DAJ CYNK

Plus: oszczędności i iPlus w technologii CDMA

17.06.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4822

Ważne 0

0

Po raz pierwszy od kilku lat operator sieci Plus przekaże akcjonariuszom nie cały zysk, ale 60% - mówi Jarosław Bauc, prezes telekomu. Według Rzeczpospolitej Plus zbiera gotówkę, bo szykuje się do przejęć.

Po raz pierwszy od kilku lat operator sieci Plus przekaże akcjonariuszom nie cały zysk, ale 60% - mówi Jarosław Bauc, prezes telekomu. Według Rzeczpospolitej Plus zbiera gotówkę, bo szykuje się do przejęć.

Przychody firmy to 7,7 mld zł, a zysk netto 980 mln zł. Dywidenda z komórkowej sieci wyniesie około 600 mln zł. Jak zastrzega prezes Bauc, część wypłaty właściciele firmy (m.in. KGHM, PKN Orlen i brytyjski Vodafone) otrzymali pod koniec 2009 roku w postaci zaliczki. według Bauca niższa dywidenda, to trudna sytuacja makroekonomiczna skłaniająca do oszczędzania. Analitycy w oszczędnościach doszukują się raczej kolejnych przejęć.

Prezes Polkomtelu ujawnił, że akcjonariusze przyjęli nową strategię spółki i ocenia, że w najbliższych latach strategie rozwoju Ery, Plusa i Orange będą się diametralnie różnić. W drugiej połowie roku wystartuje iPlus w technologii CDMA (co jest możliwe po przejęciu Nordiska).

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się
17. ~
0

2010-06-18 02:39:20

Olewają prepaidowców, ale widać jeszcze się nie muszą starać. Im więcej zacznie korzystać z innego opa tym prędzej "zmądrzeją".

Odpowiedz

16. ~ala
0

2010-06-17 15:14:43

czyli anteny "5w1" na każdym PLusie :)

Odpowiedz

15. wojtek115
0

2010-06-17 14:56:15

dobrze że się na to zdecydowali, bo na razie to trochę tracili w stosunku do Orange( Free), która na CDMA działa już jakiś czas.

Odpowiedz

14. ~
0

2010-06-17 13:41:30

Simplusowiec ile miesięcznie wykorzystujesz MB? Nie sądziłem że będę kiedyś w tej samej sieci co ty ale nie ze względu na internet. Jednak nie ma to jak dobry mvno-od kilku lat. ziomek13

Odpowiedz

13. kwistas
0

2010-06-17 13:33:16

Niech poprawą ofertę pre-paid, post paid to ludzie przejdą z innych sieci, zysk się zwiększy i będzie po problemie, ale co tam ważna jest kasa, Bauc dąży powoli do sprzedania Plusa, a nie do jego sukcesu na rynku Polski.

Odpowiedz

12. ~PLANET
0

2010-06-17 13:06:25

Ciekawe, jakie beda modemy do tego... na potrojne pasmo ? :) (obslugujace 1) GPRS/EGPRS (EDGE), 3G/WCDMA/UMTS i HSPA (HSDPA + HSUPA) i jeszcze 2) HSPA+ (jakkolwiek to wyglada szczegolowo), a oprocz tego 3) CDMA ;) No nie wiem, nie wiem czy cos takiego bedzie w obiegu.

Odpowiedz

11. ~Drożdżu
-1

2010-06-17 11:21:41

mariusz9a Myślisz że koś w polkomtelu się przejmuje opiniami na telepolis czy jakimś innym portalu tam sie wszystko tak zmienia że sam tego nie ogarniam, dziś dana osoba zajmuje się reklamacjami jutro zupełnie czymś inny totalna zamota w tym polkomtelu:)

Odpowiedz

10. ~Max
1

2010-06-17 10:58:07

Ale z czym PLUS się pcha do CDMA, dwie nośne, z której jedna musi byc 1X (bo obligacje zapewnienia usług PMR) a druga to EVDO. 3 razy mniejsza pojemność dla danych niż Centertela (Orange)!!! No i jeszcze wiekszy problem z terminalami dla tego pasma...

Odpowiedz

9. ~blablabla
-1

2010-06-17 10:39:17

@wlo Nawet bardzo, bo oferty indywidualne voice w Plusie to padaczka w czystej postaci. Oferty data to inna para kaloszy i tu Plus jest naprawdę konkurencyjny. PS Wiem że chciałeś być złośliwy, ale Ci nie wyszło:P

Odpowiedz

8. wlo
-1

2010-06-17 10:34:22

~z - aż dziwne w tym kontekście, że ciągle tylu omamionych ludzi korzysta z Plusa...

Odpowiedz

7. ~galtom
0

2010-06-17 10:16:32

A co z pozyczka (obligacjami) na wyplate tejze dywidendy o ktorej byl news kilka dni temu? Jakos nie bardzo kumam.... najpierw obligacje zeby bylo z czego wyplacic niesistniejacy zysk (bo juz zostal wydany) a teraz info, ze byla zaliczka (myslimy, ze zarobimy to Wam wyplacamy) a wylplata zysku bedzie w 60%. To co z obligacjami?

Odpowiedz

6. ~z
0

2010-06-17 10:01:32

to tylko pokazuje jak bardzo zyskowny był do tej poty Plus i ja strzygł klientów... Inwestycje były pokrywane bieżącymi przychodami, stąd byłą pewność, że zysk można wypłacać bez większej szkody dla spółki. Najlepszą inwestycją, którą mógłby zrobić Plus byłaby zmiana Bauca, bo ten Pan sprawia wrażenie że dostał zlecenie sabotowania tej firmy. Co zrobić ,tak to jest w państwowo/kolesiowych firmach gdzie trafiają fachury z rozdania towarzysko/oartyjnego. Nikt mi nie powie, że np. okres urzędowania jako minister finansów mógł być dla kogokolwiek jakąkolwiek rekomendacją.

Odpowiedz

5. ~xevi
0

2010-06-17 10:00:00

Jakoś zbyt to enigmatyczne. tak jakby musiał cos powiedzieć, ale nie chciał nic szczerego zdradzić.

Odpowiedz

4. ~exSimplusowiec
0

2010-06-17 09:52:24

Ad.3 strategia Plusa to drogi transfer. W Gadu Air mam 2-4 razy tańsze pakiety internetowe.

Odpowiedz