DAJ CYNK

Plus: wygodniejszy roaming w ofertach na kartę

16.09.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7133

Ważne 0

0

Od 17. września klienci prepaid sieci Plus będą mogli wykonywać połączenia głosowe za granicą w taki sam sposób jak w kraju - bez kodów USSD.

Od 17. września klienci prepaid sieci Plus będą mogli wykonywać połączenia głosowe za granicą w taki sam sposób jak w kraju - bez kodów USSD.

17. września dnia dla użytkowników Simplus, MixPlus, Sami Swoi i 36.6 włączony zostanie komercyjnie roaming w technologii CAMEL. Technologia CAMEL pozwala na wykonywanie połączeń głosowych w roamingu w sposób analogiczny jak w kraju, bez konieczności używania kodów USSD.

Konieczne jest oczywiście wpisanie przed numerem telefonu prefiksu państwa, do którego wykonujemy połączenie (do Polski 0048 lub +48). Usługa nie wymaga aktywacji i każdy użytkownik, który zaloguje się w sieci roamingowej mającej podpisaną odpowiednią umowę z Polkomtelem, będzie mógł z niej korzystać. Plus będzie wysyłał do tych użytkowników wiadomość powitalną informującą o możliwości dzwonienia bez kodów USSD.

Wykaz sieci, z którymi Polkomtel SA ma obecnie podpisaną umowę na świadczenie usługi roamingu w technologii CAMEL:



Cały czas trwają testy z innymi partnerami roamingowymi i lista sieci, w których będzie można wykonywać połączenia bez kodów USSD, będzie się sukcesywnie powiększać.

Przed wyjazdem za granicę należy aktywować usługę roamingu. Aby tego dokonać, należy mieć ważne konto oraz dodatni limit na koncie. Aktywacja usługi jest bezpłatna i następuje przez wpisanie w telefonie *101*11*01# i naciśnięcie przycisku "zadzwoń".

Źródło tekstu: Plus, wł

Komentarze
Zaloguj się
40. ~
0

2010-12-09 19:45:18

czy moze jest ktos kto wie

Odpowiedz

39. ~ja
0

2010-12-09 19:44:11

jak doładowac komus kąto za granicą przez jakis kod smysem w heya

Odpowiedz

38. ~
0

2010-09-21 18:58:14

@36: Przecież w mBanku aktywacja też jest darmowa, a dzwonienie nie wymaga kodów USSD! A wakacyjna oferta rozmów do Polski z Chorwacji, Egiptu, USA i jeszcze kilku innych krajów po 69 gr/min, to już była wręcz rewelacja!

Odpowiedz

37. jojo
0

2010-09-21 14:30:44

36 - ale za to z minutowym (60/60) naliczaniem minuty rozmowy "gratis". ;-)

Odpowiedz

36. ~
0

2010-09-21 14:06:56

@35, Heyah ma jeszcze ciekawszą ofertę roamingową, bo na terenie całej UE i w przeciwieństwie do oferty mbank mobile- z darmową aktywacją i bez kodów USSD.

Odpowiedz

35. ~
0

2010-09-20 13:41:11

@33: Podczas tego rocznych wakacji, z karty mBanku w roamingu normalnie dzwoniłem, wybierając numer z książki telefonicznej w pamięci telefonu. Tylko Orange w Czechach wymagał wybierania kodu USSD.

Odpowiedz

34. ~aqq
0

2010-09-20 11:30:24

@33: Nieprawda, trzeba było wpisywać *111*48nrtel# Właśnie, a mBank mobile? Też chyba się na to załapie?

Odpowiedz

33. ~
0

2010-09-19 10:49:26

Nie rozumiem o co chodzi w tym newsie. Przecież zawsze tak było...

Odpowiedz

32. ~
0

2010-09-18 10:21:02

Największą wtopę z roamingiem to zalicza Orange w Czechach. Już kilkakrotnie w ubiegłych latach nie udawało mi się z Czech nigdzie dodzwonić, ale myślałem, że to jakaś chwilowa awaria, więc nie przykładałem do tego większej wagi. Aż w tym roku w Czechach zepsuł mi się samochód i MUSIAŁEM skorzystać z telefonu. Oczywiście w telefonie z kartą Orange jak zwykle dostałem komunikat, że nie jestem uprawniony do nawiązania połączenia, ręczna zmiana operatorów też nic nie dawała. Całe szczęście, że miałem ze sobą Playa, z którego bez problemu mogłem dzwonić. Po powrocie do kraju postanowiłem sprawę wyjaśnić i wówczas okazało się, że mając prepaida Orange i będąc w roamingu w Czechach, możemy dzwonić tylko i wyłącznie przy użyciu kodów USSD oraz callbacku!

Odpowiedz

31. ~
0

2010-09-16 22:59:32

@21: A pisał ktoś inaczej? Chodzi o to, że kiedyś można było mieć aktywną tylko jedną z dwóch usług - albo roaming, albo GPRS. Jeśli więc ktoś pyta "czy moge już dzwonić za granicą mając aktywny GPRS" to nie pyta czy działa GPRS za granicą tylko czy działa roaming jak się ma włączony GPRS. Czytanie ze zrozumieniem nie boli...

Odpowiedz

30. jojo
0

2010-09-16 22:08:33

impassive (29) - Dobrze, niepoprawnie się wyraziłem. Chodzi mi tak, o "Tani Roaming".

Odpowiedz

29. ~impassive
0

2010-09-16 21:49:43

25. Call back to jest CHYBA jak się korzysta z opcji "Tani roaming".

Odpowiedz

28. jojo
0

2010-09-16 20:42:24

Akwafan (27) - a ja gdzieś napisałem, że w Play trzeba używać jakichś kodów? Stwierdziłem jedynie, że to tez nie jest "normalne" (w sensie typowe) korzystanie z telefonu podczas roamingu. Jako "normalne" mam tu nam myśli oczywiście korzystanie takie jak np. w obrębie kraju.

Odpowiedz

27. Akwafan
0

2010-09-16 19:27:01

Do jojo @25 - Play w niektórych krajach udostępnia tzw. "Tani Roaming" i przed uzyskaniem połączenia system oddzwania, ale nie trzeba przy tym wprowadzać żadnych kodów! Miałem okazję tydzień temu intensywnie przetestować na Majorce pre-paid Play oraz Orange i muszę powiedzieć, że wszystko śmigało idealnie. W tym samym czasie mój kolega był ze swoim Simplusem w Egipcie i nie mógł wysyłać oraz odbierać MMS-ów, a także zadzwonić, gdyż nie radził sobie z tymi kodami, a mi w ubiegłym roku w Egipcie w Play nic nie sprawiało problemu... Roaming w Play Fresh testowałem już w kilku krajach i wszystko działało OK.

Odpowiedz