DAJ CYNK

Plus oficjalnym partnerem wizyty Ojca Świętego

20.07.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 22

Ważne 9

9

Plus aktywnie wspomaga przygotowania do wizyty papieża Franciszka na Jasnej Górze w Częstochowie, a wraz z innymi operatorami również w Brzegach.

Plus aktywnie wspomaga przygotowania do wizyty papieża Franciszka na Jasnej Górze w Częstochowie, a wraz z innymi operatorami również w Brzegach.

Plus zapewni bezpłatny Internet na terenie Klasztoru na Jasnej Górze (routery Wi-Fi LTE zamontowane na czas ŚDM) dla uczestników mszy i pielgrzymów z całego świata. Zostanie między innymi ustawiona dodatkowa mobilna stacja bazowa oraz udostępnionych będzie kilkadziesiąt routerów Wi-Fi LTE wraz z kartami SIM LTE.

Wzmocniony zostanie również zasięg GSM, UMTS i LTE na terenie klasztoru. Ponadto sieć przygotuje dla 12 tys. wolontariuszy Drogi Neokatechumenalnej (opiekunowie grup pielgrzymów polskich i zagranicznych) specjalne startery JA+ Na Kartę pozwalające na darmowy nielimitowany kontakt pomiędzy sobą i innymi pielgrzymami.

Każdy opiekun grupy pielgrzymów otrzyma za darmo dedykowany starter, w ramach którego dostanie rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich polskich sieci komórkowych oraz 11 GB Internetu. Ponadto wolontariusze zostaną wyposażeni w koszulki przygotowane przez Polkomtel na Światowe Dni Młodzieży.

Na lotnisku Pobiednik Wielki pod Krakowem przygotowywane jest pole namiotowe dla około 80-90 tysięcy pielgrzymów z całego świata. Również tutaj Plus zapewni wsparcie łączności za pomocą dodatkowej stacji GSM/UMTS/LTE oraz dostarczy karty SIM LTE do kilkudziesięciu routerów Wi-Fi LTE.

W Brzegach, gdzie jest zaplanowane główne spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą, Polkomtel wspólnie z trzema pozostałymi głównymi operatorami wystawi dziesięć tymczasowych wież mobilnych, których zadaniem będzie wsparcie łączności i zasięgu mobilnego dla uczestników mszy. Brzegi są miejscem, gdzie wszyscy czterej najważniejsi operatorzy telekomunikacyjni współpracują, aby w możliwie jak największym stopniu usprawnić łączność dla pielgrzymów.

Dodatkowe dwie tymczasowe stacje bazowe będą postawione również na Błoniach Krakowskich - wieże te dostarcza inny główny operator komórkowy w Polsce - czytamy w komunikacie.

Ponadto Telewizja Polsat zajmie się relacją z wizyty Ojca Świętego, z transmisjami z Jasnej Góry, Brzegów, jak i Krakowa, a także będzie transmitowała na swojej antenie koncert związany ze Światowymi Dniami Młodzieży, który odbędzie się 21 lipca (czwartek) na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Zobacz: Darmowa Nawigacja Orange na czas ŚDM

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się