DAJ CYNK

Podwyżki dla etatowych pracowników Orange

19.02.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6967

Ważne 4

4

W ramach nowej Umowy Społecznej OPL, w latach 2018-2019 prawie połowa pracowników Orange może liczyć na podwyżki.



W ramach nowej Umowy Społecznej OPL, w latach 2018-2019 prawie połowa pracowników Orange może liczyć na podwyżki.

Nowa Umowa Społeczna OPL to jak zwykle przede wszystkim zwolnienia. W ramach programu odejść dobrowolnych współpracę z firmą może zakończyć maksymalnie 2680 osób w ciągu najbliższych dwóch lat, w tym 1450 w 2018 roku. Z "przyczyn niedotyczących pracownika" odejść mogą osoby z co najmniej 10-letnim stażem. W sumie program odejść dobrowolnych pochłonie 200 mln zł.

Obok odejść dobrowolnych pojawią się też zwolnienia. Będą one stosowane w momencie likwidacji stanowisk lub zadań realizowanych w ramach stanowiska.

Są też i lepsze wiadomości. 1 lipca 2018 i 2019 roku pojawią się podwyżki. Obejmą one nie mniej niż 45% załogi. Podwyżki sięgną w 2018 roku 2,5% środków przeznaczonych na wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę na dzień 31 stycznia roku, w którym podwyżka zostanie przyznana. W 2019 roku będzie to co najmniej 2,5% wspomnianej kwoty.

Źródło tekstu: TELKO.IN

Komentarze
Zaloguj się
30. ~Taki tam.
1

2018-02-26 22:46:22

Pensje w Orange, to mity. Każdy myśli, że cuda na kiju dają. Naprzykład w technice są ludzie dobrze zarabiający, ale te tzw. mrówki (starszy specjalista ds...) zarabiają poniżej średniej krajowej lub coś około tego po 20 i więcej latach pracy oczywiście wykonują dokładnie tę samą pracę, a nawet więcej co główni specjaliści zarabiający o połowę więcej. Takie są widełki, ale to normalne w korporacjach. W zasadzie wszystko zależy od kierownika, który ma swoje gwiazdy i te przejęte z innych działów po kolejnej restrukturyzacji oraz mrówki do roboty. Następnie te przejęte mrówki są mięsem do zwolnienia a swoich starych podwładnych się zostawia. Podwyżka może się należeć co 2 lata nie mniej niż 100 zł brutto, ale podkreślam może się należeć na co ma wpływ ocena roczna oraz oceny zadań premiowych. Przełożony tak ocenia przez rok zadania premiowe, żeby tylko gwiazdy otrzymały konkretne podwyżki, a mrówki liczą na pańską łaskę może co 2 lata w kwocie 100 zł brutto. Kim są gwiazdy? Gwiazdy, to ludzie nie wykonujący merytorycznych zadań operacyjnych komórki, tylko pracują na sukces szefa, czyli tworzą rankingi, zestawienia, prezentacje oraz sypią pomysłami, które okazują się być już dawno realizowane w ramach innych projektów lub nawet okazały się kiedyś bezsensowne, ale w nowym wydaniu są odkryciami na miarę pierwszego lotu w kosmos. Tak się to kręci, a mrówki skrzętnie zasuwają w obawie przed kolejnymi zwolnieniami.

Odpowiedz

29. ~tkubon
-1

2018-02-21 21:09:58

@28: nie ma w Polsce przymusu pracy.

Odpowiedz

28. ~
1

2018-02-21 18:30:22

Najlepsza praca to jest w firmach które robią dla Orange (typu Relacom) - ochłapy na miesiąc plus praca od skowronka do żaby plus soboty, niedziele i święta. Powodzenia wszystkim monterom życzę!

Odpowiedz

27. ~bolek
0

2018-02-21 13:35:19

Jak zawsze się znajdują oczywiście marudzerzy na brak odpowiedniej ilości pracowników salonów ... ale jak by sami mieli pójść tam pracować to wolą zasiłek plus 2 dzieci i pierdzieć w stołek ... ale wymagają 20 konsultantów w salonie ...

Odpowiedz

26. ~
-1

2018-02-21 09:37:19

Ja ma w Orange jako starszy specjalista 5,3 tys. netto.

Odpowiedz

25. ~Sal
0

2018-02-20 13:03:26

@23/24 tak jest nadal, a premia jest "Uznaniowa" tj zalezna od wyrobienia swoich celi na dany miesiac. Co do rezygnacji w salonie... Salon nigdy nie jest i nie bedzie od klientow rezygnacyjnych, salon ma oferty dla nowych klientow bez rabatow indywidualnych czy utrzymaniowych, wiec jak @paolo pisal o rezygnacji z neo, w warunkach gdzie jestes sam obslugujac spora kolejke, w srodku dnia i nie masz oferty to po co masz zajmowac i swoj i klienta czas?

Odpowiedz

24. LuiN
0

2018-02-20 11:00:14

@23, Spacedust, kilkanaście lat temu właśnie takie wypłaty były w Orange dla pracowników outsource. Ale jak ktoś nadawał się do tej pracy, to szybko awansował i dostawał normalną umowę o pracę.

Odpowiedz

23. Spacedust
0

2018-02-20 10:31:12

Jak to mówił pewien Pan w telewizji: „W takiej firmie jak Orange ludzie pracują za 1386 zł brutto” ;)

Odpowiedz

22. ~Górnik
0

2018-02-20 09:14:23

Jak w Bogdance zaproponowali takie podwyżki to teraz mamy pogotowie strajkowe...., szanujcie się ludzie!

Odpowiedz

21. paolo
0

2018-02-20 09:08:59

@19, a jakie to można mieć korzyści z oferty nju? mam ich abo i lezy w szufladzie tak samo jak i oferta internetu (faktem jest, że dzięki stażowi mam już 100GB za 29zł a niedługo będzie 120GB ale co z tego jak net na LTE to tragedia, DL w centrum miasta rwie od 2-10Mb/s, lepiej już jest na HSPA+DC bo przynajmniej w miare stabile 20Mb/s idzie).Oferta glosowa nju droga - a2mobile teńsze i lepszy net, oferta netu słaba (tragedia na LTE) - mam teraz ja+internet na karte w plusie (DL w niedzielę wieczorem ok 40Mb/s, w pon rano ponad 80Mb/s), za doładowanie 100zł extra bonus 50GB, za tą kase 2 pakiety (w promocji dla przenoszących numer) po 100GB czyli za 100zł na 4 m-ce mam 250GB czyli 62,5GB miesięcznie za 25zł przy mega zaj**** transferze DL i UL!

Odpowiedz

20. ~Bleble
1

2018-02-20 09:08:00

Po 20 stu latach pracy 4 brutto...

Odpowiedz

19. ~dlategoJa
0

2018-02-20 08:33:40

Mam tylko kartę w NJU. same korzysci mam

Odpowiedz

18. ~Ramon
-1

2018-02-19 23:28:41

Zarobki w Orange... zależy od działu w którym się pracuje. Technika to tak uśredniając:-specjalista -> 6k brutto- st. specjalista -> 6,5 - 7k brutto- gl. specjalista -> 7-10 k brutto- ekspert -> powyżej 9kEkspert jest w widełkach kierownika działu.Do tego trzeba dodać premie które wynoszą w sumie około 120 % pensji, płatne dyżury, awarie , opiekę medyczna, bogaty fundusz socjalny.No to tak mniej więcej to wygląda :-)

Odpowiedz

17. ~
0

2018-02-19 19:35:56

Więcej zwolnień niż tych podwyżek. Boki zrywać. Pracowałem kiedyś w tej cudownej firmie. Takiego bajzlu to chyba nigdzie nie ma jak tam. Nigdy więcej.

Odpowiedz

16. ~xxcc
0

2018-02-19 18:17:58

Paolo ciesz się że w ogóle przyjęła Ci ta rezygnację, bo jak pracowałem w play to co drugiej nawet nie przyjmowałem tylko mówiłem że nie działa internet...albo system. Chcesz rezygnować to idź na pocztę i wysyłaj.Jak same dziadki przychodziły i trzeba było doładować to tez dziwne bo ja bym pewnie ich wygonil też. Nie rozumiem jak można brać telefon klienta aby później oskarżył ze mu ktoś popsuł. A tak to pewnie schodzilo. Nie ma co się dziwić.Jak już ktoś przychodzi rezygnować to w 90 procentach szkoda strzepic język bo i tak co to da. Są klienci którzy zawsze godzą się na to samo i takim warto czasami dać jakiś voucher a tych co rezygnują to wypad. Jak w ogóle śmie taki głowę zawracac, przecież sprzedawca nic nie ma z rezygnacji . Jakby mógł to by dostał kopa w d.. e.

Odpowiedz