DAJ CYNK

Podsumowanie tygodnia: 22 - 28 czerwca

28.06.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2919

Ważne 1

1

Największym zainteresowaniem wśród newsów mijającego tygodnia cieszyła wiadomość o nowej ofercie Neostrady. Dzięki obniżce cen łącze 80 Mb/s dostać można już za 39,90 zł.

Największym zainteresowaniem wśród newsów mijającego tygodnia cieszyła wiadomość o nowej ofercie Neostrady. Dzięki obniżce cen łącze 80 Mb/s dostać można już za 39,90 zł.

Jak nietrudno się domyślić, wymieniona wyżej taryfa nie uwzględnia opłaty za utrzymanie łącza wynoszącej 29,24 zł. Opłata ta nie jest pobierana jeśli klient korzysta z usług telefonii stacjonarnej. Mimo wszystko znaczny spadek cen taryf powinien cieszyć, szczególnie że oprócz tego Orange proponuje jako dodatek Smart Plany o obniżonej o 30 zł opłacie abonamentowej.

Zobacz: Orange: Nowa Neostrada
Zobacz: Orange wprowadza Smart Plan Open
Zobacz: Jabczyński o opłacie za utrzymanie łącza

Mieszane uczucia wśród Czytelników TELEPOLIS.PL przyniosła promocja doładowań Play z okazji... dnia przytulania. Formuła promocji nie różniła się od wielu ją poprzedzających, a bonusy typu 60 MB transferu przy doładowaniu za 25 zł zostały wykpione w komentarzach.

Zobacz: Promocja doładowań na dzień przytulania w Play

Jak dowiedział się TELEPOLIS.PL, czterej operatorzy uniknęli łącznie 113 mln zł kary nałożonej przez UOKiK za zmowę przy mobilnej telewizji. Przypomnijmy, że kara została nałożona pod koniec listopada 2011 roku za blokowanie rozwoju technologii mobilnej telewizji.

Zobacz: Sąd uchylił operatorom karę UOKiK za zmowę przy mobilnej telewizji

Najciekawszych ofert w mijającym tygodniu szukać należało za oceanem. Amerykański T-Mobile zaproponował swoim klientom bezpłatną wymianę telefonu nawet sześć razy w czasie 18-miesięcznej umowy. Za każdym razem klient otrzymuje nowy telefon, w tym może wybrać nawet najdroższe modele, które właśnie weszły do sprzedaży.

Zobacz: T-Mobile: Wymień smartfon za darmo nawet 3 razy w roku!

Źródło tekstu: wł

Tagi: telepolis.pl
Komentarze
Zaloguj się
23. wlo
0

2015-06-29 22:37:30

toms... Zapewne nie, ale jak ktoś jest wkurzony, to codziennie w telewizji są pokazywane przykłady jak można rozładować wkurzenie ;-) Na molocha nic się nie poiradzi. Tylko konkurencja. A co robi konkurencja? Ma w *** prowincję, w tym taki powiatowy Sieradz, o którym łaskawie wspomniałeś. Mówisz mikrofiremki... Niech ściągną kasy - są inwestorzy, którzy chętnie wyłożą na dobre rentowne inwestycje kasę. A może niech pomyślą o konsolidacji jakiejś?

Odpowiedz

22. toms
1

2015-06-29 21:55:48

wlo - Polska nie zaczyna i nie kończy na Sieradzu, naprawdę. Uwierz, że gdzie indziej jest inaczej, tzn ludzie wkurzeni rozpasaniem molocha zwanego TP czy Orange, któremu nie chce się odejść na 900 osobową dzielnicę włóknem światłowodowym, pomimo istniejącej światłowodowej magistrali, organizują alternatywnych dostawców naprawdę szybkiego światłowodowego internetu. Te działania w skali kraju nie są spektakularne, jednak ciągle są podejmowane, ale wyjątkową bezczelnością z Twojej strony jest porównywanie inwestycji zasiedziałego od lat molocha z mikro firemkami. To tak jakby porównać Twój Sieradz z Nowym Jorkiem. ;-)

Odpowiedz

21. wlo
-1

2015-06-29 16:33:25

17 - kiedy budowaną? Przecież wszyscy narzekacie na jakość tych linii. Więc tak naprawdę są ale ich nie ma... Więc jaki problem zaproponować Netii budowę światłowodów - skoro Tepsie się nie opłaca, może Netii będzie się opłacało? W końcu za niską cenę każdy weźmie ich internet bez kosztów utrzymania łącza... Po co się kablami gdzie przy dobrej pogodzie 1 megabit pójdzie się męczyć?

Odpowiedz

20. tomunia
0

2015-06-29 16:27:30

@17: racja - do dziś pamietam jak w 1991 układaliśmy w czynie społecznym przewody, ale ludzie ze wsi byli tak zsolidaryzowani że w 1 dzień ręcznie zasypaliśmy kilometr kabli

Odpowiedz

19. ~
0

2015-06-29 14:51:49

18, a u mnie u u mojej rodziny jest inaczej. To firma decyduje o strategi inwestycyjnej i widać Orange uznało, że bardziej perspektywiczne są inwestycje w FTTH w miastach i dlatego budują na potęgę te sieci w miastach. Może z czasem zaczną i na wsiach ale nie oszukujmy się, że ktoś będzie budował 10-15km linii dosyłowej a poźniej dołączeniową żeby zasilić wioske 300mieszkańców.

Odpowiedz

0

2015-06-29 11:37:50

@14 UPC ma już najlepszy kawałek tortu, więc po co im więcej? To Orange straciło mnóstwo userów neo i to im powinno najbardziej zależeć na odnalezieniu swojego miejsca na rynku. A Netia to jest za cienka w uszach, choć coś tam robi. @13 Na moim osiedlu 2 kablówki, Noestrada, Netia, Inea, 2 operatorów z dobrym zasięgiem LTE i jedna lokalna radiówka i Aero2.. Podobnie jest u rodziny w innych miastach.

Odpowiedz

17. ~
0

2015-06-29 11:26:24

Do 14 Przecież nikt nie wchodzi gdzie budynki są daleko od siebie. Nikomu się nie opłaca ciągnąć kabla 15 i więcej kilometrów aby podłączyć 3 domy. A Orange ma sieć tanio kupioną, którą budowali ludzie w czynie społecznym za własną kasę.

Odpowiedz

2015-06-29 11:20:26

ciekawe oferty Orange

Odpowiedz

15. ~a ty wiesz??
0

2015-06-29 11:14:36

Do niedawna TPSA miała obowiązek na doprowadzenie internetu tam gdzie się nie opłaca. że wzgledy na ogólnodostępnych dostęp do internetu w tym informacji. Że względu na miano operatora państwowego i obowiązek zapewnienia dostępu do internetu. Problem pojawił się w cfanosci ORŻNIJ. Zamiast poszerzać infrastrukturę i budować stacje, taniej łatwiej i szybciej jest wepchnąć klientowi CDMA radiowe... co do ORŻNIJ to niezapominajcie o dzierżawie sprzętu. Bo kupowany .na własność nie ma wsparcia. więc niedziałające usługa nie nadaje się do reklamowania.... więc za braki w dostawie sygnału nie ma co tracić pieniądze na infoliniach starając się coś wywalczyć. więc koszt neo by działało to 39.99 za 1Mbps ,+ 29.73 UŁ + 10 dzierżawa... zaledwie 80PLN za osiągi do 10 realnie do 2. to w Plusie da się wziąć mobilke za 40 z BL w LTE . a po przekroczeniu do 3Mbps.... kpiną z strony ORŻNIJ !

Odpowiedz

14. ~
0

2015-06-29 10:57:21

12, to skoro tak jest jak piszesz, to dlaczego firmy typu Netia, UPC i tp. nie wchodzą do tych nowoczesnych wsi, gdzie ludzie są gotowi płacić słono za możliwość przyłącza?

Odpowiedz

13. ~
-1

2015-06-29 10:55:27

12, widać Orange ma inne zdanie i widzi sens w inwestycje FTTH w takich rejonach. Nie wiem skąd masz dane o min. 2 kablówkach w blokach, bo u mnie jest tylko UPC a inni nie są zainteresowani. Cena czyni cuda i jeżeli będzie ciekawy pakiet za 90zł to mają szansę.

Odpowiedz

2

2015-06-29 10:39:02

@10 Z tym, że na blokowiskach od dawna są już zasiedziałe co najmniej dwie kablówki plus jakieś internety radiowe. Pchanie się z neostradą na tak nasycony teren, to jak budowanie sklepiku przy dwóch supermarketach. Dzisiejsze wsie to nie są tylko zapyziałe chaty z lat 80-tych, ale coraz częściej bogate domy w ciasnej zabudowie, które są gotowe ponieść nawet słoną opłatę za możliwość przyłącza... byleby tylko mieć szybki net.

Odpowiedz

11. brejniawa
1

2015-06-29 09:47:39

Światłowody trzeba kłaść w całej Polsce!

Odpowiedz