DAJ CYNK

Plus ostrzega przed fałszywymi e-mailami

orson_dzi

Wydarzenia

Plaga ataków związanych z podszywaniem się pod operatorów nie ustępuje. W czerwcu fałszywe e-maile informujące o fakturze otrzymywali kliencie UPS i Vectry, w lipcu hakerzy podszywali się od Orange, a w sierpnia padło na Plusa.

Plaga ataków związanych z podszywaniem się pod operatorów nie ustępuje. W czerwcu fałszywe e-maile informujące o fakturze otrzymywali kliencie UPC i Vectry, w lipcu hakerzy podszywali się pod Orange, a w sierpnia padło na Plusa.

Szczegóły dotyczące wygląda i treści fałszywych wiadomości znajdują się w poniższym komunikacie prasowym.
Informujemy, że operator sieci Plus zarejestrował zgłoszenia od osób, które otrzymały wiadomości poczty elektronicznej będące próbą oszustwa. Wiadomości zatytułowane "Twoja Zielona faktura Plus nr: [EME/FAKTURA/........]" zawierają logo Plusa oraz informacje mające skłonić ich odbiorców do dokonania przelewu na wskazany na fakturze numer konta bankowego. Wiadomości te posiadają również załączniki, w których znajduje się potencjalnie szkodliwe oprogramowanie. Fałszywe wiadomości można rozpoznać poprzez to, że zawierają one załączniki o rozszerzeniach *exe i *zip (3 litery po ostatniej kropce w nazwie pliku). Operator sieci Plus wysyła wyłącznie e-faktury z plikami *pdf.

Informujemy odbiorców takich wiadomości, że Polkomtel Sp. z o.o. nie jest ich rzeczywistym nadawcą oraz, że nie zostały one wysłane z serwerów znajdujących się pod kontrolą naszej firmy. Przestrzegamy odbiorców takich wiadomości przed otwieraniem załączników oraz przed dokonywaniem płatności na podstawie tych wiadomości. Dla bezpieczeństwa taką wiadomość należy usunąć bez otwierania załączników, a na komputerze mieć zainstalowany aktualny program antywirusowy.


Zobacz: Orange ostrzega przed fałszywymi e-mailami
Zobacz: UPC i Vectra ostrzegają przed fałszywymi e-mailami z fakturą

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus, wł