DAJ CYNK

Plus partnerem technologicznym akcji „Bądź przy mnie”

msnet

Wydarzenia

Plus partner technologiczny akcja Bądź przy mnie

Operator sieci Plus został partnerem technologicznym akcji Bądź przy mnie – wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu COVID-19. Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie zaprasza szpitale do udziału w tym ogólnopolskim programie.

Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie (PTODM), we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Polską Radą Ekumeniczną, pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta realizuje ogólnopolski program „Bądź przy mnie – wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu COVID-19”.

Celem programu jest zapewnienie, aby chorzy na COVID-19 nie byli samotni w szpitalu, zwłaszcza w okresie zagrożenia życia, bezradności i umierania i aby nikt nie był pozbawiony opieki duchowej właśnie wtedy, gdy najbardziej jej potrzebuje.

– powiedziała prof. Małgorzata Krajnik, Prezes PTODM

Do udziału w programie zostały zaproszone wszystkie szpitale publiczne. W celu umożliwienia chorym na COVID-19, szczególnie niesamodzielnym, w stanie ciężkim lub w stanie zagrożenia życia, wirtualnego kontaktu z osobami bliskimi, w ramach pierwszej części programu („Porozmawiaj ze mną”) zostaną szpitalom uczestniczącym w programie dostarczone smartfony z pakietem darmowych rozmów i transmisji danych.

Telefony oraz karty SIM przekazał bezpłatnie Polkomtel, operator sieci Plus z Grupy Polsat, która wraz z Zygmuntem Solorzem przeznaczyła na walkę z epidemią już około 50 mln złotych. Parterem, który zapewni na swój koszt dostarczenie przesyłek z telefonami do szpitali, jest FedEx Express, jedna z największych na świecie firm oferujących usługi przesyłek ekspresowych. 

W ramach drugiej części programu („Podnieś mnie na duchu”), PTODM zapewnia wsparcie w zakresie środków ochrony osobistej dla kapelanów.

Program nabiera szczególnego znaczenia wobec zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, które wielu chorych będzie musiało spędzić w szpitalu, w odizolowaniu od swoich bliskich. Więcej informacji można znaleźć na stronie ptodm.org.

Zobacz: Plus: VoLTE i VoWiFi od teraz dla wszystkich
Zobacz: Masz koronawirusa? Lepiej miej profil zaufany

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus

Przewiń w dół do następnego wpisu