DAJ CYNK

Poczta Polska obsłuży korespondencję sądową z pomocą "Mobilnego Listonosza"

29.02.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4793

Ważne 10

1

1 marca Poczta Polska rozpocznie realizację trzyletniego kontraktu na obsługę korespondencji sądowej. Od listopada firma testuje aplikację "Mobilny Listonosz", która będzie wykorzystywana na potrzeby obsługi korespondencji sądów, a w niedalekiej przyszłości stanie się platformą skupiającą wiele różnych usług Poczty Polskiej.

1 marca Poczta Polska rozpocznie realizację trzyletniego kontraktu na obsługę korespondencji sądowej. Od listopada firma testuje aplikację "Mobilny Listonosz", która będzie wykorzystywana na potrzeby obsługi korespondencji sądów, a w niedalekiej przyszłości stanie się platformą skupiającą wiele różnych usług Poczty Polskiej.

Poczta Polska szacuje, że w ciągu trzech lat obowiązywania kontraktu dostarczy m.in. ponad 170 mln listów poleconych nadanych przez sądy. Już od początku marca w obrębie 76% kodów adresowych na terenie Polski doręczanie przesyłek sądowych będzie odbywało się z wykorzystaniem tabletów i specjalnej aplikacji "Mobilny Listonosz".

Aplikacja jest przystosowana do wymogów Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczących Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Do końca sierpnia, zgodnie ze specyfikacją przetargową Poczta zapewni usługę EPO na obszarze 100% kodów adresowych.

Tablety pozwolą na świadczenie usług finansowych, przyjmowanie płatności za rachunki, sprzedaż usług ubezpieczeniowych i doręczanie przekazów pocztowych. Pracownicy Poczty będą mogli też w terenie pozyskiwać leady sprzedażowe, budować bazy danych z wykorzystaniem geotagowania, przeprowadzać badania marketingowe i przyjmować elektroniczne płatności. Urządzenia mobilne mają również usprawnić pracę i ułatwić zarządzanie firmą. Listonosze będą mogli pobierać dane przed wyjściem w rejon doręczeń oraz rozliczać się z pracy po jej zakończeniu.

Źródło tekstu: Poczta Polska

Komentarze
Zaloguj się
28. ~
0

2016-03-01 21:19:49

No to listonosze dostaną popalić. Już teraz się nie wyrabiają, bo rejony wielkie, a ich mało. No chyba, że ilość etatów wzrośnie. Ja sądówki odbierałem w monopolowo-spożywczym. Wątpliwa przyjemność. A ten chuch dookoła. Miód malina. Za to na poczcie teraz kolejki są gigantyczne. Przy sądówkach to będzie koszmar.

Odpowiedz

27. ~Pocztowiec
0

2016-03-01 09:14:12

@8Z tego co się orientuję to listonosze w pierwszej fazie dostali takie urządzenia HP Pro 408 G1

Odpowiedz

26. ~Zenobiusz
0

2016-02-29 23:19:49

@21 Pamietam jak kilka lat temu swiateczne kartki z zyczeniami z Katowic do DG ( okolo 15 km ) szly 3 tygodnie ( od 10 grudnia do 28 grudnia i 14 grudnia do 5 stycznia ) . A co do podwyzek to ostatnio tez w PP podrozaly wplaty z 3 zl na 3.5

Odpowiedz

25. ~Jan
1

2016-02-29 21:55:10

Mnie poczta wogole nie dorecza przesylek tylko wrzuca awizo wiec przenioslem sie do paczkomatow

Odpowiedz

24. jedrek
1

2016-02-29 20:57:47

@19 za to Poczta Polska dostarcza pod same drzwi... w snach. Zatrudniają studentów na umowę zlecenie i taki jeden głuptas-dostarczyciel nie zakuma, że szybciej jest zadzwonić domofonem w bloku i upewnić się, że ktoś jest i mu dostarczyć osobiście niż wypisywać awizo... A reklamacja ogólnopolska infolinia poczty takich durnych zachowań z fikcyjną nieobecnością domownika (mimo, że człowiek płaci za dostarczenie przesyłki i odebranie jej w swoich drzwiach domu) nie tępi i twierdzą, że to nie ich biznes tylko urzędu który obsługuje dany rejon - więc infolinia zrobiona dla pracowników poczty a nie klienta chcącego reklamować denne usługi, a do podpadniętego urzędu możesz sobie dzwonić pół dnia i tak nikt nie odbierze - od razu widać, że tam głęboki PRL ma się w najlepsze. Poczta Polska do zaorania!

Odpowiedz

23. ~Mi
1

2016-02-29 19:54:52

Likwidują skrzynki pocztowe, więc zamiast potanieć bo już nie muszą jeździć po te listy do skrzynek, tylko każdy musi zawieść na pocztę aby nadać to jeszcze drożeją te listy zwykłe.

Odpowiedz

22. ~pabloki
1

2016-02-29 19:28:54

@21 bo dla poleconych jest parametr d+4 czyli dzień nadania + 4 dni robocze. tak mi na poczcie powiedziano. ponadto poinformowano że dla listów priorytetów poczta już nie gwarantuje 24 godzin na doręczenie bo jest inna usługa która to gwarantuje ale kosztuje ho ho ho.

Odpowiedz

21. ~root
1

2016-02-29 19:19:41

Pocztę pogrąża czas dostarczenia przesyłek.List polecony z Katowic do Chorzowa "szedł" 5dni w tym 2 dni weekendowe - skandal.

Odpowiedz

20. ~Poli
1

2016-02-29 17:56:51

@17: jasne, a podwyżka najmniejszej paczki o 38% jest ok?

Odpowiedz

19. ~Z1
-2

2016-02-29 17:51:31

Poprzednia firma co doręczała w cudzysłowiu listy urzędowe !!! / brak mi na tą firmę cenzuralnych słów ( zostawiali tylko aviza w skrzynce , a listy się odbierało z kiosku, spożywczaka , skok itp !!!) . Mam nadzieję że Poczta Polska będzie sprawniejsza niż poprzednia firma która wygrała przetarg kilka lat temu!

Odpowiedz

18. ~
2

2016-02-29 17:23:59

@17Dobrze że kurierce opłaca się wozić za 10zł brutto po podpisaniu umowy, a przez pośrednika po 13zł brutto.Odpada stanie 30minut w kolejkach i wycieczki na poczte.

Odpowiedz

17. Maxcio
-2

2016-02-29 17:17:14

#15. Ty musisz żyć w matrixie. Paczkowe usługi powszechne kosztowały tyle samo przez 7 lat. 7 lat to ciągłe podwyżki?

Odpowiedz

16. degamo
1

2016-02-29 16:45:52

@upKtoś policzył na zimno i się okazało, że mają kontrakt który wykonają charytatywnie. Teraz zaczyna się panika i szukanie kasy.

Odpowiedz

15. ~sksk
1

2016-02-29 16:33:32

Ciągle podwyżki, jak paliwo szło w górę to mieli wytłumaczenie, że musza podwyższać usługi bo koszty transportu drożeją, a jak paliwo spadło o ponad 1 zł na litrze to nic nie tanieje tylko nadal drożeje, więc jak to jest?

Odpowiedz