natomiast pracownikow technicznych wysyla sie na zielona trawke, albo do firmy outsourcingowej (patrz: Netia).

Odpowiedz