DAJ CYNK

Plus wdroży inteligentne opomiarowanie dla Energa-Operator

15.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3105

Ważne 1

0

Polkomtel zwyciężył w przetargu dla Energa-Operator i podpisał umowę na dostawę infrastruktury pośredniczącej oraz świadczenie usług transmisji danych w technologiach CDMA i 3GPP przy realizacji tak zwanego inteligentnego opomiarowania (AMI).

Polkomtel zwyciężył w przetargu dla Energa-Operator i podpisał umowę na dostawę infrastruktury pośredniczącej oraz świadczenie usług transmisji danych w technologiach CDMA i 3GPP przy realizacji tak zwanego inteligentnego opomiarowania (AMI).

Rozwiązanie oferowane przez Plusa opiera się na aplikacjach narzędziowych oraz transmisji danych przez dwie niezależne sieci zapewniające wysoką prędkość transferu oraz jej bezpieczeństwo. Równoległe zastosowanie zarówno technologii CDMA jak i 3GPP zwiększa niezawodność działania tego rozwiązania i umożliwia zdalny odczyt liczników energii elektrycznej.

System inteligentnego opomiarowania umożliwi w przyszłości kształtowanie modeli zapotrzebowania na energię elektryczną. Zastosowanie inteligentnych mierników przekazujących na bieżąco stan zużycia energii do systemu pozwala wytwórcom energii na większą elastyczność. Ułatwi kontrolę zużyciem energii w sieci, co zwiększa pewność dostaw i efektywność wykorzystywania zasobów. Pozwoli też przy pomocy odpowiednich taryf zachęcać klientów do bardziej świadomego korzystania z energii. To również mniejsze możliwości nadużyć, szybsza reakcja na awarie i łatwiejsze rozliczenia.

Systemy inteligentnego opomiarowania są już na świecie wprowadzane od lat. Włochy są pierwszym członkiem Unii Europejskiej, który wprowadził taki system powszechnie, także dla indywidualnych odbiorców. Natomiast w krajach takich jak Szwecja, Finlandia, Holandia i Francja system inteligentnego opomiarowania działa lub toczą się prace nad jego wdrożeniem.

Polkomtel już drugi raz został zwycięzcą przetargu organizowanego przez Energa-Operator. Podpisana między obu firmami umowa ma charakter ramowy i została zawarta na okres czterech lat.

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się
13. ~dr hab. S. Makal
0

2012-10-16 15:55:41

3GPP to najnowszy standard firmy polkomtel, następna standardu 3.9 LTE, jeżeli tak nie jest zatańczę dancehall''a w miniówce

Odpowiedz

12. ~Nikt
0

2012-10-16 14:05:43

A co to jest technologia 3GPP? :) Trzecia Generacja Produktów Polkomtelu?

Odpowiedz

11. ~
0

2012-10-16 10:15:15

@10 Nic nie będę im wysyłał sami mają mi wystawiać faktury... do tego wszystkiego mam na swoim terenie 2 słupy....

Odpowiedz

10. ~dt
0

2012-10-16 10:04:30

@6 - juz teraz mozesz placic za rzeczywiste zuzycie bez prognozowania. Wypelnij wniosek o mozliwosc Rzeczywistego Rozliczenia. Dostaniesz dostep do eBok i tam sam podajesz zuzycie. Korzystam i bardzo sobie chwale to rozwiazanie. Sam decyduje czy podac po 30 dniach czy dolozyc jeszcze kilka. Przed eBok korzystalem z podawania odczytow przez sms.

Odpowiedz

9. ~
0

2012-10-15 21:49:07

Żeście się uparli na te karty sim :) Gaz-Pol korzysta już z takiego rozwiązania wszytko poplombowane i nie da się wyjąć karty :))))))

Odpowiedz

8. ~tiger93
0

2012-10-15 21:45:18

Jeszcze dodam. http://www.bluemonitor.ro/files4download_en/Catalogue_ADD.pdf strona 5 PDF`a jak byk że model NP71E.1 ma modem PLC S-FSK i OFDM a moduł GSM to tylko opcja. To na co sieć pod PLC przygotowywali ? Nie wiem. Ja tam zawsze miałem odczyt licznika co dwa miesiące, bez prognoz.

Odpowiedz

7. ~tiger93
0

2012-10-15 21:37:50

Odczyt via GSM ? W tych nowych licznikach nie widziałem opcji włożenia karty SIM. Mam na myśli takie liczniki TMatic http://obrazki.elektroda.net/72_1332871510.jpg Stawiam, że to odczyt przez PLC a na trafostacjach 15/0.4 kV są odbiorniki PLC na szynach nn. Ale liczniki takie szare mają na wierzchu łatwo otwieralną klapaczkę gdzie siedzi moduł GSM i stosuje je się w szafkach pomiarowych oświetlenia ulicznego.

Odpowiedz

6. ~
0

2012-10-15 17:33:15

@4 Oczywiście że się przełożą na mój rachunek będę płacił co miesiąc za zużytą energię a nie 3miesięczne prognozy :)

Odpowiedz

5. ~
0

2012-10-15 17:14:59

ciekawe jest tylko jedno :) Ilu wyciagnie karte i bedzie uzywac internetu ;d najlepsze przypadki byly w australi haha

Odpowiedz

4. ~
0

2012-10-15 16:35:02

@3 = powiedz, czy fakt takiego zdalnego odczytu przełoży się na obniżenie twojego rachunku? Na poprawę stabilności sieci energetycznej i mniejszą liczbę awarii? Nie. Przy przychodach firm energetycznych takie koszty to pikuś i jedynym "namacalnym" efektem będą kolejni bezrobotni. Czy tak ciężko okazywać społeczną postawę i o ile coś nie jest dla mnie obciążeniem, a daje komuś pracę, stosować to coś? Ja sam jak nie muszę i nie ponosze dodatkowych kosztów korzystam z papierowych wyciągów (nie wmawiać mi pseudoekologii), w supermarkecie o ile mi się nie spieszy omijam kasy automatyczne... Takie miejsca pracy są potrzebne.

Odpowiedz

3. ~wojciech
-1

2012-10-15 16:19:53

omfg... a co w nich takiego ''inteligentnego''?! kolejny raz głupio używa się określenia... @3 no tak - zatrudniajmy ludzi do przenoszenia kamieni i kopania w ziemi bo przecież używanie ciężarówek i koparek to zuo i pozbawia rzesze ludzi pracy!

Odpowiedz