DAJ CYNK

Podsumowanie konferencji Nokii na MWC 2011

13.02.2011

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4588

Ważne 0

0

Zakończyła się konferencja Nokii zorganizowana podczas Mobile World Congress 2011 w Barcelonie. Prezentujemy krótkie podsumowanie.

Zakończyła się konferencja Nokii zorganizowana podczas Mobile World Congress 2011 w Barcelonie. Prezentujemy krótkie podsumowanie.

Konferencja odbyła się w gotyckim budynku obok portu.Stephen Elop, prezes Nokii zaczął od wyjaśnień sensu umowy z Microsoftem. Według niego Windows Phone 7 to przyszłościowy system. Podkreślał także znaczenie usług jakie Nokia będzie sprzedawać klientom, dzięki nowemu systemowi. Dzięki partnerstwu z Microsoftem, Nokia staje się trzecim graczem na rynku mobilnym, zaraz za Apple i Google. Ma to zmienić cały rynek. Będzie to wojna ekosystemów..

Nokia nie jest w stanie określić kiedy pierwsze jej telefony z WP7 pojawią się na rynku, ale na pewno będzie to w 2011 r. Podczas konferencji nie pokazano żadnych prototypów. Nokia chce przejść w całości na nowy system, ale będzie to trwało dłuższy czas, ponieważ nie można zostawić bez wsparcia dotychczasowych użytkowników Symbiana.

Zapowiedziano dalsze ulepszanie Symbiana w tym roku. Zapowiedziano także pierwsze urządzenie z MeeGo w tym roku - na bieżąco prowadzone są rozmowy z Intelem w sprawie przyszłości tego systemu.

Prezes Nokii powiedział, że nie było rozmów z Microsoftem w sprawie przejęcia Nokii. Współpraca opiera się na partnerskim układzie, a rozmawiano o smartfonach i o kolejnym miliardzie komórek podłączonych do Internetu.

W naszym odczuciu zebrani dziennikarze opuszczali konferencję zawiedzeni. Podobne wrażenia były po konferencji Nokii na poprzednim MWC.

O ogłoszonej w piątek, 11. lutego, wspólnej strategii Nokii i Microsoftu pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się