DAJ CYNK

Polkomtel kupi 5 tys. radiolinii

02.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4460

Ważne 1

0

Nera Networks, norweski producent radiolinii, dostarczy Polkomtelowi w ciągu 5 lat 5 tys. urządzeń do rozbudowy backhoul’a (czyli łączy do stacji bazowych).

Nera Networks, norweski producent radiolinii, dostarczy Polkomtelowi w ciągu 5 lat 5 tys. urządzeń do rozbudowy backhoul’a (czyli łączy do stacji bazowych).

Umowa ma wartość 15 mln euro. Linie radiowe mają być instalowane w całej Polsce w związku z rozbudową łączy potrzebnych przy rozbudowie sieci radiowych do technologii HSPA+ i LTE.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~
0

2010-07-06 10:26:30

Jesli zasięg sieci GSM jest kiepski w miejscowości liczącej ok. 2000 mieszkańców to to interesuje operatorow ? Jak szybko od zgłoszenia im słabego zasięgu postawia maszt i nadajniki ? Na zdrowy rozum to kwestia ok. 2 miesięcy, ale urzędasy wszystko przedłużają do maksymalnego okresu realizacji inwestycji określonej w ustawach rządowych !

Odpowiedz

20. M2nsTEr
0

2010-07-05 13:51:27

14@ PLAY, ale czego nie rozumiesz? tak, oplaca sie operatorowi postawic maszt w osrodku wypoczynkowym poniewaz prezes firmy jadac na urlop oczekuje zasiegu, jesli go nie ma to spakuje swoje przykladowe 300 sim do innego opa w jeden dzien. Wiec pora sie obudzic, swiatem rzadza pieniadze i ludzie ktorzy je maja.

Odpowiedz

19. zajadacz
0

2010-07-03 18:42:57

Ciekaw jestem czy te 5 tys. to będzie łącznie radiolinii, czyli po dwie LR na łącze co da 2,5 tys. łączy. A może będzie 5 tys. łączy? Jak 2,5 tys. łączy to "trochę" mało jak na 5 lat...

Odpowiedz

18. toms
0

2010-07-03 14:19:20

Cieszy mnie każda inicjatywa rozbudowy sieci,niezależnie od tego jaki operator jej dokonuje.Mam nadzieję,że wraz ze wzrostem liczby BTS-ów,zmieniać się będzie polityka dostępu do usług na bardziej prokonsumencką.

Odpowiedz

17. ~volvo
0

2010-07-03 14:03:18

To rozbudowa transmisji pod CDMA internet dla wsi

Odpowiedz

16. ~sintesi
1

2010-07-02 23:46:15

U nie (ok. 13 tys.) 1 Era (pbecnie 2 nody), później Play, Orange i Plus na końcu (ale tu spory + dla nich -> 2 Nody, które działają baaardzo przyzwoicie). Era/Orange -> nawet radia internetowego zazwyczaj się nie uruchomi, Play się już nieco przeładował (chociaż najgorzej nie jest), a + robi swoje (bez reklamy) i śmiga na poziomie minimum 1,8-2 Mb/s. A aby nie było używam bardzo często online Play, iPlusa i stacjonarki. Zawsze iPlus chodził mi lepiej niż stacjonarka :(

Odpowiedz

15. ~dt
-1

2010-07-02 23:00:24

w wielu miasteczkach 12tys (moje 12,5) ma 3G. U mnie pierwszy byl Play potem Plus ktory ma nawet 2 Nody nastepnie Era. Tylko Orange nic nie robi...

Odpowiedz

14. PLAY
-1

2010-07-02 21:42:58

@7. Nie mam nic do ciebie, chciałbym tylko mieć lepiej trochę z tym zasięgiem, powiedzmy jak Ty w Wa-wie ;).@8.Potencjalnych? A czy miasteczko 12 tysięcy mieszkańców powinno mieć jakieś 3G? Powiedzmy że mieszkam blisko takiego i chciałbym się doczekać tej technologii.Nie tłumacz ja to wiem tylko nie mogę pojąć dlaczego tak jest anie inaczej. @9. A jak jest Centrum wypoczynkowe, kongresy, SPA, to jak myślisz opłacało by się im postawić takie coś?

Odpowiedz

13. ~Paweł
0

2010-07-02 21:36:47

Przy LTE co najwyżej trzy chopy mogą być po radiu. Później wszystko powinno być już po światełku. Jeśli Polkomtel kupi Exatel, będzie miał szkielet po byku. W końcu jaki problem jest strzelić w kierunku napowietrznej lini wysokiego napięcia :)

Odpowiedz

12. jojo
0

2010-07-02 20:46:44

tymis (11) - OK, z tym że Polkomtel stał się też synonimem operatora "wiejskiego". On najwcześniej zadbał właśnie o te tereny. Z tym, że zgadzam się iż HSPA+ i LTE, to zupełnie inna bajka. Mnie cieszyć będzie, gdy w większości wiosek "kiedyś" (za parę lat) będzie HSDPA do 7,2 Mbit/s na 900 MHz

Odpowiedz

11. tymis
1

2010-07-02 20:28:58

Jest pewna prawidłowość, technologie wdraża się generalnie tam gdzie są potencjalni użytkownicy. To trochę kłóci się z powszechnie głoszoną przez operatorów, szeroko pojętą mobilnością. Ta mobilność to tak naprawdę jest tam gdzie są ewentualnie mobilni klienci. W przypadku Plusa było to bardzo widoczne od samego początku. W początkach GSM, około roku 1998 postawiono na miasta, główne trasy, miejscowości wypoczynkowe, miejsca kultu religijnego, miejsca o zwiększonym ruchu turystycznym. Wtedy to zdało egzamin, pewnie zda i teraz...

Odpowiedz

10. ~
0

2010-07-02 19:42:37

duzo wiecej 3g powinni odpalac by iplus był bezdyskusyjnie najlepszy.czekam na umts900 i cdma-100masztow na białych plamach jest.mirekb

Odpowiedz

9. ~ala
1

2010-07-02 19:24:21

zawsze myślałam że nowe idzie w aglomeracje i siłom rzeczy to "stare" co dziś się sprawdza w mieście ląduje na wsiach? nikt przy zdrowych zmysłach nie montuj HSDPA+ w wiejskiej górce za lasem gdzie tylko rozmowy... tylko np. w 150tys. mieście gdzie będzie to opłacalne! Owszem EDGE obecnie powinno być standardem na BTS tylko dla zasięgu...

Odpowiedz

8. ~qqq
1

2010-07-02 19:17:36

PLAY, po raz kolejny miśku nie wiesz co piszesz... To chyba jasne, że nowe technologie zostają instalowane tam, gdzie jest najwięcej potencjalnych użytkowników. Jak sądzisz kochany, co się stanie ze starymi urządzeniami?Najcześciej, po skoku technologicznym są one montowane tam, gdzie wcześniej się to nie opłacało, na zasadzie- skoro już coś kupiliśmy - korzystajmy z tego aż się zepsuje ;-).

Odpowiedz

7. Bodo
2

2010-07-02 18:58:28

No dobrze z narzekaniem to na portal żal.pl czy jakiś inny dla nastolatków. Ale zrozum że tak działają duże firmy nie zadawalają 1 użytkownika no chyba że stać Cię na postawienie na własny koszt masztu w miejscowości który się nigdy nie zwróci. Ja mam GPRS w mojej miejscowości :) ale z iplusem to przedewszystkim podróżuje. Co do mojej odpowiedzi na twoją opinie to się chłopie/chłopcze pohamuj i najpierw daj mi się wypowiedzieć a nie wkładasz swoje proste wyjśnienie w moje usta. Rozumiem Cię i Ci współczyje ale co da narzekanie i mówienie że sieć jest Be bo nie postawiła masztu w twojej miejscowości bo się to jej nie opłaca.

Odpowiedz