DAJ CYNK

Politycy sugerują powiązanie ogłoszenia aukcji z wyborami do ITU

22.10.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2137

Ważne 6

0

23. października prezes UKE Magdalena Gaj ma duże szanse zostać wybrana zastępcą sekretarza generalnego ITU (Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego). Politycy sugerują, że termin ogłoszenia aukcji 800 i 2600 MHz nie był przypadkowy i ma zapewnić jej głosy Francuzów i Niemców - pisze Wyborcza.biz.

23. października prezes UKE Magdalena Gaj ma duże szanse zostać wybrana zastępcą sekretarza generalnego ITU (Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego). Politycy sugerują, że termin ogłoszenia aukcji 800 i 2600 MHz nie był przypadkowy i ma zapewnić jej głosy Francuzów i Niemców - pisze Wyborcza.biz.

Ostatnie konsultacje odbyły się przed pięcioma miesiącami. Nagle 9. października UKE ogłosił stanowiska konsultacyjne, a już następnego dnia samą aukcję, choć urząd miał na to 21 dni - powiedział Antoni Mężydło, poseł PO, który angażował się w proces konsultacyjny.

Zobacz: Czekaliśmy na analizę, która wykazała słabość aukcji.

Sekretarz generalny to prestiżowa funkcja i nie byłoby nic dziwnego w tym, że prezes UKE się o nią ubiega gdyby nie to, że ważną rolę w wyborze odgrywają przedstawiciele rządów Francji i Niemiec. Rząd francuski ma 27% udziałów w Orange, a rząd niemiecki 15% w Deutsche Telekom plus 17% za pośrednictwem rządowego banku KfW. T-Mobile i Orange warunki aukcji bardzo odpowiadają, a obie firmy apelowały o jej szybki start.

Tu jest niejasna sytuacja i potencjalny konflikt interesów - mówi Mężydło. Na istnienie tego konfliktu wskazuje też poseł Przemysław Wipler i Fundacja im. Bolesława Chrobrego.

Źródło tekstu: Wyborcza

Komentarze
Zaloguj się
10. ~
0

2014-10-23 10:01:07

~7 jak na razie połowa częstotliwości LTE jest w Plusie także nie dramatyzowałbym, play to rozpacza nad aukcją bo trzeba wydać realne pieniądze, a z ostatniej emisji obligacji praktycznie wszystko poszło na dywidendy dla właścicieli...

Odpowiedz

9. ~mirekb
0

2014-10-22 19:40:50

czyli jednak trzeba będzie poszukac nowego prezesa uke skoro juz wszystko jasne..mężydło od lat zna sie na telekom,wipler po tym jak sie nawalił jest przekreślony.ważne ze premier powołuje prezesa uke-za rok znowu wybory to ewentualny nowy prezes dlugo nie zagrzeje miejsca

Odpowiedz

8. a_lex
0

2014-10-22 19:04:19

Co to konkretnie znaczy, że"ważną rolę w wyborze odgrywają przedstawiciele rządów Francji i Niemiec."?

Odpowiedz

7. ~Vodafone122
2

2014-10-22 14:55:40

czyżby UOKiK przymknął oko na przyszły monopol sieci Orange i najdroższej w Europie T-Mobile ?

Odpowiedz

6. ~Andrew
1

2014-10-22 14:46:23

Polskie piekiełko. Ciekawe, że za rewelacjami opisywanymi w tym artykule stoi dwóch byłych posłów LPR z fundacji Chrobrego. Chęć storpedowania możliwości uzyskania kolejnego prestiżowego stanowiska dla Polski?Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale w głosowaniu głos każdego liczy się po równo, czy Francuzi + Niemcy stanowią większość światową? Oh wait... czy może teraz Francuzi i Niemcy przekupią teraz połowę świata, jakieś 90 innych krajów, żeby potwierdzić brednie zawarte w tej publikacji?Kandydatura polski jest promowana przez MSZ, MAiC i MIRR. Czy te instytucje również biorą udział w spisku? czekam na info od dziennikarza...

Odpowiedz

-2

2014-10-22 14:42:12

Czy Wy naprawdę w to wierzycie, że 2 głosy coś znaczą? Głosuje cały świat

Odpowiedz

4. ~pabloki
0

2014-10-22 14:31:22

takie przedstawienie sprawy przez polityków wydaje sie byc spójne logicznie . czy prawdziwe ? dowiemy sie po sprawdzeniu głosów.

Odpowiedz

3. ~ola
0

2014-10-22 12:35:41

łał takie tempo że może 24.10 koniec aukcji :D

Odpowiedz

2. Goral
-2

2014-10-22 09:54:00

Eeee nie jestem fanem Magdy Travel - a wręcz zagorzałym przeciwnikiem, ale ta spiskowa teoria dziejów to gruba przesada. Jak to niby miałoby zadziałać ? Nikt z opów nie ma noża na gardle i nie musi mieć tych częstotliwości natychmiast ( jest równowaga, jeśli ja nie mam i konkurencja nie ma to pół biedy ), wszyscy oferują LTE na innych pasmach. Ale nawet jeśli jednak komuś tak strasznie by zależało - to co - niby przychodzi Kaziu z sieci do prezesa i mówi - musimy mieć to pasmo natychmiast, prezes dzwoni do centrali grupy w Paryżu / Berlinie, do CEO grupy, powtarza co chce Kaziu, CEO grupy dzwoni do jakiegoś podsekretarza stanu w rządzie w Fr czy De i to w resorcie skarbu, ten dzwoni do Rycha z ichniego UKE, a ten Rychu dzwoni do Madzi i mówi - albo odpalaj aukcję teraz albo na ciebie nie zagłosuję ? Imię Gajowej ma 9 liter, a decyzję ogłoszono 9. października - przypadek ? ;P

Odpowiedz

1. ~Stefan
0

2014-10-22 09:40:45

Czy głosowanie na szefa ITU jest jawne? Jeśli tak, to należałoby sprawdzić, czy Niemcy, Francja i cała Afryka faktycznie głosowała na naszą Panią Prezes. Jeśli tak, to może coś jest na rzeczy. Jeśli nie, to chyba pozew przeciwko Panom Posłom się należy za oszczerstwa. Na pewno trzeba to sprawdzić, ale chyba nie jest sensowne robienie z tego afery przed dokładnym sprawdzeniem.

Odpowiedz