DAJ CYNK

Plus przeprowadził testy LTE-Advanced

06.11.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6411

Ważne 10

4

Plus, jako pierwszy operator w Polsce, z sukcesem przeprowadził testy przesyłania danych z prędkością 300 Mb/s. Wykonano je w technologii LTE-Advanced.

Plus, jako pierwszy operator w Polsce, z sukcesem przeprowadził testy przesyłania danych z prędkością 300 Mb/s. Wykonano je w technologii LTE-Advanced dzięki połączeniu pasm w dwóch częstotliwościach - 1800 MHz i 2600 MHz. Testy zrealizowano we współpracy z firmą Ericsson. Przeprowadzona przez sieć Plus próba pokazała z jaką prędkością można dostarczać dane dzięki połączonym częstotliwościom nośnym w standardzie LTE.

Prędkość pobierania 300 Mb/s została uzyskana przy wykorzystaniu agregacji dwóch częstotliwości nośnych 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 MHz oraz 2600 MHz. W jej realizacji wykorzystano oprogramowanie LTE-Advanced Carrier Aggregation stworzone przez firmę Ericsson.

Przeprowadzone testy 300 Mb/s w pasmach 1800 i 2600 MHz mają na celu nie tylko pokaz hipotetycznych możliwości, jakie daje technologia. Spośród wielu możliwych rozwiązań opartych na agregacji pasm, Plus udanie przetestował to, które jest możliwe do zaoferowania na sprzęcie już dostępnym w sklepie i ofercie operatora.

Plus po raz kolejny udowadnia, że śmiało sięga po nowe rozwiązania i jest nie tylko liderem technologii LTE, ale również wyznacza trendy i standardy usług internetowych w naszym kraju - powiedział Tobias Solorz, Prezes Zarządu Polkomtelu.

Testy zaawansowanej technologii są niezbędnym elementem naszej strategii rozwoju sieci, który potwierdza naszą gotowość do zapewniania najbardziej niezawodnego i szybkiego transferu danych - powiedział Oliver Kanzi, prezes firmy Ericsson w Polsce.
Agregacja nośnych pozwala na uzyskanie większych prędkości transmisji danych, niż podczas korzystania z jednej nośnej. Pierwszych komercyjnych wdrożeń tej technologii można się spodziewać po zakończeniu aukcji i zbudowaniu sieci 800 i 2600 MHz - dodaje Kanzi.

Źródło tekstu: Plus

Tagi: LTE-A plus
Komentarze
Zaloguj się
50. ~
1

2014-11-08 11:05:37

@49nie mówię, że Orange powinien mieć gorsze warunki tylko skoro korzystają wspólnie z jednego pasma to wyniki MUSZĄ być takie same bez względu czy jest więcej użytkowników Orange czy T-mobile, ponieważ sygnał dla obu sieci jest nadawany z jednej anteny bez podziału na 2 operatorów i tym bardziej zasięg powinien być jednakowy. strona też nie do końca działa. kolejność sieci przy pierwszym ustawieniu: > a po odświeżeniu:

Odpowiedz

49. ~rfbo
-1

2014-11-08 10:49:02

@48Nie wiem gdzie znalazłeś, że Orange ma lepsze wyniki i to na dodatek w jakości sygnału :) Thr zależy także od obciążenia sieci, może było mniej użytkowników w Orange niż w T-Mob stąd różnice? Sprawdzałeś drive test czy apa? Odnośnie mierzenia LTE jako NetWorks - czytałeś misję rfbenchmark? - "poprawa świadomości konsumentów" - bez sensu jest mierzenie w taki sposób, ponieważ każda sieć używa własnego cora, tylko pasmo wykorzystują wspólnie, więc prękości zależą też od ustawień sieci, a nie tylko samego radia. Użytkownikowi który ma dylemat jaką sieć wybrać informacja o pomiarze LTE NetWorks! jest bezwartościowa, byłoby to uogólnienie. Któremuś z telkomów by się opłacało - nie ma lepszego i gorszego, niezależne od różnych ustawień sieci itp. Na koniec pytanie: jeśli Orange i T-Mob wykorzystują wspólnie LTE 1800 należące do T-Mob (nie za darmo!) , to wg Ciebie oznacz to, iż Orange musowo ma mieć gorsze wyniki od T-mob w LTE? Dziwne

Odpowiedz

48. ~
1

2014-11-07 20:56:58

@46no bo rfbenchmark to ma tak dokładnie wyniki, że się okazuje, że LTE Orange jest lepsze od T-mobile pod względem prędkości i przede wszystkim jakości sygnału, mimo że Orange działa na paśmie T-mobile i korzysta tak jakby z roamingu LTE i płaci za to T-mobile/''owi. mogliby przynajmniej badać to LTE jako NetWorkS! a nie dwie osobne sieci, bo się ośmieszają.

Odpowiedz

47. ~Punk
0

2014-11-07 19:44:59

Nie wiem jak inni mają z Power LTE, ale u mnie przy nadajniku oddalonego 10 km od mojego zamieszkania mam takie wyniki:Do ~Camillo może zmień operatora na innego, albo odrazu też przy okazji swojego lekarza bo ten cię kłamie i nie leczy.Obstawiam że przy LTE - A max będzie koło 50 Mbps lub 100 Mbps bo w Polsce masa klientów leci na torentach i zapycha łącze.

Odpowiedz

46. ~radio_Teddy
-1

2014-11-07 15:00:08

W testach 300 Mbps, dobrze, że w artykule ktoś dodał "hipotetyczne możliwości", bo w realnym świecie nie ma szans. Jak użytkownicy dociążą sieć to oby 50 było. Teraz jest superszybki internet w Plusie 150Mbps... hmm, ciekawe gdzie? Pojawił się dzisiaj raport z Górnego Śląska na RFBenchmark.PL, średnia prędkość internetu w Plusie nie przekroczyła 30Mbps, a w Play to połowa GOP/''u nie miała LTE ;). Także takie testy to powinny być pokazywane studentom na laboratorium, że tak można, ale tylko w laboratorium, bo w praktyce jest inaczej. Ciekawe czy przy 300Mpbs też dodadzą maczkiem, że mogą ograniczyć DL do 32 Kbps bo ktoś ma za dobre warunki radiowe i korzysta z tego :)

Odpowiedz

45. ~Roman
-1

2014-11-06 22:06:29

Inny problem to wewnętrzny transfer na tabletach i smartfonach. Jeśli masz wewnętrzny RAM szybki 100MB/s i kartę SD: UHS lub klasy 10 to upraszczając będąc w zasięgu LTE 300MB/s twój max transfer ogranicza twoje urządzenie, przez chwilę masz 100MB/s aż do zapełnienia RAM-u a potem zapychasz kartę SD z prędkością 10Mb/s. Niektórzy narzekają na prędkości ale one wynikają z ograniczeń sprzętu klienta a nie możliwości technologii. Dlatego Samsung w swych Galaxy z LTE dawał 1GB RAM więcej byt transfer LTE obsłużyć na większych prędkościach. Pytanie jak pojawi się dostępne LTE 300MB/s to nowej generacji RAM musi być w komórkach, bo na dziś to on ogranicza transfer

Odpowiedz

44. kwistas
1

2014-11-06 20:44:11

Zapomniałem dodać, że nie warto porównywać zasięgu do innych krajów, bo u nas normy są strasznie wyśrubowane i stacje chodzą na naprawdę małej mocy, chyba najmniejszej w całej Europie.

Odpowiedz

43. kwistas
1

2014-11-06 20:41:45

Technologia LTE nie będzie miała dobrego zasięgu, NIEZALEŻNIE OD OPERATORA chyba, że na 800Mhz to ruszy i będzie miało odpowiedni zapas kanałów. 3G też by miało marny zasięg, ale sytuację uratowało 900Mhz. Aktualnie Plus ma praktycznie na każdej stacji uruchomione LTE (są wyjątki w miejscach gdzie się nie opłaca), ale lata to na 1800Mhz i efekcie na zewnątrz zasięg jest max 3-5km od stacji w budynkach zmniejsza się zasięg o połowę.

Odpowiedz

42. ~obiektywny
1

2014-11-06 20:30:36

Plus do tej pory nie ogarnął swojej oferty Power LTE, a już bierze się za bicie kolejnych rekordów. Prędkości rewelacyjne, tylko szkoda, że cały czas konsultanci wprowadzają w błąd (no dobra, nazwijmy rzecz po imieniu - kłamią), że w najwyższym abonamencie nie ma limitów. I w ten sposób nabierają kolejnych chętnych. I co komu po prędkości 50 (najczęściej)-100 (wyjątki) czy w przyszłości 300 mbit, skoro limit jest w najlepszym razie po 30 + 10 GB. A filmy na YT przy takim łączu z automatu odpalają się w 1080p i te 30 GB zniknie w okamgnieniu. A potem w takim oszukańczym Power LTE mamy limit najpierw 20 mbit (to dla szczęśliwców), 10, 5, 1 mbit.. Na końcu czeka 0,5 mbit oraz 32 kbit. Tak więc, czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć, po co komu 300 mbit, skoro a) na komórkach czy tabletach o kant kuli potłuc taką prędkość, bo przy www powyżej 10 mbit nie ma żadnej różnicy, na YT powyżej 30 mbit, b) przy traktowaniu tako internet domowy (a tak był reklamowany Power LTE) momentalnie przekroczymy pakiet maksymalny.Dla jasności - taki Play również ma limity, ale a) jest to wyraźnie zapisane w regulaminie - po 100 GB, a nie jak w Plusie uznaniowo włączy się FUP, ale nie wiadomo kiedy b) po przekroczeniu mamy 2 mbit, a nie 32 kbit.

Odpowiedz

41. ~Maciek
1

2014-11-06 20:09:04

Dla korzystających z sieci na pewno dobra nowina. A Plus jak Plus - pozycji lidera LTE oddawać nie zamierza.

Odpowiedz

40. ~halo tumoku
0

2014-11-06 19:40:19

Camillllo opiszemy swój problem dogłębnie. q nie wklejaj tych samych bzdur.

Odpowiedz

39. ~Camillo
1

2014-11-06 14:38:59

@38 tego PLUS to możesz na księżyc zabrać i rakietą wystrzelić razem z jego tym srej LTE-A.Nie będę miał do niego zaufania dopóki mi podstawowego zasięgu GSM nie zrobią.Bo w dużym mieście zasięg mam wyjeżdżam 1 km za miasto zasięg kończy, a ty mi ty o srej LTE.Orange i T-Mobile mają o wiele lepszą technologię i po drugie NetWorks!, Play ma roamaning i zasięg wszystkich sieci,a PLUS co ma wielkie g.........czyli nic,nawet zasięgu podstawowego GSM BRAK i zasłania swoim mobilnym srej-LTE ograniczeniami ...........!!!!!!!

Odpowiedz

38. ~juhu hu
0

2014-11-06 14:30:13

Camillllo umowa na 10lat ? Czy przedłużasz choć wiesz że nie masz zasięgu? LTE-A to ruch który ma pokazać przewagę. PLK jako Lider technologi pokazuje różnice między W4. PLK testuje LTE-A, Play buduje nadajniki i używa brandu LTE do niższej technologi. Orange i T-Mobile są w fazie testów na żywym organizmie, czyli testów na nas technologi LTE.

Odpowiedz

37. ~Camillo
1

2014-11-06 14:13:19

Będziecie zimą z PLUS w kaloszach chodzić, niech najpierw ludziom pożądnie porobią sieć i zasięg podstawowy GSM i UMTS, gdzie nie ma, a potem biorą za swoje nic nie warte srejLTE i srej LTE-A, bo NEOSTRADA i tak te mobilne badziestwo bije na pęczki , bo leci kablem, a nie powietrzem temu jest szybsza i sprawniejsza i po drugie najważniejsze jest bez ograniczeń i tańsza!!!!!A tu ludzie tego PLUS nawet podstawowego zasięgu GSM nie mają na miejscowości ADAMOWO, ADAMOWO-ZASTAWA, RADZIWIŁŁÓWKA, MĘTNA, WILANOWO, wszystko gmina Mielnik nad Bugiem, powiat Siemiatycze, woj. podlaskie i najpierw to ludziom niech zrobią, żeby zapewnić łączność ze światem ,a potem niech za swoje LTE biorą, bo nigdy nic pożądnie nie zrobią i nie skończą, a nie olewają mniejsze miejscowości troszkę dalej oddalone od miast lub położone przy granicy ,czy na kresach wschodnich!!!!!!!!!

Odpowiedz

36. ~pabloki
0

2014-11-06 14:11:27

testy testami, jak ju,z napisano gdzie jest to 150 Mbps.... #35 dobrze rozumie tylko co z tego. dla sieci liczy sie kasa , dochód z klienta a nie to by miał dużą prędkosć łącza.

Odpowiedz