DAJ CYNK

Pojedynek przeglądarek - BlackBerry OS, iOS, Android

08.08.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4570

Ważne 0

0

Serwis CrackBerry przeprowadził test prędkości przeglądarek w trzech najgorętszych telefonach na rynku - BlackBerry Torch 9800, iPhone 4 oraz Samsung Captivate.

Serwis CrackBerry przeprowadził test prędkości przeglądarek w trzech najgorętszych telefonach na rynku - BlackBerry Torch 9800, iPhone 4 oraz Samsung Captivate (czyli Samsung Galaxy S).

BlackBerry Torch 9800 to najnowszy smartfon RIM i pierwsze urządzenie tego producenta, które pracuje pod kontrolą systemu BlackBerry OS 6. Jego serce bije z częstotliwością 624 MHz.

Samsung Captivate (Samsung Galaxy S) to jeden z najmocniejszych obecnie Androidów (2.1). Został on wyposażony w procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i dostępny jest w ofercie amerykańskiego AT&T.

Trzeci w konkurentów to iPhone 4, którego szerzej przedstawiać nie trzeba. W jego wnętrzu znajduje się procesor działający z częstotliwością 1 GHz.

Wszystkie przeglądarki w testowanych smartfonach działają w oparciu o silnik renderujący WebKit. Po wczytaniu kilku stron okazało się, że wszystkie trzy urządzenia charakteryzują się podobną prędkością działania - różnice pomiędzy nimi liczone były w sekundach, a więc były stosunkowo niewielkie i praktycznie bez znaczenia. Nieznacznie od stawki odstawał BlackBerry.



Źródło tekstu: crackberry, wł

Komentarze
Zaloguj się
9. ~Paweł
0

2010-08-09 10:33:09

Po 3 latach z BB przesiadłem się na telefon z Androidem. W sumie to miałem już tik nerwowy od tych ciągle przychodzących maili. W każdym razie po miesiącu używania Andorida uważam, że patent RIMu na chwilę obecną to już tylko gadżet. BIS fajny, BES dziękuję postoję nigdy więcej. Nie straciłem nic z funkcjonalności używanych do tej pory, zyskałem bardzo dużo. A wracając do kwestii przeglądarek, BB nie ma przeglądarki. To co jest tzw. przeglądarką systemową można sobie odpuścić. Do netu używałem Opery Mini, o niebo lepsza niż to co daje RIM :)

Odpowiedz

8. ~fism
0

2010-08-08 14:54:38

@5: oczywiście, rozdzielczość ekranu też ma wpływ, dlatego też ten test nie jest w rzeczywistości testem przeglądarek, które trzeba by testować na jednej maszynie, żeby wynik był miarodajny, ale test urządzenie + przeglądarka, który pokazuje, nie tyle że BB nie ma przeglądarki, ale że przeglądarka + sprzęt jest w jakiś sposób słabsza/wolniejsza niż konkurencja. A niektórzy lubią wejść, walnąć jakieś oklepane hasło i się schować.

Odpowiedz

7. ~
0

2010-08-08 14:39:32

Moglibyście nieco bardziej przybliżyć co to jest ten iphone4 bo nie wiem.

Odpowiedz

6. ~
0

2010-08-08 14:39:14

zabraklo mi tu opery, to po pierwsze. Po drugie RIM odstwal... ale w ktor strone? Po trzecie jak czytam, ze roznice byly niewielkie bo parusekundowe (AZ!!!!) to zatanwiam sie jakie roznice sa godne wspomnienia? Parugodzinne??????

Odpowiedz

5. ~v
0

2010-08-08 13:35:13

@4 w zasadzie racja. BB zwyczajnie odstaje sprzętowo od czołówki ale racz zwrócić uwagę na roździelczości ekranów. Im mniejsza, tym szybciej i łatwiej. Który sprzęt ma najmniejszą z porównywanej trójki??

Odpowiedz

4. ~fism
0

2010-08-08 12:35:07

@3: zamiast wysnuwać niepodważalne i ostateczne wyroki, może można by zapoznać się nieco ze szczegółami tej ''potyczki''? BB przeglądarkę ma, to RIM nie ma BB, które mogło by odpowiednio konkurować nową przeglądarką i jej wydajnością (zależną jednak w pewnym stopniu od parametrów urządzenia) z produktami innych firm. Torch posiada najsłabszy w całej powyższej stawce procesor, a i tak nie odstaje tak wyraźnie. Pytanie: co będzie w przypadku, kiedy pokaże się model BB, który dorówna parametrami reszcie stawki? Zauważ, że przy o wiele lepszych parametrach iP4 i Samsunga, BB nie zostaje AŻ tak w tyle, więc... przeglądarka jest (i to dobra), nie ma po prostu terminala...

Odpowiedz

3. Pijo
0

2010-08-08 11:51:29

Wyniki są takie ze BB nadal nie ma przeglądarki .

Odpowiedz

2. ~Lion
0

2010-08-08 02:36:35

Coś Więcej? Jakieś wynik?

Odpowiedz

1. ~
0

2010-08-08 02:34:59

Fajnie ze o tym piszecie ale najwazniejszym teraz info w branzy jest zaskakujace zwolnienie marka papermaster''a za antennagate.

Odpowiedz