DAJ CYNK

Plus GSM komerycjnie uruchamia usługi w sieci 3G

02.09.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 1

0

Od 2 września bieżącego roku zarówno abonenci sieci Plus GSM, jak i użytkownicy Simplus i mixPlus jako pierwsi i jedyni w kraju będą mieli możliwość korzystania z pełnego zakresu usług, jakie oferują zaawansowane technologie telefonii komórkowej łącznie z technologią UMTS.

Od 2 września bieżącego roku zarówno abonenci sieci Plus GSM, jak i użytkownicy Simplus i mixPlus jako pierwsi i jedyni w kraju będą mieli możliwość korzystania z pełnego zakresu usług, jakie oferują zaawansowane technologie telefonii komórkowej łącznie z technologią UMTS.

Videorozmowy, połączenia głosowe, błyskawiczny dostęp do usług multimedialnych oraz transmisja danych z prędkością do 384 kb/s to nowy standard telefonii mobilnej w Polsce, który tradycyjnie już wyznacza sieć Plus GSM.

Plus GSM jako pierwszy na polskim rynku przedstawia kompletną propozycję zaawansowanych usług nowej generacji, wraz z terminalami i przyjaznymi dla użytkownika taryfami. Technologie stanowią jedynie medium umożliwiające korzystanie z usług. Wśród nich UMTS jest technologią o największych możliwościach, pożądaną przez najbardziej wymagających użytkowników, ale i najkosztowniejszą. Łączna implementacja dwóch najbardziej zaawansowanych technologii EDGE i UMTS ma na celu poszerzenie kręgu użytkowników usług trzeciej generacji – powiedział Jarosław Pachowski, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel SA. Do atrakcyjnego pakietu oferowanych przez nas usług dołączają długo oczekiwane przez wszystkich usługi telefonii trzeciej generacji. Dzięki implementacji UMTS-u zyskaliśmy dodatkowe narzędzie umożliwiające rozszerzenie kompleksowych mobilnych rozwiązań dla biznesu oraz atrakcyjnych multimedialnych usług dla klientów indywidualnych.

Główne zalety uzupełnienia transmisji EDGE i GPRS technologią UMTS to możliwość realizacji videorozmów, transmisji danych z prędkością do 384 kb/s – ponad dziesięciokrotnie szybszą niż w przypadku tradycyjnej transmisji danych przy użyciu zwykłego modemu w sieciach stacjonarnych. To także nowa, zdecydowanie wyższa jakość vidoestreamingu (przekaz wideo) oraz szybki dostęp do Internetu i intranetów (sieci lokalne).

Plus GSM nie pobiera od klientów żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z telefonii 3G - wykonywanie wszelkich połączeń, czy to głosowych, czy opartych na transmisji danych przy wykorzystaniu technologii UMTS, jest taryfikowane zgodnie z aktualnym planem cenowym klienta. Usługi oferowane są w sposób przyjazny dla klienta. Sieć umożliwia płynne przechodzenie z jednej technologii do drugiej w sposób niezauważalny dla użytkownika, w zależności od jego potrzeb.

2 września br. operator sieci wprowadza nowe taryfy i pakiety transmisji danych UMTS/EDGE/GPRS dla klientów indywidualnych i biznesowych. Taryfy te mogą również służyć jako uzupełnienie dotychczasowej oferty sieci Plus GSM. Taryfy w wersji promocyjnej mają konstrukcję jak poniżej:

Taryfa

Klienci indywidualni

Klienci biznesowi

Internet 49

Internet 99

Internet 49

Internet 99

Opłata miesięczna

49 zł

99 zł

49 zł

99 zł

MB (poza szczytem)

100

200

100

200

MB (w szczycie)

100 kB (poza szczytem)

0,15 zł

0,15 zł

-

-

100 kB (w szczycie)

0,30 zł

0,30 zł

-

-

10 kB (poza szczytem)

-

-

0,03 zł

0,03 zł

10 kB (w szczycie)

-

-

(ceny netto)

Dodatkowo w specjalnie przygotowanej promocji wrześniowej Plus GSM oferuje możliwość rozszerzenia planów taryfowych o dodatkowe pakiety do wykorzystania na dostęp do Internetu/intranetu w technologii UMTS/EDGE/GPRS.

Pakiet

Klienci indywidualni

Klienci biznesowi

10 MB

2 zł

2 zł

30 MB

3 zł

3 zł

90 MB

-

6 zł

(ceny netto)

Dodatkowo, od 2 września do końca bieżącego roku trwa promocja, w której koszt videorozmowy jest taki sam jak zwykłego połączenia głosowego.

Nowy ośrodek mobilne multimedia [plusmega] oferuje intuicyjne, w pełni multimedialne usługi informacyjne i rozrywkowe wspierane przez technologie UMTS, EDGE i GPRS. We wrześniu br. korzystanie z niego objęte jest specjalną opłatą promocyjną, która wynosi tylko 1,22 zł brutto za 10 MB przesłanych danych.

Obecnie z usług opartych na zaawansowanych technologiach EDGE/UMTS można korzystać w Warszawie, z technologii EDGE – w większych miastach.

W Plus GSM dostępne są trzy modele telefonów trzeciej generacji: Sony Ericsson Z1010, Motorola A835, Nokia 7600, oraz karta PCMCIA Lucent Merlin U530.

Od września do końca grudnia br. w Plus GSM obowiązuje również promocyjny cennik na korzystanie z usługi WLAN Internet Plus GSM, która umożliwia bezprzewodowy szerokopasmowy dostęp do Internetu, poczty elektronicznej, etc. Godzina korzystania z sieci kosztuje teraz tylko 0,06 zł brutto.

Płatność SMS Premium

Płatność kartą

Czas

SMS

Cena zł z VAT

Czas

Cena zł z VAT

60 min.

7556*

0,06 zł

15 godz.

15 zł

*koszt wysłania SMS-a wynosi tylko 0,06 zł brutto

Źródło tekstu: Plus GSM

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy